elka

ICIM-szkolenie uzytkowników

poniedziałek 28 sie 2006, 14:28

Dostałam centrum i mam mały problem - mój dyrektor zazyczył sobie szkolenia wszystkich uczniów w szkole tj. 450 oraz nauczycieli 30 - z tego co wiem nie mam takiego obowiazku a w razie jakiś problemów z obsluga komutera zawsze jestem na miejscu. Czy mam racje :?: :?:

Pozdrawiam
P.S. Na centrum czekałam od wrzesnia 2005 :?:

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

poniedziałek 28 sie 2006, 17:06

Elu, a my właśnie same, z własnej i nieprzymuszonej woli, zaplanowałyśmy takie szkolenie na ten rok szkolny. Bardzo wzbogaciła się nasza baza komputerowa w szkole - nowy sprzęt w pracowni komputerowej, dodatkowe stanowiska w pokoju nauczycielskim i w świetlicy, laptop i projektor multimedialny do wykorzystywania na lekcjach poza pracownia, no i centrum.
Fakt, ja tego nie będę robić sama, lecz wspólnie z administratorem sieci (informatyczką) i dwiema nauczycielkami przeszkolonymi w ramach projektu EFS "Pracownie komputerowe ...". Może lepiej od razu wszystkim nauczycielom wytłumacvzyć zasady logowania się, ich uprawnienia i ograniczenia w korzystaniu ze sprzętu, można też pokazać, jak korzystać z katalogu czy kartoteki zagadnieniowej (jeżeli masz skomputeryzowana bibliotekę).
Planuję również miniszkolenie dla poszczególnych klas - po co mam kazdemu uczniowi odczytywać regulamin ICIM i wyjasniać zasady korzystania ze sprzętu, skoro można to zrobić "hurtowo".
Wydaje mi się, że pomysł dyrektora nie jest taki zły. Przemyśl to.
Pozdrawiam.
sewka

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 62 gości