Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

niedziela 14 paź 2012, 10:30

Malkontencie, jestem ci wdzięczna za wsparcie. Żartować chwilowo nie umiem. Twoje rady są bardzo na czasie, rozważam skorzystanie. Dzięki, powodzenia w twoich utarczkach z życiem.
C'est'la'vie.

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

niedziela 14 paź 2012, 14:02

Trzeba się wspierać, rozumiem co czujesz.Mnie nie raz walił się cały świat, nie tylko zawodowo, ale i prywatnie.Wiem jaki to stres, ból , aż czasem to, że się oddycha wydaje się człowiekowi dziwne.Ale nie można dać się zaszczuć, zniszczyć, nie można dać wygrać "ciemnej stronie mocy".

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

niedziela 14 paź 2012, 22:10

Aqo, popieram Malkontenta, ani chwili nie zastanawiaj się tylko idź na urlop zdrowotny, Twoje zdrowie jest najważniejsze, masz rok, odpoczniesz i może znajdziesz inna pracę, a może na swoją dotychczasową spojrzysz inaczej - zaczniesz bardziej szanować swoje zdrowie i siebie.

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 15 paź 2012, 12:45

do Aqi:
nie jesteś głupia, czytam Twoje wpisy na forum i jestes dla mnie mnie Wielkim Autorytetem!!!!
Co do nagrody, moge się Aqa podpisac pod Twoimi slowami. Jestem organizatorka wielu imprez , nie jakis klasowych, ale środowiskowych. wspólpracuje z wieloma instytucjami, oraganizuję akcje charytatywne, prowadzę koła zainteresowań i co z tego ????? NIC !!! Kolezanki sie nagrodziły i rodzina !!!! Tak , bo mozna z KN zatrudniac rodzinę !!! Moja dyrekcja tez grzeje się w światłach moich imprez za co dostaje nagrodę,bo przezciez ONA SIĘ PODPISUJE I WYRAŻA ZGODĘ NA ICH ORGANIZACJĘ, a ja nawet listu pochwalnego.
Aga , ja CI radzę nie szukaj innej pracy, idź tylko na urlop, a zobaczy dyrekcja ile staraci przez ten rok. Ja już nie zrobie żadnej imprezy, skutecznie podcięła mi skrzydła!!!! Ciekawe czym się pochwali w przyszlym roku , bo nawet projektów szkoła nie realizuje :twisted:
Słuchaj Aga, wroga juz znasz, a jeżeli dyrekcji nie podoba się, ze kl. 4 za malo wypozycza to chyba wiesz jak to zrobic żeby stan czytelnictwa wzrósł..... :twisted:
pozdrawiam zza regałów

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

wtorek 16 paź 2012, 11:09

Dzieki, dziewczyny... chociaż z tym autorytetem... Dobrze, że same siebie wspieramy :?
Moja mądra babcia mi zawsze podkreślała naczelne zasady:
1. Pracuj tak, byś mogła patrzeć w lustro, że pracujesz dobrze
2. NIgdy jednak nie myl pracy z domem i rodziną, praca nigdy rodziną być nie powinna
Zapomniałam o zasadzie drugiej.
Boleśnie mi przypomniano. Czegoś się nauczyłam.
Tak, wiem jak poprawić statystyki, które są bardzo dobre normalnie ;) 80 wypożyczeń dziennie przy 450 uczniach .
Poszła drogą waszych rad, "papiery" odpowiednie mam na bieżąco, niedługo popracuję. Tyle, ile mogę, za neidługo wezmę urlop, mam wiele "papierów" żelaznych.
Dzięki :)

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

wtorek 16 paź 2012, 13:24

Mam nadzieje Aqo, że jak będziesz na urlopie to nie zapomnisz o nas, na Forum :?

Marianna
Posty: 112
Rejestracja: piątek 29 cze 2007, 17:25

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

wtorek 16 paź 2012, 20:42

Aga, nic mnie tak nie zmroziło zawodowo jak opis Twoich kłopotów. Wielokrotnie szukałam pomocy i wsparcia na tym forum i zawsze mi go udzielałaś, nie tylko oficjalnie, ale i przez priva. Jesteś przecież doskonałym fachowcem, nie rozumiem tego, że ktoś z taka wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami może miec kłopoty w pracy. To o co chodzi w tym wszystkim? Jakis bezsens. Trzymam kciuki za urlop i również mam nadzieję, że o nas nie zapomnisz. Bo nawet najczarniejsza chmura ma srebrne brzegi:)
Pozdrawiam mocno!

izkap
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2013, 13:43

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

niedziela 14 kwie 2013, 13:51

A ja sama nie wiem, co jest teraz ważne. Jak przyszłam do pracy miałam mnóstwo zastępstw i wszyscy uważali, że w bibliotece się nic nie robi tylko podaję książki. Udowodniłam, że to nie do końca prawda. Robię dużo, nie mam już zastępstw, dyrekcja mnie docenia, cieszę się sporym autorytetem wśród nauczycieli. Nagrody dyrektora dostaje co drugi rok, czasem nawet trafi się rok po roku (pracuję 13 rok).
I co z tego? Miasto Warszawa wymyśliła wskaźniki dla bibliotek szkolnych i już nie jestem potrzebna na cały etat. Nic tu nie pomoże dyrekcja ani koledzy nauczyciele - JEST WSKAŹnik

emka2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2013, 20:02

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

niedziela 14 kwie 2013, 20:11

Ta informacja "ścięła mnie z nóg" . Jeżeli ograniczenia etatów są już w Warszawie, to raczej dobrze nie wróży dla innych rejonów kraju. Nawet nie wiem izkap, czy pytać Cię o te wskaźnik, czy poczekać na własne. Jestem z łódzkiego.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 15 kwie 2013, 08:00

Izkap, ja też bym chciała się dowiedzieć, jakie 'wskaźniki" przyjęła Warszawa. Samorządowcy biorą z siebie przykład szybko.
Od dawna liczą się głównie interesy grup, my do owych grup nie należymy.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 07 paź 2019, 09:38

Przy okazji Dnia Edukacji i przyznawania różnych nagród chciałabym wznowić wątek.
Nauczyciele bibliotekarze rzadko otrzymują nagrody powyżej szczebla szkolnego.
Przebijają nas przedmiotowcy z laureatami olimpiad itd.
Czy ktoś w tym roku otrzymał nagrodę starosty / prezydenta / kuratora? Ministra???
Pochwalcie się tutaj drogie koleżanki i koledzy. Poprawi nam to nastrój :P

zofiaanna
Posty: 15
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 10:14

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 07 paź 2019, 11:34

Witam forumowiczki i forumowiczów :)
Zdarzyło mi się dostać nagrodę prezydenta miasta dwukrotnie. Widać jest to możliwe, jednakże jeśli dyrektor nie wystawi nauczyciela bibliotekarza do nagrody, to nic na to nie poradzimy. Koleżanka z sąsiedniej szkoły w ubiegłym roku otrzymała nagrodę prezydenta, ale musiała się naprawdę napracować. Nie wystarczy dźwiganie ciężarów (czytaj podręczników :), skontrum przyprawiające o obłęd. Trzeba się wykazać udziałem w rożnych akcjach, osiągnięciami w konkursach międzyszkolnych itp. Ja prowadzę koło czytelnicze eTwinning. W Katowicach liczy się np. współpraca międzynarodowa. Przyznam, że nie jest to łatwe, ale możliwe. Pozdrawiam wszystkich

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 07 paź 2019, 13:04

No to poczytajcie jeszcze wątek: Nagroda dla nauczyciela bibliotekarza
viewtopic.php?f=1&t=10921&hilit=nagrody#p50895

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 07 paź 2019, 15:02

W Warszawie wprowadzono regulamin przyznawania nagród obowiązujący we wszystkich szkołach. Trzeba spełnić chyba 4 punkty z tego regulaminu. W zasadzie punkty dotyczą dydaktyków. Ja mogę spełnić 2 więc na nagrodę już nie mam co liczyć.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nagrody dla bibliotekarzy

poniedziałek 07 paź 2019, 15:11

Anno, sądzę, że ty i ja, może jeszcze ktoś nam podobny, SAMI sobie damy nagrody, jednak w innym wymiarze niż pieniężno-szkolny. Niedługo zaczniemy żyć pełnią wolnego życia, przewartościowując wszystko i ciesząc się wszystkim dookoła. Podręczniki w tonach co rok zostaną w innej bajce.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Krecik22 i 10 gości