Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

Centrum 2005

niedziela 30 lip 2006, 16:28

Jestem z dolnośląskiego.Trwa u mnie zakładanie okablowania.Straciłam czas w piątek-2,5 godz. oczekiwania na kuriera, który miał być ok. 12, a przyjechał o 14,30 , sobota-od 8,30-przyjechali po 9 dwaj b. młodzi chłopcy, informatyka jeszcze nie było, ucieszyli się, bo jeszcze nie jedli śniadania!
O 9,40 zagoniłam ich do pracy.Do 15 pracowali, nie wiem czy zrobili chociaż połowę.W poniedziałek mają być przed południem- o 7 chcą wyjechać z Wrocławia, a przecież są korki!
Ciekawe, kiedy zaczną instalować te kompy i czy pójdzie im tak samo sprawnie, jak dotychczas.
Ich szef umówił się ze mną na czwartek na podpisywanie protokołu.
CZYŻBY KOMUNA JEDNAK WRÓCIŁA? :shock:

Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

pytanko

niedziela 30 lip 2006, 16:33

Do Tary i Megi :piszecie o gronie, nie wiem, czy to wstyd tego nie wiedzieć, ale co to takiego? :oops:

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

niedziela 30 lip 2006, 22:03

Grono to forum, które podzielone jest na jakieś części, w zależności np. od wieku czy zainteresowań, często uczniowie danej szkoły tworzą swoje osobne
"grono", na której obsmarowują równo szkołę i nauczycieli. Jeśli chcesz więcej informacji to adres strony : grono.net.

Pozdrawiam :lol:
Tara

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

niedziela 30 lip 2006, 22:15

A w związku z centrum, ja mam dosyć. Bardzo chciałam je mieć, bo u mnie w szkole z tymi nowoczesnymi komputerami dosyć krucho, ale ja do wszystkiego podchodzę chyba zbyt emocjonalnie.

Po pierwsze dyrekcja powiedziała : centrum to twoja broszka, ja idę na urlop. Upoważnienie i koniec pieśni. Ja od 1. 08 mam zapłacony wyjazd z całą rodziną do Zakopanego, a mają montować - przełom lipiec/sierpień.

Telefony do tej firmy, błaganie o wcześniejszy termin, sobota z głowy - bardzo mili panowie, ale ten switch to wielka, szara, okropna skrzynka, która oczywiscie musi według nich wisieć w samym centrum biblioteki, na najładniejszej ścianie, potem bach - kabelek przez środek najładniejszej ściany - bo nałatwiej i najszybciej, nawet kłócić mi się juz nie chciało, za to ryczeć - to i owszem.
Jutro - czekam od rana na kuriera ze sprzętem - o której nie wiadomo, jak przywiozą - telefon z błaganiem do integratora, żeby przyjechał podłączyć

O 21 mam pociąg do Zakopanego - mam nadzieję, że zdążę,

A teraz musze się wziąć za pakowanie, bo przecież jutro spędzę cały dzień w szkole. A mam jeszcze dwie koleżanki bibliotekarki, które profilaktycznie nie odbierają telefonów, bo zawsze mogą powiedzieć, że one chętnie by pomogły, ale ich nikt nie zawiadomił.

A jeszcze miały być płaskie monitory, a są stare landary, pewnie mi sie na piekne stoliki nie zmieszczą, bo były robione pod płaszczaki.

Pozdrawiam wakacyjnie
Tara

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

niedziela 30 lip 2006, 23:01

U mnie (śląskie) paczki ze sprzętem czekają na instalację, która zaplanowana jest na przyszły tydzień. Mam nadzieję, że okablowanie i instalację sprzetu wykonaja w jednym dniu - w końcu to tylko 4 komputery. Podobnie jak Tara jestem zawiedziona monitorami. Miałam nadzieję, że bedą ciekłpkrystaliczne - takie dostaliśmy do pracowni komputerowej. No ale darowanemu koniowi ...
Jeżeli ktoś z Was jest już po instalacji sprzętu, to może podzieli się refleksjami - na co zwrócić szczególną uwagę, czego dopilnować (oczywiście oprócz tego, co jest zawarte w protokole). Czy jest mozliwość dołączenia do sieci, którą bedą robić, piątego komutera - z biblioteki - czy szkoła musi to wykonać we własnym zakresie?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
sewka

dorka2
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 11:20

wtorek 01 sie 2006, 09:36

Doczekałam się komputerów. Jestem z lubuskiego. Panowie pracowali do 23. Jeżeli chodzi o piaty komputer dla bibliotekarza to jestem podłączona radiowo do księgowej. Instalacja centrum obejmuje tylko 4 komputery. Pozdrawian serdecznie w pracowite wakacje. Dorka :)

