Majka
Posty: 1
Rejestracja: piątek 17 lis 2006, 13:31

MOL OPTIVUM

piątek 17 lis 2006, 13:39

Bardzo proszę o porównanie MOL2000+ z MOL OPTIVUM, czy są jakieś znaczące różnice? Pracuję na wersji 5.07 i poważnie zastanawiam sie nad zmianą, ale ta ilość pieniędzy na program mnie odstrasza. Jak sobie pomyślę ile za to książek by było...
Mam tylko problem z postawieniem katalogu w Sieci, odkąd pracujemy z koleżanką na WINDOWS XP.
Majka

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

piątek 17 lis 2006, 19:58

szczegółowo nie odpowiem, o ile dobrze pamiętam od wer. 6.0 jest możliwość pobierania opisów z BN, potem była mozliwość importu słownika haseł wzorc. z BN, i importu bazy CIOK, dalej możliwość pobierania tytułu, miejsca wydania i wydawcy z wcześniejszych opisów no i teraz możliwość przesłania egzemplarzy z jednego opisu do drugiego np. z niekompletnego do kompletnego. Mam nadzieję, że jeszcze ktos cos dopisze bo nie pamiętam więcej istotnych zmian.
Co do postawienia katalogu w sieci podejrzewam, że pracowałyście przedtem na Win 98 i miałyście serwer PWS. Win XP nie ma PWS i trzeba go zastapić innym serwerem np. IIS lub chyba lepiej Apache( do ściągnięcia z Internetu). Wszystkie kroki opisane w instrukcji - powodzenia

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości