Gość

czwartek 15 wrz 2011, 11:04

:D to była misja ... niszczenia oświaty

Fiona

Żal do Hall

czwartek 15 wrz 2011, 11:58

Lepiej późno niż później :D

Gość

Re: żal po Hall

czwartek 15 wrz 2011, 12:42

Niepokoi mnie to "najprawdopodobniej" :(((

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

czwartek 15 wrz 2011, 12:49

Nie głosuj na PO, to proste :mrgreen:

siema 85

poniedziałek 19 wrz 2011, 09:36

Nie głosować na PO! Hall pobawiła się w szkołę i teraz ucieka. Co, Ona wcześniej nie wiedziała, że szkoły są nieprzygotowane, bo bez pieniędzy. Raptem ten argument podaje, żeby cofnąć swoje chore plany. Wstyd i hańba! PO zepchnie bibliotekarzy poza grupę nauczycieli, i zostawi z dziadowskimi poborami.

jol_zaw@wp.pl

Hall - bibliotekarze

poniedziałek 19 wrz 2011, 11:29

Przypominam, że hall nie jest bezpośrednio odpowiedzilna za sytuację w bibliotekach. zapomnieliście, kiedy zaczęto łączyć lub wręcz likwidować biblioteki szkolne w Jarocienie i we Wrocławiu? proszę bardzo glosujcie na PIs - wtedy dopiero zobaczymy co z nami będzie! Życzę powodzenia wielbicielom kaczyńskiego i jego chorych pomysłów. poza tym on oświatę ma w głębokim poważaniu!!!! Jola

Gość

Re: Hall - bibliotekarze

poniedziałek 19 wrz 2011, 15:03

Na szczęście mamy też inne partie- ja tam będe głosować na SLD!

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 19 wrz 2011, 15:55

O, to dobrze przeczuwałem, pisząc w nr 9/2011 "Biblioteki w Szkole", że
pani minister raczej zakończy swoją misję w MEN. A sądząc po pierwszych tuta komentarzach słusznie napisałem, że "Nauczyciele bibliotekarze będą żegnać minister Katarzynę Hall bez żalu, a pewnie w większości z ulgą. Były to dla bibliotek szkolnych fatalne cztery lata".

Nie chcę tu prowadzić jakiejkolwiek agitacji wyborczej. Niech każdy głosuje, na kogo chce. Ale myślę, że stwierdzenia typu: nie głosuj na PO, bo Hall nas zostawi z dziadowskimi poborami są trochę populistyczne, podobnie zresztą jak głosy mówiące, że za wszystko co złe odpowiada PiS. Tak się składa, że problemy bibliotek szkolnych nie są częścią dyskursu politycznego na poziomie wyborczym. Poszczególne partie w kampanii nie wypowiadają się na temat bibliotek szkolnych, chociaż z pewnością każdy polityk, gdyby go spytać, to by z marszu pięknie powiedział o konieczności wspierania, ważnej roli, rozwoju.
Minister Hall faktycznie się źle zapisała w pamięci nauczycieli bibliotekarzy, ale na pewno nie można powiedzieć, że jak wygra ta czy inna partia, to bibliotekom szkolnym na pewno się będzie działo lepiej (lub gorzej). Wszystko zależy od koalicji, decyzji personalnych i wielu czynników, które trudno przewidzieć. Słowem najskuteczniejszym działaniem jest nagłaśnianie problemów bibliotek szkolnych, przekonywanie opinii publicznej, że warto je wspierać, konsolidować się - by być liczącym się partnerem dla ministra z każdej opcji politycznej

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

poniedziałek 19 wrz 2011, 17:21

A że nagłośnienie spraw bibliotek się nam całkiem przyzwoicie udaje, to widać po zastopowaniu demolki bibliotek w komisji Palikota- chwała przedstawicielom TNBSP, Bibliotece w Szkole.
W zasadzie wszyscy rządzący byli / i są/ przeciwko nam jako bibliotekarzom, chcącym utrzymania bibliotek szkolnych: minister edukacji, jej zastępca, samorządy, związki jak ZGW.

W kwestii wyborów, podoba mi się stonowana wypowiedź Redaktora Naczelnego.
Pani Hall i p. Szumilas to tylko dwie z wielu ministrów. A nasze sprawy zawodowe, mimo iż dla nas niezwykle ważne, to tylko kropla w morzu spraw państwa i społeczeństwa.
Niestety, pamiętam rządy PIS- wolno być zwolennikiem PIS.
Mnie nie odpowiadały. Jak wielu innym. Stąd mam dylemat wyborczy...

Chciałabym żyć w państwie tak dobrze rządzonym, jak mają Niemcy np. A mam okazje do codziennych porównań nas z Niemcami.
Chciałabym żyć w państwie, gdzie:
- każdy ma prawo być prawicowcem, lewicowcem, centrowcem...inne
- ludzie umieją z sobą ROZMAWIAĆ, mając po drugiej stronie osobę z innymi poglądami, ROZMAWIAĆ, a nie odsądzać od czci i wiary osoby o innych poglądach, innej orientacji
- ludzie szanują demokratyczne wybory, nie ustawiają namiotów naprzeciwko Pałacu Prezydenta bowiem przeżyć nie mogą istnienia "obcego" lokatora w Pałacu. /protesty do tego się sprowadzają/
- rząd umie spokojnie wyjaśniać swoje poczynania, nawet jak nie są one akurat dla mnie przyjazne, a nie stosować akcje zastraszania, wpadania z Policja o 6 rano do mieszkań, w zasadzie z kolbami karabinów

Daleko nam do Niemców, ich organizacji państwa, ale też czas przestać epatować poglądami w stylu: my mieliśmy wojnę.. Wojna była w poprzednim stuleciu.
Jeden przykład:
- Ministerstwo Pracy
* w Polsce to instytucja, która ma rozbudowany aparat administracyjny, a jej działanie sprowadza się do:- opłacania urzędników
- wypełniania rubryczek w dziennikach o bezrobociu

* w Niemczech to instytucja, która szuka pracy. Współpracując z podmiotami jak ich urzędy pracy.
Organizuje autentyczne staże w zakładach, które dostaja pieniadze na autentyczne przeszkolenie pracownika. Zanim pracownika gdzieś wyśle, szkoli go, AUTENTYCZNIE, dosć trudne sa te programy, ponieważ autentycznie czegoś uczą. Mój syn uczył się programowania C++, syn kolegi- programowania konstrukcji 3 w.
Po szkoleniu jest egzamin, potem dla przeważającej większości kursantów ich urząd pracy /inaczej się nazywa/ SZUKA pracy, przez specjalne formy pośredniczące w szukaniu. /te firmy zarabiają na znalezieniu pracy/.
Ministerstwo Pracy zatem autentycznie wpływa na spadek bezrobocia. Płaci za sensowne szkolenia, szuka sensownych firm szkolących, w swoich odpowiednikach w landach szuka pracy- przez odpowiednie instytucje. Rozlicza wszystkich kooperatorów z wydanych funduszy.
Czy to jest tak trudne do przeniesienia do nas??

Jaka partia chce realnie tego dokonać??

O szkolnictwie i płacach w szkołach nie wspomnę, ja rozmawiajac z kolegami z Niemiec wciąz czuję się jak dziad. /nie ublizajac nikomu/
Nasze płace są kilkakrotnie niższe.

Wybory- każdy ma prawo do własnego wyboru. Jak podkreśla przytomnie Red. Wasilewski.
Jednak nie wszystko się kończy na świecie bibliotekarskim.
Ważne jest to, byśmy nadal mogli rozwijać PRZYJAZNE kontakty z sąsiadami, a nie wszczynali wojenki- a tak było za czasów rządów PISu,
/o traktowaniu innych partii jako przystawek nie wspomnę- zjedli je/
- to jest potrzebne naszym dzieciom, wnukom, Europie BEZ wojen.


Nie wiem, na kogo będę głosować. Na pewno nie na tych, którzy nie umieją nawiązywać kontaktów zagranicznych w przyjaźni, dla dobra naszego narodu, którzy uważaja, że rządzic należy "sprzątając" przeciwników z "naszej" planety Polska. Którzy urządzają publiczne łapanki na agentów, zapominajac, że prawdziwi agenci UB mają się świetnie, bo sami sobie teczek nie zakładali. Poniewierają za to tych, którzy coś robili w opozycji.

Wypowiedź za długa;) sorry, forum niepolityczne. Ale czasem i nam się zdaża odbiegać do tematów zawodowych.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

poniedziałek 19 wrz 2011, 17:31

Właściwie tytuł tego wątku pozwala nieco na odbiegnięcie od typowych spraw zawodowych, wkracza w politykę.
To sobie pozwolę na odrobinę refleksji...
... mieliśmy wielkie oczekiwania wobec poprzednich ministrów, jak przyszłam do pracy w szkole- właśnie odchodził p. Wiatr, starsze koleżanki rozgoryczone opowiadały, czego oczekiwały od lewicowca, ale się zawiodły..
.. sama pamiętam już p. Stelmachowskiego, po którym ja z kolei się spodziewałam dostrzeżenia potrzeb szkół, reform- nie dla reform, ale dla uczniów, zawiodłam się. Ten pan nam groził laską..

... potem było równie źle, każdy przychodził.. uważał , że zna się na edukacji, a lądował u nas.. sama nie wiem czemu? z rozdania politycznego, bo trzeba było gdzieś usadzić koalicjanta?
.. p. Giertych, jego umundurowanie, lektury "jedynie słuszne", bezsensowne umieszczenie dzieł papieża w kanonie- a to niezwykle trudne teksty.., że o Sienkiewiczu nie wspomnę szerzej...
Jak to się miało do idei europejskiej kultury, otwartości na inne narody, wiedzę?
... P. Hall..
ja nie wiem, czy może być gorzej.. niż obecnie, gdy żyjemy w zagrozeniu istnienia bibliotek szkolnych.
Wcześniej też nie wyobrazałąm sobie, że gorzej byc może, gdy p. Stelmachowski wygrażał nam laską.
A było.
Zobaczymy.

Uslyszałam wypowiedź przedstawiciela PISu w TV /przedwczoraj/, że jak dojdą do władzy dadzą nauczycielom podwyżki o 2500 zł netto../nie wskazał źródła/
A czemu nie dali , jak u władzy byli??
Podwyżki marne, ale jednak, dała inna partia. Wciaż za mało.

Gość

poniedziałek 19 wrz 2011, 23:32

No ja też nie wiem komu wyrażę swoje poparcie ale wiem też, że nie zagłosuję na ludzi z tej opcji politycznej, która odebrała prawa nabyte - czyli nauczycielami przestali być pracujący w np. domach dziecka. Chciałam być nauczycielem, dużo wysiłku włożyłam w swój awans zawodowy (dyplomowana) i nie chcę aby ktoś tam z .... to wszystko zrujnował !

berta

wtorek 20 wrz 2011, 11:07

Na plus PIS-u tzn. min. Giertycha można zapisać status urządnika państwowego dla n-li, stąd byle łobuz szkolny nie może bez konsekwencji poniewierać nas.
Każda opcja ma swoje plusy i minusy i gęby pełne obietnic, szkoda że tylko przedwyborczych. :(

dankat
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 11:29

wtorek 20 wrz 2011, 12:34

Dali, dali podwyżki, ale tak głośno nie mówili o tym. A dzisiaj nagłośnione, budżetówka ma zamrożone pensje oprócz NAUCZYCIELI.przecież to jest woda na młyn !!!
Aqa bądź sprawiedliwa i nie aż taka nachalna i tym agitowaniem na PO.
A te podwyżki z TVP usłyszałaś w tubie PO - TVN ???
dankat

berta

wtorek 20 wrz 2011, 14:15

Aga, jesteśmy w UE ale najpierw POLSKA literatura (może z innym doborem autorów) a potem dziedzictwo europejskie i otwarcie na świat (który o naszej literaturze nic nie wie i wiedzieć nie chce, bo jesteśmy w mniemaniu "zachodu" ciągle gorszym partnerem).
Przy obecnej liczbie godzin języka polskiego i przygotowaniu do zdawania testów, nie do poznawania piękna literatury, skupmy sią na naszym dziedzictwie narodowym.
Pani Hall - wielbicielka testów, sama nie zaliczyła testu na dobrego ministra!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 347 gości