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

wtorek 01 sie 2006, 11:32

Witaj, Dorka2 :D Czy Ty to Dorka, z którą wymieniałam poglady na temat programu Biblioteka Szkolna? Dziekuję za szybką odpowiedź.
Pracowali do 23 .. a o której zaczęli? Czy miałaś jakiś wpływ na ustawienie poziomów kont uzytkownika? Który najlepiej wybrać? Jeżeli znajdziesz wolną chwilę, to napisz co nieco. Pozdrawiam wakacyjnie.
sewka

Gość

wtorek 01 sie 2006, 18:10

Dzięki, Taro , za odpowiedź. Co do centrum- drugiego dnia chłopcy podłączyli komputery, o 17,30 skończyli. Teraz jeszcze odbiór, ale dopiero 3 sierpnia.
Monitory rzeczywiście duże, pewnie firmy produkujące chcą się tego pozbyć. Zakładający tylko skomentowali, że najtańsze. Oby tylko dobrze działały!
A mam jeszcze pytanie : czy na pewno możemy zawrzeć w regulaminie cenę za druk lub ksero, czy ktoś to zakwestionuje? W regulaminach opublikowanych w internecie jest co prawda o tym mowa, ale prawne podstawy? Jak myślicie?
Pozdrawiam serdecznie
:D

:)

wtorek 01 sie 2006, 18:56

No to albo ja miałem szczęście, albo Wy pecha

U mnie okablowanie w 2 godziny, kurier przyjechał o czasie i wszytsko grało, a instalowanie komputerów zajęło około 2h, panowie przybyli punktualnie - protokół podpisany od ręki i już :))

Od jutra zaczynam sprzatanie, ustawianie regałów i zmiany w ustawieniu kont na komputerach ponieważ hasła są co tu dużo mówić prymitywne :))

Mam nadzieję, że inne szkoły w Elblągu też nie mają problemów z ICIM
no i pozostałe obdarowane szkoły też :)))))

pozdrawiam Mat

Dorota4

środa 02 sie 2006, 17:48

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda procedura odbioru ICIM? Na spotkaniu informacyjnym nikt ze szkoły nie był, bibliotekarz jest na wyjeździe, więc ściągnęli mnie - informatyka, nic nie wiem jak ma wyglądac protokół itp. Czy oprócz licencji na Windows XP będą też licencje dostępowe do SBS? Czy instalowany jest Office i jakieś inne programy np. Opiekun?
Proszę o odpowiedź.
W mojej szkole okablowanie położono w poniedziałek, rozstawiono komputery, reszta miała być zrobiona we wtorek, ale okazało się że nie mają skrzynki na swich, no i czekam na ciąg dalszy.
Dorota

anna

środa 02 sie 2006, 22:52

zajrzyj na stronę www.mcis.pl/icim tam masz wszystko w informatorze.

Dorota4

środa 02 sie 2006, 23:24

Dziękuję za informacje, jestem z woj. śląskiego i firma która wygrała przetarg w moim regionie nie opublikowała żadnych informacji, a i na stronie KO nie ma nic. Pozdrawiam wakacyjnie
Dorota

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

środa 02 sie 2006, 23:28

Doroto, informacje i wzory dokumentów dotyczace m.in. Śląska znajdziesz na tej stronie: http://www.icim-mein.orti.pl/. Informatory były rozdawane na spotkaniu informacyjnym. Pozdrawiam :)
sewka

dorka2
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 11:20

piątek 04 sie 2006, 13:52

Witaj Sewka :D Tak to ja. Jeżeli chodzi o instalcje to panowie przyjechali o 19 30. Co do ustawień nie miałam na to wpływu. Maja jakieś odgórne zarządzenia co do haseł i poziomów. U mnie wszystkie encyklopedie były juz wgrane. Zainstalowali tylko drukarkę. Wszystko sobie sprawdziłam działa. Pozdrawiam serdecznie Dorka :D

Dorota4

piątek 04 sie 2006, 20:27

A u mnie (śląskie) bałagan. Po rozpoczeciu pracy w poniedziałek, panowie pojawili sie dopiero dzisiaj (piątek). Sprzęt zainstalowany, działa OK ale są braki w licencjach. Nie mam nośnika i lecencji na Office, brak szafki, kable sieciowe wiszą. instalatorzy tłumaczą, że szafkę będzie instalował ktoś inny, nie podpisałam protokołu odbioru, czekam na ciąg dalszy. Sprawdzajcie dokładnie licencje!
Pozdrawiam Dorota

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 108 gości