BarbaraMariaAnna

pasek adresu www

sobota 18 lis 2006, 11:40

Moze to banalne, ale nie umiem sobie poradzic, w tym gąszczu blokad z wyczyszczeniem paska adresu, wszystkie mniej lub bardziej edukacyjne adresy stron www na które wchodzą moi czytelnicy zostaja tam.Gdzie mogę to zmienic..Na domowym komputrerze nie mam z tym problemu, tu niestety tak..a adresów stron przybywa...Prosze o pomoc!

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 20 lis 2006, 10:49

  • 1. Logujemy sie na konto administratora.
    2. Klikamy w ikonke "User Restrictions"
    3. Klikamy w przycisk "Select a Profile", wybieramy konto, z którego chcemy usunąć plik tymczasowe, np. Czytlenik01a.
    4. Usuwamy zaznaczenia przy opcji oraz "Restrat at logoff:".
    5. Pod szara kreska w "Recomended Restrictions for Shared Accounts" odnajdujemy 3 pozycje: "Internet Explorer Restrictions" i odznaczamy "fajke" przy tej pozycji (nie klikamy na plusik)
    6. Naciskamy OK w dolnej czesci okna.
    7. Wylogowujemy sie, logujemy na wybrane wczesniej konto uzytkownika (w tym przykladzie jest to Czytelnik01a).
    8. Otwieramy okno przegladarki.
    9. Klikamy w "Narzedzia" na pasku w gornej czesci, wybieramy "Opcje internetowe".
    9. W zakladce "Ogolne", w opcji "Tymczasowe pliki internetowe" naciskamy przycisk "Usun pliki cookie" oraz "Usun pliki".
    10. Klikajac na przycisk "Ustawienia", mozemy wybrac ile miejsca na dysku beda zajmowaly pliki tymczasowe. Mozemy ustawic na 1 MB. Jest to najmniejsza wartosc.
    11. Klikamy na OK, zamykamy okno przegladarki.
    12. Wylogowujemy sie, logujemy ponownie na koncie administratora.
    13. Powtarzamy kroki od pkt. 2 do 6. W pkt. 3, 4 oraz 5 postepujemy odwrotnie do wskazowek.
    14. Otwieramy WDP, w "Restart Option" zaznaczamy kropke przy pozycji "Save changes with next restart".
    Ten proces nalezy wykonac dla kazdego konta osobno.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 lis 2006, 13:41 przez Simon. Wsparcie ICIM, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

BarbaraMariaAnna

dziękuję

poniedziałek 20 lis 2006, 16:07

Dziekuje bardzo za cenne wskazówki..Jutro w pracy będę z tym walczyć:)Pozdrawiam

BarbaraMariaAnna

jeszcze raz

wtorek 21 lis 2006, 12:08

Wszystko szło mi doskonale...ale niestety zablokowalam dostęp do poziomu czytelnik04c.Co teraz? Prosze o pomoc-a tak sie starałam:(((

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

Re: jeszcze raz

wtorek 21 lis 2006, 13:47

BarbaraMariaAnna pisze:Wszystko szło mi doskonale...ale niestety zablokowalam dostęp do poziomu czytelnik04c.Co teraz? Prosze o pomoc-a tak sie starałam:(((
Tym razem ja popelnilem blad, niestety przez rutyne po raz drugi, za co przepraszam.
Poprawilem juz wskazowke tak, by inni uzytkownicy nie mieli tego samego problemu. Caly problem tkwi w opcji Lock This Profile. Zamiast zablokowac tylko zmiany dokonywane na tym koncie, opcja ta blokuje cale konto, czego ani ja ani koledzy z firmy, ktora tworzyla caly system - nie rozumiemy.
Moje proby odblokowania kont na komputerze wzorcowym skonczyly sie tak, ze musialem przeinstalowac caly system na nowo z obrazu.
Jedyne, co moge Pani teraz poradzic, to calkowite wylaczenie tego konta korzystajac z TEJ WSKAZÓWKI.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 344 gości