laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: protokołowanie posiedzeń RP

wtorek 26 lut 2013, 19:14

W tamtym roku na radzie podsumowującej pierwszy semestr rada pedagogiczna zaopiniowała pięć innowacji pedagogicznych na lata 2012-2015. W tym roku nauczyciele znów opiniowali te same innowacje, ale nie wiem, czy słusznie, w końcu tylko klasy się zmieniły (np. trzecia odeszła, pierwsza przyszła). Moje pytanie brzmi: czy co roku opiniuje się te same innowacje pedagogiczne, czy wystarczy tylko raz - ten pierwszy?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: protokołowanie posiedzeń RP

środa 27 lut 2013, 09:43

laik pisze:W tamtym roku na radzie podsumowującej pierwszy semestr rada pedagogiczna zaopiniowała pięć innowacji pedagogicznych na lata 2012-2015. W tym roku nauczyciele znów opiniowali te same innowacje, ale nie wiem, czy słusznie, w końcu tylko klasy się zmieniły (np. trzecia odeszła, pierwsza przyszła). Moje pytanie brzmi: czy co roku opiniuje się te same innowacje pedagogiczne, czy wystarczy tylko raz - ten pierwszy?
nie ma potrzeby corocznego opiniowania, chyba że tak skonstruowana była uchwała, że innowacja jest na określony czas

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

poniedziałek 02 gru 2013, 09:18

Ostatnio na radzie nauczyciele głosowali, aby dyrektor szkoły miał możliwość w czasie strajków "gogów" wieszać flagi. Było to takie upoważnienie (nie znam tematu, ale chyba związki zawodowe tego wymagają). Skoro było głosowanie, to chyba powinna być uchwała, tak? A jeśli ma być uchwała, to na jaki dokument, jaki punkt i jaki paragraf powinnam się powołać jako protokolantka?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: protokołowanie posiedzeń RP

środa 04 gru 2013, 11:07

Dorota79 pisze:Ostatnio na radzie nauczyciele głosowali, aby dyrektor szkoły miał możliwość w czasie strajków "gogów" wieszać flagi. Było to takie upoważnienie (nie znam tematu, ale chyba związki zawodowe tego wymagają). Skoro było głosowanie, to chyba powinna być uchwała, tak? A jeśli ma być uchwała, to na jaki dokument, jaki punkt i jaki paragraf powinnam się powołać jako protokolantka?
To nie jest w kompetencjach RP i żadna uchwała do tego jest niepotrzebna. Dyrektor sam podejmuje decyzję w tej sprawie.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 02 sty 2014, 10:49

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy komisję wnioskową powołuje przewodniczący rady uchwałą czy bez uchwały? Jeśli uchwałą, to na co się trzeba powołać?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 02 sty 2014, 12:24

Dorota79 pisze:Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy komisję wnioskową powołuje przewodniczący rady uchwałą czy bez uchwały? Jeśli uchwałą, to na co się trzeba powołać?
To zależy od zapisów w regulaminie RP. W każdym razie każde głosowanie na zebraniu RP to jest uchwała, choć niekoniecznie pisana jako odrębny dokument.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 02 sty 2014, 13:12

Jacko pisze:
Dorota79 pisze:Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy komisję wnioskową powołuje przewodniczący rady uchwałą czy bez uchwały? Jeśli uchwałą, to na co się trzeba powołać?
To zależy od zapisów w regulaminie RP. W każdym razie każde głosowanie na zebraniu RP to jest uchwała, choć niekoniecznie pisana jako odrębny dokument.
A jeśli jest jakieś głosowanie i uchwała, a ta uchwała nie jest odrębnym dokumentem, to chyba jej nie należy numerować?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 02 sty 2014, 13:47

Dorota79 pisze:
Jacko pisze:
Dorota79 pisze:Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy komisję wnioskową powołuje przewodniczący rady uchwałą czy bez uchwały? Jeśli uchwałą, to na co się trzeba powołać?
To zależy od zapisów w regulaminie RP. W każdym razie każde głosowanie na zebraniu RP to jest uchwała, choć niekoniecznie pisana jako odrębny dokument.
A jeśli jest jakieś głosowanie i uchwała, a ta uchwała nie jest odrębnym dokumentem, to chyba jej nie należy numerować?
Nie.. RP jest ciałem kolegialnym i jako takie może się wypowiadać tylko w formie uchwał. Niektóre z nich są wpisane bezpośrednio w przepisy prawa i rejestrowane zgodnie z przyjętymi zasadami w regulaminie a inne jak ta, o którą pytasz kończą się zwykłym zapisem w protokole, że podjęto uchwałę w sprawie powołania komisji wnioskowej i głosowano tak i tak

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

wtorek 14 sty 2014, 13:19

Dziękuję. Jeszcze jedno. Z polecenia dyrektora mam odszukać rozporządzenie (?) z dnia 6 grudnia 2013 w sprawie naboru do szkół. Rzecz w tym, że na stronie MEN nie mogę tego znaleźć. W internecie też nie ma. A może jakoś inaczej jest ono zatytułowane (dyrektorka chyba coś mówiła o planie ramowym - nie jestem pewna).

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: protokołowanie posiedzeń RP

wtorek 14 sty 2014, 13:56

3 stycznia 2013 r. opublikowano w Dz. U. - poz. 7 ustawę z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw i właśnie tam jest to, o co pytasz.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 16 sty 2014, 13:55

halinah pisze:3 stycznia 2013 r. opublikowano w Dz. U. - poz. 7 ustawę z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw i właśnie tam jest to, o co pytasz.
Dziękuję. :) I jeszcze jedno - kolejne zarządzenie od dyrekcji - znaleźć coś (rozporządzenie, uchwałę - nie wiem) na temat wyjazdów dzieci za granicę, to znaczy jakie warunki mają spełniać uczniowie czy coś takiego.

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 16 sty 2014, 14:56

Wklejam podstawę prawną naszego szkolnego regulaminu wycieczek, powinnaś coś znależć, bo organizujemy wycieczki zagraniczne.


Podstawa prawna:
1. Statut II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Raciborzu z 1 września 2002 r.
(z późn. zmianami).
2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie
bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
(Dz. U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69).
3. Rozporządzenie MENiS z dn. 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania
przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki
(Dz. U. z 2001 r. Nr 135 poz.1516).
4. Ustawa z dn. 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz.908).
5. Zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lipca 1992 r. (M.P. 92.25.181) w sprawie
warunków zapewnienia praktyk religijnych młodzieży przebywającej w zakładach wychowawczych,
opiekuńczych oraz na obozach i koloniach.
6. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach turystycznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 223 poz. 2268).
7. Stanowisko w sprawie możliwości podawania leków dzieciom przez nauczycieli w szkole i
przedszkolu. Ministerstwo Zdrowia Departament Matki i Dziecka, Warszawa, 4 maja 2010 r.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

wtorek 04 mar 2014, 13:09

Czy kontynuacje innowacji pedagogicznych, czyli wszelkiego rodzaju programów autorskich należy co roku zatwierdzać, czy wystarczy tylko za pierwszym razem i tyle? Nie wiem dlaczego, ale u nas co roku się zatwierdza, choć wydaje mi się, że powinno tylko za pierwszym razem, a później już nie. Jak to u was w szkole jest?

Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

Re: protokołowanie posiedzeń RP

środa 05 mar 2014, 17:17

Ja piszę tak:
Przedstawiono wnioski o realizację indywidualnych programów nauki:
- p. ….. z fizyki dla: …..,
- p. … z historii dla….. Potem głosowanie i

UCHWAŁA NR II / 2013/2014
Rady Pedagogicznej ….. z dnia …
2013r. w sprawie zatwierdzenia indywidualnych programów nauki

Na podstawie art.41 ust.1 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r.
z późniejszymi zmianami, Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych oraz Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania Rada Pedagogiczna uchwala, co następuje:

1. Zatwierdza się indywidualne programy nauki:
- p. ….. z fizyki dla: …..,
- p. … z historii dla…..
2. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Szkoły.
3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Każdy program otrzymuje swój numer i zawsze jest zatwierdzany raz dla konkretnego ucznia do końca nauki.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: protokołowanie posiedzeń RP

czwartek 06 mar 2014, 09:21

No tak, ale czy kontynuacje indywidualnych programów nauczania trzeba co roku zatwierdzać, czy po prostu wystarczy za pierwszym razem i tyle? U nas co roku się zatwierdza, ale nie jestem pewna,czy potrzebnie, skoro za pierwszym razem przeszły.
(A może chodzi o to, że ktoś po roku czasu może się wycofać, więc dla pewności się to robi, czy jest kontynuacja?).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości