Gość1

pytanie

piątek 04 lis 2011, 12:59

Jeszcze jedno pytanie. Do statutu nauczycielki wprowadziły uzupełnienie. Czy to uzupełnienie też ma być zaklepane przez radę pedagogiczną na posiedzeniu?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

niedziela 06 lis 2011, 21:43

To uzupełnienie jest też zmianą statutu i powinno być wprowadzone uchwałą rady pedagogicznej.

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: pytanie o statut szkoły

sobota 09 lut 2013, 16:27

1. W gimnazjum funkcjonuje biblioteka szkolna z czytelnią i pracownią multimedialną. Jest to miejsce służące realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych gimnazjum, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców (prawnych opiekunów) uczniów oraz w miarę możliwości wiedzy o mieście i regionie. 2. Użytkownikami biblioteki są uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy gimnazjum, rodzice (opiekunowie prawni) uczniów, a także inne osoby za zgodą dyrektora gimnazjum. 3. Pomieszczenia biblioteki umożliwiają: a) gromadzenie i opracowywanie zbiorów, b) korzystanie z zasobów w czytelni i wypożyczanie ich poza czytelnię, c) tworzenie warunków do poszukiwania, porządkowania i wykorzystanie informacji z różnych źródeł, d) tworzenie warunków do efektywnego posługiwania się technologią informatyczną, e) rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, f) wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania i uczenia się, g) tworzenie prac w edytorach tekstów oraz ich wydruk, h) przygotowywanie projektów multimedialnych, i) organizowanie różnorodnych działań rozwijających wrażliwość kulturową i i społeczną.
4. Czas pracy biblioteki jest corocznie dostosowywany przez dyrektora gimnazjum do tygodniowego planu zajęć - tak, aby umożliwić użytkownikom dostęp do jej zbiorów podczas zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu. 5. Zasady korzystania ze sprzętu komputerowego określa oddzielny regulamin.

Taki oto jest zapis w statucie szkoły na temat biblioteki. Moim zdaniem schematyczny i zdawkowy. Nie ma nic np. o skontrum. Co waszym zdaniem powinno tam jeszcze być (od niedawna jestem odpowiedzialny za statut)?

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: pytanie o statut szkoły

czwartek 14 lut 2013, 18:52

Halo, ponawiam pytanie.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: pytanie o statut szkoły

czwartek 14 lut 2013, 21:16

U mnie jest zarządzenie czy regulamin ( nie pamiętam) dotyczące inwentaryzacji w szkole i dopilnowałam aby stosowny zapis dot. skontrum księgozbioru się znalazł. W statucie nie spotkałam takich zapisów.

Dorota79
Posty: 869
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: pytanie o statut szkoły

środa 23 cze 2021, 09:33

Mam pytanie. Rada pedagogicznie pozytywnie zaopiniowała harmonogram zajęć wspomagających w roku szkolnym 2021/22 - na co trzeba się powołać w uchwale, tzn. na jaki dokument?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: pytanie o statut szkoły

środa 23 cze 2021, 10:57

Może tak: Na podstawie § 10g ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r., poz. 983)

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: pytanie o statut szkoły

czwartek 24 cze 2021, 10:52

Jestem protokolantem, więc odpowiadam 8)
W mojej szkole takiego harmonogramu nie opiniujemy żadną uchwałą, jest tylko zapis "Rada Pedagogiczna przyjęła do wiadomości i zaakceptowała...".

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości