Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 16 lis 2010, 21:53

U mnie zgodnie z Saniewską czyli jak cytuje Fiori a umowna strona to 19 :) tak było od początku istnienia biblioteki, ale w innych często 17.

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: pieczątki

czwartek 14 mar 2019, 10:05

Chciałabym wrócić do tematu pieczątek. Jestem w zawodzie dopiero drugi rok szkolny, w zeszłym roku wszystkiego sama się uczyłam i przypominałam, bo minęło kilka lat odkąd skończyłam studia. Bibliotekę odziedziczyłam tak o, po prostu, więc do wszystkiego dochodziłam sama (i w dalszym ciągu tak jest). Mam pytanie odnośnie pieczątek - wiem, że powinny one być w trzech miejscach, ale przeglądając księgozbiór główny to jest ona tylko na odwrocie strony tytułowej i teraz nie wiem, czy tak może być, czy poprzedniej bibliotekarce nie chciało się ich pieczętować, tak jak to powinno być. Jak macie w swoich bibliotekach? I jeszcze jedno, mam jeszcze książki z pieczątką Zespół Szkół, teraz jesteśmy już Szkołą Podstawową. Czy powinnam przekreślić starą pieczątkę i dać nową z SP? Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: pieczątki

czwartek 14 mar 2019, 10:14

Zwykle pieczętuje się książki w trzech miejscach: na początku, gdzieś w środku i na końcu, choć jak akurat w środku nie stempluję. Co do książek ze starymi pieczątkami - nic nie zmieniasz, zostawiasz, jak były. Pieczętujesz nową pieczątką te książki, które zostały nabyte (kupno, dar, w zamian) już jako szkoła podstawowa.

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: pieczątki

czwartek 14 mar 2019, 10:34

Ok dziękuję za odpowiedź, a co z tymi książkami, które mają pieczątkę tylko na odwrocie strony tytułowej, czy powinnam zrobić pieczątki jeszcze chociaż na końcu? tylko wtedy już z pieczątką z SP

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: pieczątki

czwartek 14 mar 2019, 11:37

Ja bym zostawiła jak jest i nie bawiła się w poprawianie poprzedniczki, nawet jeśli księgozbiór nie jest duży. Za to, co było przed tobą, ty nie odpowiadasz, zresztą akurat brak pieczątki to nic poważnego. Nowe książki, które ty opracowujesz, pieczętuj w dwóch lub trzech miejscach.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości