Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

Centrum multimedialne - edycja 2005

środa 24 maja 2006, 19:44

Mam pytanie do nauczycieli bibliotekarzy z woj. mazowieckiego - czy ktoś może ma jakieś wiadomości nt. projektu "Centrum multimedialne w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" z projdektu z Unii Europejskiej - edycja 2005. Czy ktoś już dostał, z tych którzy składali wniosek bodajże w czerwcu 2005 r. Wiem, że ci co składali wnioski w 2004 r. otrzymali już komputery. A co zresztą? Na początku roku narobiono rabanu, gniazdka, stoliki - a teraz wszystko stoi, kurzy się i denerwuje uczniów.

Byłabym wdzięczna oza jekieś konkretne informacje.

Pozdrawiam

Tara
Tara

Joanna

czwartek 25 maja 2006, 11:05

Nie jestem z mazowieckeigo, ale projekt jest ministerialny i zasady te same.
O projektach "MCI" możesz przeczytać na stronie MEN
http://www.men.gov.pl/edu_infor/projekt ... ty_efs.php

Cyt. z ww instrukcji
"Osobą odpowiedzialną za wytypowanie szkół publicznych do wyposażenia w internetowe centra informacji multimedialnej jest Kurator Oświaty, jako osoba odpowiadająca za realizację polityki edukacyjnej państwa w województwie."

Może więc zobacz na stronę waszego kuratorium? W naszym kuratorium (pomorskie) w dziale Edukacja informatyczna" są listy wytypowanych placówek i adres osoby odpowiedzialnej.
Może właśnie w kuratorium zasięgnąć języka, np. drogą elektroniczną?

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

centrum multime

czwartek 25 maja 2006, 11:52

Ja byłam na szkoleniu we wrześniu 2005 i do tej pory czekam na centrum. Wszystko w czytelni mam już przygotowane.
Ostatnio słyszałam,że w czerwcu będą zakładać w stolicy(czyli u mnie :)
chciałabym juz od września mieć wszystko gotowe....

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

wtorek 30 maja 2006, 11:22

Ja wiem tylko, że nasza szkoła została wydelegowana do otrzymania takowego centrum. Kable zostały już pociągnięte (elektryczne) i... cisza. Ani w KO, ani dyro nic nie wiedzą :?

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

centru

wtorek 30 maja 2006, 16:26

Tatsu, nie byłaś na szkoleniu?
Do mnie dyrka dzwoniła w sierpniu ( w 2005 roku) że zgłasza mnie na ten kurs. Dopiero jak mnie zgłosiła, zrobili nam w czytelni sieć :)

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

środa 31 maja 2006, 10:30

Nie, nie byłam, bowiem wg dyrektora ma być najpierw centrum, a dopiero później przeszkolenie... przy tym sam dyro wie, że dla mnie komputery to nie problem i może po cichu liczy, że da się to przepchnąć bez szkolenia?
To tylko moje domysły...

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

środa 31 maja 2006, 12:10

Tatsu, nie wiem, czy to da się przepchnąć, bo ja byłam też we wrześniu na szkoleniu, ale nie wpadłam na pomysł, żeby dosłać do kuratorium świadectwo ukończenia i gdzieś miesiąc temu. przyszło pismo z kuratorium, aby dosłać
informację o odbytym kursie, w przeciwnym przypadku nie dostaniemy centrum, ponieważ nie spełniamy wymogów.

Dlatego myślałam, że coś
sie wreszcie ruszy, a tu nic.

Ale tak po prawdzie, to ja wcale nie wiem, czy ja tak bardzo chcę to centrum czy nie. Jestem jak najbardziej za komputeryzacją, w bibliotece wszystko mam, ale tak się boję, że znowu będę sie chandryczyć o wszystko z uczniami.

Ja tak sobie marzę, że przyjdzie uczeń, spokojnie usiądzie, skorzysta z internetu w celach edukacyjnych, napisze jakąś pracę, zrobi prezentację, ja mu pomogę, nie będzie wysyłał sms-ów, nie będzie wisiał na gronie, nie będzie grał w gry on-line, nie będzie ich przy komputerze pięciu, itd. itd.

Ale to pewnie nierealne marzenia szalonej bibliotekarki.

Pozdrawiam
Tara

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

centr

środa 31 maja 2006, 13:13

hehehe :D Tara to chyba jest nierealne!!!
W tej chwili mam w czytelni jeden sprawny komputer z dostępem do netu.
Też myślałam, że uczniowie kulturalnie będą z niego korzystać.
Niestety, wolna amerykanka...
Grono, ogame, filmiki, poczta....jakie prezentacje, jakie wyszukiwanie wiadomości :shock:
Nie mam jeszcze tego centrum i tak samo jak ty boję się go mieć. Nie jestem w stanie zapanować nad jednym komputerem a co dopiero kilka stanowisk.
Chyba sama wejdę na grono :wink:

Gość

środa 31 maja 2006, 13:49

A ja mam Centrum Multimedialne od kwietnia i powoli i mnie i to Centum szlag trafia. Juz nie mówie tu o uczniach którzy korzystaja ze stron typu poczta czy sms bo i mam takich UWAGA!!!!!!! którzy wyszukuja informacje potrzebne do szkoly tych pierwszych staram sie delikatnie wycofywac poprzez blokade stron. A jesli chodzi o samo Centrum to lipa psuje sie na karzdym kroku nie mozna drukowac myszki optyczne pala sie juz trzy poszły sobie z dymem i to nie przez uczniów bo oni w miare kulturalnie mimo wszystko zachowuja sie przy komputerach, stacje dysków siadaja jedna po drugiej, jakies dziwne komunikaty zaczeły sie pokazywac. Dla pocieszenia takie rzeczy nie tylko u mnie w bibliotece sie dzieja. SKLADAMY REKLAMACJE NA TYM SPRZECIE NIE IDZIE PRACOWAC. TAKI UNIA NAM SPRZET ZAFUNDOWAŁA to by było na tyle ale przynajmniej sie wyzaliłam i mi lzej o! :?

Gość

środa 31 maja 2006, 16:37

Jest pomysł (odsyłam do tematu TNBSP), żeby raz jeszcze spróbować przeprowadzić rozmowy i wymóc ma władzach oświatowych jakieś sensowne normy zatrudnienia, np. dodatkowa cz. etatu na centrum, czy obligatoryjny serwis techniczny itd. Jeżeli uważacie, że jest chociaż cień szansy, żeby Zarząd TNBSP coś dla nas wywalczył - włączcie się do rozmowy (w tej chwili zainteresowanie nie większe niz sandałami dyrektora :wink: ). Jeżeli będziemy dopingować do podjęcia walki i sugerować konkretne potrzeby, rozwiązania, to może jest nadzieja? Mila (chyba zapomniałam się zalogować)

Gość

ICIM 2005

środa 21 cze 2006, 22:50

Czy ktoś wie kiedy nastąpi realizacja projektu Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej lipiec 2005, czy może ktoś już nawet dostał kompy?

ewika

MCI

sobota 08 lip 2006, 15:45

w województwie lubelskim rusza dostwa i montaż centrum multimedialnego do bibliotek szkolnych; w dniu 13 lipca jest w tej sprawie spotkanie organizacyjno - informacyjne w Lublinie

:)

niedziela 09 lip 2006, 13:19

w warmińsko-mazuskim też już lada chwila mają być MCI, szkoda tylko, że zapomniano, że są wakacje i bibliotekarze też chcieli by wyjechać.
Nie sprecyzowano terminu, więc trzeba być pod telefonem

Gość

poniedziałek 10 lip 2006, 23:00

W pomorskim to samo.Na przełomie 06/07 spotkanie dla dyrektorów, a lipiec - sierpień należy się spodziewać dostawy. Informacje te znalazłam na stronie kuratorium naszego województwa. Konkretne terminy - to już telefony do szkół od dostawcy (tak było z pracownią informatyczną, więc tu pewnie podobnie). Tak więc: czuwajcie,bo nie znacie dnia ani godziny....

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

czwartek 13 lip 2006, 21:17

Właśnie dziś dostałam pismo do szkoły o centrum. W poniedziałek idę na spotkanie informacyjne - wykład, pokaz multimedialny dotyczący procesu wdrażania systemu..hmm brzmi poważnie. Jestem z Wawy. Czy ktoś ze stolicy też sie wybiera??
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości