:)

sobota 05 sie 2006, 09:09

Droga Dorko

hasła i poziomy w komputerach są wszędzie jednakowe aby sprawdzić poprawność działania sprzętu według wzoru, a Ty jako opiekun ICIM możesz pozmieniać ustawienia tak jak uważasz za stosowne i według potrzeb Twoich czytelników.
A, jeszcze jedno: hasła należy pozmieniać ponieważ dzieciaki już je znają i zamiast logować się na konto czytelnika zalogują się na administratora - tam moją dostęp do całego komputera i narobia bałaganu.

pozdrawiam Mat

dorka2
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 11:20

sobota 05 sie 2006, 13:35

Dzięki Mat masz rację pozmieniam hasła. A, jeszcze jedno pozmieniać tylko administratora czy wszystkie poziomy?
Jak to dobrze, że ktoś czuwa . :D
pozdrawiam Dorka

:)

sobota 05 sie 2006, 16:43

ja pozmieniałem wszystkie - dla bezpieczeństwa :))
Zimieniłem również nazwy kont i skasowałem niektóre - było ich za dużo jak na potrzeby mojej biblioteki i czytelników. Zostawiłem tylko: administratora, nauczyciela (był bibliotekarz), i po jednym koncie z każdego poziomu dla uczniów.

pozdrawiam Mat

magida
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 14:00

środa 09 sie 2006, 19:19

Witam ja jestem ze Śląska, szkoła składała wnisek w czerwcu 2005 na kursie byłam i na poczatku lipca 2006 dostaliśmy komputery ale wymieniali okna i dopiero w sierpniu przyjadą je zainstalować. A wszystko musiało też być przygotowane już wcześniej.Pozdrawiam i trzeba sie uzbroić w anielską cierpliwość. Magida

Anna

środa 09 sie 2006, 22:09

Naprawdę trzeba mieć dużo cierpliwości. W piątek założyli kable, sprzęt miał być wysłany jutro ale nie będzie bo podobno zabrakło. Kiedy będzie nie wiadomo. A ty człowieku siedź w domu i czekaj.

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

czwartek 10 sie 2006, 08:46

Witam! U mnie w szkole wszystko przebiegło sprawnie - sprzęt dostarczono wcześniej, a wczoraj od 17 do 23.30 jeden sympatyczny pan okablował salę, zainstalował komputery, mam nawet podłączony do wspólnej sieci mój piąty osobisty komputer z biblioteki. Uczniowie mogą się logować z kont użytkownika istniejących na komputerach w centrum lub z indywidualnych kont założonych na serwerze w pracowni komputerowej. I niby wszystko byłoby w porządku, ale .... właśnie za chwilę wychodzę do szkoły, aby cały sprzęt spakować znowu do pudeł :x :x :x , bo zespół obsługi placówek oświatowych w ciągu roku nie zdążył przygotować pomieszczenia. Brak odpowiednich zabezpieczeń - krat (parter!), drzwi antywłamaniowych, nie ma stolików, krzeseł, itp. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać...
sewka

Gość

czwartek 10 sie 2006, 12:08

Niestety, taka jest u nas rzeczywistość. Sewka, głowa do góry. Może kiedyś się nauczą.

ewkika

czwartek 10 sie 2006, 12:42

W mojej szkole ( województwo lubelskie ) dostawa i montaż MCIM przebiegły bardzo sprawnie, nie wynikły żadne komplikacje. Kurier dowiózł sprzęt o wyznaczonym czasie, ekipa montująca MCIM zjawiła się punktualnie o zapowiadanej godzinie 13.00 i do godz. 15.30 wszystko zostało poprawnie zainstalowane, sprawdzone i podpisane. Ekipa, choć młoda, to jednak bardzo fachowa, sprawna i sympatyczna. Aż miło się z nimi współpracowało.

Jola

MCI

sobota 12 sie 2006, 23:40

Ja mam już drugie centrum-pierwsze dostałam w 2004r. kompy chodzą dobrze, ale te co dostałam w tym roku w marcu są fatalne, jeden już sie popsuł, chodzą jak żółwie, szczególnie internet, maja pełno blokad, informatyk musi zrobic z tym coś.

Lucy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 16:27

niedziela 13 sie 2006, 13:49

Moje komputery zostały też przysłane pod koniec lipca. Początkiem sierpnia była instalacja - trwała 2 dni. Jednak okazało się, że 2 kompy są uszkodzone i nie działają. Zostały spakowane do pudełek i czekam na ich wymianę (nie wiem do kiedy). Niestety ja nie mam komputera i będę musiała czasami popracować na uczniowskim. Jest propozycja, żeby jeden nowy dać dla mnie a stary szkolny dać uczniowi - ja się nie chcę zgodzić. Dawałam sobie radę bez kompa to i teraz dam sobie radę. Programu bibliotecznego jeszcze nie mam. Informatyczka twierdzi, że może sama coś stworzy w exelu - ja nie chcę o tym słyszeć. To zbyt dużo pracy - moim zdaniem - żeby pracować na niepewnym programie. No cóż...
Pozdrowionka

Gosia

środa 16 sie 2006, 13:54

Witam, w kujawsko-pomorskiem też ruszyły instalacje. U mnie wszystko już gra, chociaż położenie sieci, przywiezienie sprzętu i zainstalowanie pracowni zajęło 3 tygodnie, więc miesiąc wakacji miałam z głowy. Pozdrawiam

Gość

środa 16 sie 2006, 23:36

Halo, a co z zachodniopomorskim, ktoś dostał?

anna

czwartek 17 sie 2006, 13:38

No nareszcie ja też mam komputery. Poszło sprawnie - 2 godziny. Mam pytanie czy zostawiacie te pozimy dla uczniów. Zastanawiam sie czy jest sens dawać tyle ograniczeń. Może zrobić jeden poziom dla uczniów z dostępem do wszystkiego do czego uczeń może mieć dostęp. Czy ktoś już ma z tym doświadczenie.

Gość

czwartek 17 sie 2006, 14:14

Hej! Jestem z zachodniopomorskiego. Dostaliśmy centrum 7 sierpnia, poszło sprawnie. Około 3 godzin.Teraz myślę nad regulaminem,opłatami za ksero itd... Wrzesień tuż tuż...

magida
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 14:00

czwartek 24 sie 2006, 19:59

Witam ja jestem ze Śląska i to wszystko drżniło wszystkich cały rok szkolny bo ja dostałam z 2004 roku. Musisz uzbroić sie w cierpliwość.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości