Anka

SOWA

środa 24 maja 2006, 13:50

Witam serdecznie wszystkich nauczycieli bibliotekarzy! Czy ktoś z was pracuje przy pomocy programu komputerowego SOWA? Jeśli tak, to czy jesteście zadowoleni? Ja nie jestem wcale zadowolona :( . W poprzedniej pracy (biblioteka naukowa) pracowałam na MOLU. To moim zdaniem jest idealny program dla biblioteki szkolnej i nie tylko. Sowa jest zbyt rozbudowana, skomplikowana i nadaje się bardziej do większych bibliotek, gdzie wydzielone są poszczególne działy. proszę o Waszą opinię! :D

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

środa 24 maja 2006, 14:45

SOWĘ poznawałam na studiach - jako student i jako pracownik biblioteki. Tam pasowała idealnie.
W mniejszych bibliotekach lepiej sprawdza się MOL, co do tego nie mam wątpliwości.

Anka

środa 31 maja 2006, 09:12

W końcu szkolny informatyk zainstalował mi Mola. Do Sowy mam juz wklepane ponad 3 tysiące książek. Szkoda mi pracy i czasu, jakie musiałam włożyć wpisując woluminy do komputera. Czy ktoś z Was przenosił bazę danych z Sowy do Mola?Nie wiem, czy kontunuowac pracę w Sowie, czy może od początku zacząć "wklepywać "do Mola?Proszę o rady!Pozdrawiam! :?

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

środa 31 maja 2006, 10:33

Nie wiem, czy już przypadkiem na forum EBiBu nie otrzymałaś odpowiedzi ;)

Anka

poniedziałek 05 cze 2006, 09:04

Faktycznie, otrzymałam odpowiedż.Podobno można przenieść całą bazę z Sowy do Mola, ale bez numerów inwentarzowych. Myślę,że byłaby to tak mozolna praca, że wole wpisywać książki od początku. Jakie jest Wasze zdanie? :)

Mirek

poniedziałek 05 cze 2006, 18:53

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby oprócz opisów przekonwertować tabelę zawierającą dane poszczególnych egzemplarzy - księgę inwentarzową.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości