FRODO

PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

wtorek 31 sty 2012, 23:15

Uczennica III klasy dostała się do II etapu konkursu przedmiotowego. Czy obowiazkiem nauczyciela na dodatek nie tego który przygotowywał ją jest dowóz do innej miejscowosci na konkurs prywatnym samochodem nauczyciela?

Gość1609

środa 01 lut 2012, 01:01

W gimnazjum, w którym pracuję dyrektor nie zezwala na jazdę własnym samochodem na konkursy.
Są następujące możliwośc dotarcia na konkursy:
- autobus
- rodzic ucznia prowadzi samochód, wówczas nauczyciel jedzie z nim.

My bibliotekarze często jesteśmy wysyłani na konkursy jako opiekunowie.
Powiem szczerze, iż wolę jechać na konkurs niż mieć zastępstwa.

Mag

środa 01 lut 2012, 09:31

Ja tez często jeżdżę na konkursy i wolę niż zastępstwa
Po mieście to na piechotę lub autobus
Na finał (do Krakowa :D ) PKP i tam autobus ewentualnie
Nie spotkałam się żeby nauczyciele naszej szkoły jeździli własnym samochodem :roll:

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

środa 01 lut 2012, 10:28

FRODO pisze:Uczennica III klasy dostała się do II etapu konkursu przedmiotowego. Czy obowiazkiem nauczyciela na dodatek nie tego który przygotowywał ją jest dowóz do innej miejscowosci na konkurs prywatnym samochodem nauczyciela?
Obowiązkiem? Moim zdaniem nie. U nas takie sytuacje się zdarzają, ale wtedy taki nauczyciel dostaje zwrot za paliwo.

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

piątek 17 lut 2012, 03:08

Wszystko jest fajnie, póki nic się nie stanie. Ale w momencie jakiegoś wypadku zaczynają się schody... I nie jest ważne, czy nauczyciel zawinił. Nie wiem, czy są na to jakieś przepisy, ale znam konkretny przypadek. Radziłabym unikać wożenia uczniów własnymi samochodami.

M

sobota 18 lut 2012, 22:11

Dokładnie, zgadzam się, nigdy nie wiadomo .. a pech che że wtedy uczeń jedzie

gobus1
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 mar 2013, 13:41
Kontakt: Strona WWW

Przewóz busem uczniów wynajem autokarów na wycieczki szkolne

niedziela 17 mar 2013, 13:49

Na wszelki wypadek, dla dobra nauczyciela, który w razie wypadku miałby duże kłopoty lepiej zorganizować przewóz busem uczniów. Albo nauczyciel powinien posiadać pisemną zgodę rodzica na taki wyjazd.

Natomiast nauczyciele i rodzice organizujący wynajem autokarów Warszawa na wycieczki klasowe powinni zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy i jego doświadczenie.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 mar 2013, 13:59 przez gobus1, łącznie zmieniany 1 raz.

seven
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 13:34

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 13:56

Miałam ten temat kiedyś na szkoleniu i z tego co pamiętam jest ABSOLUTNY ZAKAZ wożenia ucznia własnym samochodem. Nauczyciel nie ma uprawnień do przewozu dzieci.

tobabsko
Posty: 184
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 14:16

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 15:02

Seven, podaj jakąś prawną podkladkę

seven
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 13:34

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 15:09

Nie mam pod ręką prawnej podkładki. Zapamiętałam to ze szkolenia bo ten problem też mnie dotyczył, czasem miałam dylemat, czy jechać z uczniem moim autem czy komunikacją publiczną. Teraz tylko komunikacja publiczna! Nawet się nie zastanawiam co wybrać. Jest coś takiego, jak uprawnienia do przewozu osób i ja ich nie mam.

sobi
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 16:21

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 15:36

seven ma rację jest zakaz wożenia uczniów własnymi samochodami ,nie pamiętam na podstawie jakich przepisów. W mojej szkole zostaliśmy o tym poinformowani przez dyrekcję.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 15:59

W "Bibliotece w Szkole" ten temat był swego czasu (niestety nie pamietam kiedy) komentarz naszego prawnika. Pamiętam, że zdecydowanie odradzał on przewożenia ucznia własnym samochodem, a nawet uznał to chyba że nauczyciel nie powinien tego robić

Ra.Barbara
Posty: 26
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 17:38

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

niedziela 17 mar 2013, 21:34

W mojej szkole - w żadnym wypadku nie można swoim samochodem wozić uczniów. Absolutny zakaz wydał dyrektor po głośnej w mediach sprawie, - gdzie nauczyciel mimo, iż miał pisemną zgodę od rodzica przegrał sprawę w sądzie - nie był zawodowym kierowcą.
w internecie jest taka interpretacja:
http://www.oswiataiprawo.pl/Dyrektor/Pr ... samochodem

gobus1
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 mar 2013, 13:41
Kontakt: Strona WWW

Autokary busy do kina teatru na zawody konkursy olimpiady

czwartek 11 wrz 2014, 17:47

Najlepiej znaleźć prywatnego przewoźnika, zadbać o tani wynajem busów dla uczniów albo zarezerwować minivana z kierowcą. Autobusy na wycieczki szkolne, autokary na wyjazdy na basen, busy do kina, teatru, na zawody sportowe, konkursy, olimpiady. Teraz w internecie jest wyszukiwarka cen i ofert w temacie przewóz osób dzieci dla szkół podtawowych, przedszkoli, gimnazjów.

Obrazek

tewa
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 12:03

Re: PRZEWÓZ UCZNIA PRYWTNYM SAMOCHODEM

środa 28 sty 2015, 15:00

A czy istnieje na to jakiś zapis? Czy po prostu dyrektor sobie wymyślił, że macie jeździć autobusem. Czy jest gdzieś zapis i spedycji definicja albo transportu dla uczniów? Bo to dość zastanawiające. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 357 gości