Gość

Prośba do dyplomowanych po nowemu

sobota 03 cze 2006, 21:28

Czy mogłabym zadać kilka pytań? Siedzę nad tym właśnie, już czuję,że mózg mam wyjałowiony....
1. Jeżeli mam w podpunkcie 4a program wychowawczy - opracowanie i realizacja - jak opisać realizację? Czy trzeba szczegółowo?
2. Mam dodatkowe kwalifikacje i chciałam je opisać w podpunkcie 4c - poszerzenie dział.szkoły. Gdzie włożyć dyplom - do tego punktu czy w kwalifikacjach na początku?
3. Mam kilka załącznków, bo wykonałam kilka zadań niezaplanowanych-czy włożyć je na końcu danego punktu czy na samym końcu?Czy odwoływać się do tych załączników?
4. Strasznie rozrósł mi się punkt 8.2.1 - podwyższanie jakości szkoły-do 30 stron.Czy nie przesadziłam z ilością stron?Bo np. jak opracowywałam ankietę do 3 zadań "Szkoły z Klasą" to zamieściłam wszystkie 3 opracowania + wykresy.
uffff,mogę sobie westchnąć?... chciałabym mieć to za sobą.... :roll:

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Prośba do dyplomowanych po nowemu

poniedziałek 05 cze 2006, 19:38

Ad.1
Czy to jest program wychowawczy szkoły? Nic dziwnego, że masz kłopoty z opisem realizacji. Program własny do 4a powinien być przez Ciebie napisany i przez Ciebie realizowany - dotyczący TWOJEJ pracy, a nie ogółu nauczycieli; tego typu programy w ogóle nie nadają się do 4a.
Ad.2
Nie kwalifikacje opisujesz, lecz działania, które dzięki nim wykonujesz. Gdzie dyplom? - zależy, jaki - jeśli studia podyplomowe, to na początek.
Ad.3
Ja wkładałam na końcu paragrafu. Po opisie i analizie wyszczególniłam załączniku.
Ad.4
Hm... rzeczywiście bardzo dużo, nie znam Twojej teczki, ale czy nie byłoby korzystniej przerzucić coś do innych paragrafów? Załączniki nie są potrzebne, zwłaszcza wykresy. Lepiej mniej a konkretnie - komisja będzie miała wygodniej, a co za tym idzie... ich nastawienie bardziej przychylne
POZDR:) Kaja

Kam

wtorek 06 cze 2006, 08:30

Opisuj tylko realizację swoich działań, raczej wyliczając w punktach. Jeżeli plan wychowawczy szkoły, to wypunktuj, co ci się udało zrobić w swoim zakresie. Jest to przejrzyste dla komisji, w której często tylko 1 członek jest specjalistą. Reszta będzie szukała w twojej dokumentajcji potwierdzenia realizacji punktów z roporządzenia MENiS.

Te 30 stron jest trochę przerażajace, ale może konieczne, w końcu wykazujesz się umiejetnością dokładnej analizy. Może dołącz to jako załącznik potwierdzający wyniki twojej pracy.

Gość

wtorek 06 cze 2006, 19:39

Program wychowawczy szkoły, program wychowawczy klasy etc. to standard i obowiązek. Cóż to za działanie na dyplomowanego? W każdym razie nie do punku 4a. Jak program szkoły może być "programem własnym"?!

Gość

wtorek 06 cze 2006, 23:26

Dzięki za podpowiedzi! Właśnie drukuje pierwsze punkty. Staram się skracać. Trochę szkoda mi wykresów.... Opracowywałam ankiety do 3 zadań "Szkoły z Klasą". To zajmuje dużo miejsca. Zastanawiam się, czy nie przytoczyć jednego tylko opracowania z wykresami, jako przykładowego, zamiast trzech.
W 4a to oczywiście program wychowawczy biblioteki! O szkole nawet nie śmiałabym marzyć....

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 122 gości