zagubiona

Studia podyplomowe

czwartek 26 maja 2011, 12:08

Niedawno dostałam od dyrekcji "propozycje nie do odrzucenia" a mianowicie mam od września zacząć studia. Do wyboru mam: przedsiębiorczość, PO, wiedzę o kulturze. Studia pogłębiające moją wiedzę z zakresu bibliotekoznawstwa wg dyrekcji są bez sensu :( W ostateczności wybiorę wiedzę o kulturze, ale zastanawia mnie inna kwestia. A mianowicie etyka. Może warto zainwestować czas i pieniądze właśnie w takie studia? Bardzo cieszy mnie perspektywa studiowania, ale chciałabym dobrze wybrać. Proszę o poradę!

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

czwartek 26 maja 2011, 12:26

Wszystko zależy od możliwości pracy w twojej szkole, potrzeb szkoły. Nie znamy warunków pracy u ciebie.
Może dyrekcja bierze pod uwagę pracę w ilości kilku godzin dydaktycznych z jakiegoś przedmiotu? Może bierze pod uwagę możliwość ograniczenia godzin w bibliotece?
Tak sobie studiować dla samego studiowania to raczej dyrekcja nie zleca..
ale kto wie.
U nas większosć z nas ma 2-3 kierunki.
/ja kiedyś uczyłam historii, informatyki/

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

czwartek 26 maja 2011, 12:55

Aqa pisze:
/ja kiedyś uczyłam historii, informatyki/
Ja się w tym roku na informatykę wybieram. To już będzie mój 3 kierunek. Człowiek-orkiestra :wink: Faktycznie im lepiej...tym powiedzmy "bezpieczniej" :?

zagubiona

czwartek 26 maja 2011, 13:07

Dziękuję! Porozmawiam z dyrekcją jeszcze raz. Nie chcę robić studiów "na siłę". Poza tym te kierunki, które mam do wyboru są obstawione i boję się, że nauczyciele pomyślą sobie, że poluję na ich etaty, a ja będę się z tym czuła niezręcznie. Więc pomyślałam sobie o tej etyce. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 26 maja 2011, 13:20

etyka jest chyba z filozofią, u nas osoba, która ma kwalifikacje z filozofii ma jednocześnie z etyki.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

czwartek 26 maja 2011, 14:09

Wiesz, Xandre, ja z tej informatyki /3 sem./ jestem najbardziej zadowolona z dodatkowych kwalifikacji. Chociaż wielu nauczycieli usiłuje wykorzystywać to, że umiem to i tamto, to wiele wykorzystuję informacji zwyczajnie w pracy z uczniami, nieraz by ich spacyfikować...
.. raz wiedza na kółkach, w centrum
.. innym razem by dać po nosie szczególnie aroganckim osobnikom- śmiejącym się z innych

/np. raz z dzieciakami "socjalnymi" zmieniliśmy kursor myszki na dinozaurowy, w centrum trudno znaleźć "mądralom" kształt strzałki
czy- zrobiliśmy- z ambitniejszymi- obraz pulpitu... wstawiliśmy jako tło.. pogubili się klikając w "ikonki" które były obrazem, ukrywając prawdziwe ikonki..hehe.. taki sposb na uspokojenie niektorych. Takie tam drobne zabawy/


Gość

czwartek 26 maja 2011, 19:31

Coś nie wyszło, więc wklejam tekst - może kogoś zainteresuje

Kwalifikacje do nauczania etyki
Autor: hofff 28.08.10, 22:18
Dodaj do ulubionych
Odpowiedz
C. Zajęcia z religii / etyki

Zajęcia z religii / etyki są realizowane zgodnie z przepisami w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (stan prawny obecnie jeszcze się nie zmienił).

Nowe rozporządzenie w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli pozwala dyrektorowi wskazać w szkole nauczyciela – humanistę, który w ramach studiów odbył kurs filozofii lub etyki, uprawniający do realizacji tego przedmiotu. Można w ten sposób zatrudnić nauczyciela uczącego w szkole podstawowej i gimnazjum, natomiast w szkole ponadgimnazjalnej treści podstawy programowej są już wskazaniem do zatrudnienia nauczyciela – etyka. W klasach I-III szkoły podstawowej zajęcia z etyki może prowadzić nauczyciel-wychowawca.

Już od dnia 1 września 2009 r. szkoła może we wszystkich klasach realizować nową podstawę programową w zakresie etyki; decyzja w tej sprawie jest podejmowana samodzielnie przez każdą szkołę.

libia1
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 25 lip 2010, 16:25

poniedziałek 30 maja 2011, 08:04

A ja sprawdziłam nową podstawę programową i wybieram się na Historię i społeczeństwo. znalazłam kierunek we Wrocławiu czy są jakieś chętne z opkolicy ? :lol:

libia1
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 25 lip 2010, 16:25

poniedziałek 30 maja 2011, 08:06

to znaczy z okolicy? Byłoby miło razem się wspierać.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 30 maja 2011, 10:00

Jeżeli ja mam ukończoną historię, mam nadzieję, ze nie będę musiała kończyć podyplomówki, żeby uczyć tego "nowego" przedmiotu. Jak myślicie?

libia

poniedziałek 30 maja 2011, 10:46

Na pewno nie. Ja ze względu na cięcia etatu i taką a nie inną sytuację chcę coś podjąć. I dlatego szukam już z nowej podstawy programowej.

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

wtorek 31 maja 2011, 14:29

Danka123 Napisała: Potrzebuję rady. Łączę etat biblioteki na dwie szkoły podstawowe. Ostatnio trochę straciłam wiarę w sens tej pracy, dlatego chcę podjąć studia podyplomowe na kierunku – doradztwo zawodowe. Zastanawiam się czy to jest dobry pomysł, czy może wybrać jakiś inny kierunek?
Doradztwo zawodowe dopiero się rozwija. Nie słyszałam aby szkołach podstawowych i gimnazjach w moim regionie było zatrudnienie dla doradcy zawodowego. Testy z predyspozycji zawodowych robione są na godz. wychowawczych przez pedagogów lub psychologów. Z tego co wiem istnieje jeden SZOK w moim mieście.
Również zastanawiam się nad tym kierunkiem!
Beata

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

wtorek 31 maja 2011, 16:28

A ja doradziłabym coś zupełnie innego.Już niedługo w każdej szkole będzie pisać się Indywidualne Programy Edukacyjno Terapeutyczne i będzie potrzebna cała masa ludzi, którzy będą pedagogami specjalnymi , specjalistami od diagnozy i terapi czytania pisania, dysleksji, dyskalkulali, dysgrafii.Co raz więcej rodzi się dzieci z różnymi dysfunkcjami, a szkoła w myśl nowych przepisów o pomocy psychologiczno pedagogicznej będzie musiała zaproponować specjalistyczne zajęcia dla tych dzieci.Myślę, że to o wiele ciekawsze, bardziej potrzebne i przyszłościowe niż kolejny przedmiotowiec w i tak przepełnionej nimi szkole.Swoją drogą , kiedy się wreszcie doceni naszą podstawową prace i kiedy biblioteki będą mogły funkcjonować normalnie.

Gość

środa 01 cze 2011, 08:10

beata2k pisze:
Danka123 Napisała: Potrzebuję rady. Łączę etat biblioteki na dwie szkoły podstawowe. Ostatnio trochę straciłam wiarę w sens tej pracy, dlatego chcę podjąć studia podyplomowe na kierunku – doradztwo zawodowe. Zastanawiam się czy to jest dobry pomysł, czy może wybrać jakiś inny kierunek?
Doradztwo zawodowe dopiero się rozwija. Nie słyszałam aby szkołach podstawowych i gimnazjach w moim regionie było zatrudnienie dla doradcy zawodowego. Testy z predyspozycji zawodowych robione są na godz. wychowawczych przez pedagogów lub psychologów. Z tego co wiem istnieje jeden SZOK w moim mieście.
Również zastanawiam się nad tym kierunkiem!
Wczoraj dowiedziałam się, że u mnie w szkole jedna z nauczycielek po skończonej podyplomówce z doradztwa będzie pracować w starostwie. Na początek dostanie pół etatu, ale w przyszłym roku już cały. Pytanie, ilu takich doradców będzie potrzeba w średniej wielkości mieście? :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości