hannak
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 11:06

Godziny ponadwymiarowe nauczyciela bibliotekarza

środa 04 kwie 2012, 11:12

Jestem nauczycielem bibliotekarzem. Mam 3 godziny ponadwymiarowe , nie w bibliotece. Do tej pory moja godzina była większa, bowiem pensum było z 18. Od stycznia stwierdzono, że miałam żle wypłacane i teraz pensum jest z 30.Regulamin wynagradzania ustalony przez burmistrza miasta mówi:
Nauczycielowi realizującemu tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, o których mowa w art. 42 ust.3 i ust.6 Karty Nauczyciela , na zasadach określonych w art. 35 Karty Nauczyciela , przysługuje wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe.
Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową i godzinę doraźnego zastępstwa oblicza się, z zastrzeżeniem ust. 2, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych oraz doraźnego zastępstwa odbywa się w warunkach trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych lub doraźnego zastępstwa nauczyciela.
Bardzo proszę o interpretacje tego przepisu.

gość1111122222

niedziela 08 kwie 2012, 21:05

Cz ktoś potrafi zinterpretować podany przepis?

Prusak

wtorek 10 kwie 2012, 12:33

Żeby mieć wypłacane za godziny ponadwymiarowe z pensum 18, musisz mieć na te 3 godziny oddzielną umowę na 3/18 właśnie. Ja tak mam.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

wtorek 10 kwie 2012, 13:07

Już kiedyś była dyskusja na ten temat. Interpretacja powinna być taka, że pracujesz na stanowisku nauczyciela bibliotekarza, a zaszeregowane jesteś jako nauczyciel dyplomowany. Etat płacony więc 30/30, natomiast nadgodziny w zależności od rodzaju wykonywania: 3/18, 3/30 itp. Ja tak mam płacone i nikt nie próbował nigdy wmówić mi, że jest inaczej. Twoja godzina dydaktyczna jest tak samo płatna jak koleżanki w drugim gabinecie. Wszystkie inne interpretacje wynikają z oszczędności i są rażąco niesprawiedliwe i krzywdzące. Patrząc w drugą stronę koleżanka np. matematyczka mając 3 godziny w bibliotece nie powinna mieć płacone z 3/18 tylko z 3/30.
Ja swoje nadgodziny dydaktyczne mam płacone tak jak należy czyli z 18( nie mam odrębnej umowy- to dla mnie absurd) Ale organ w ramach oszczędności będzie wmawiał ci coś innego.
Pozdrawiam, Beata

Prusak

wtorek 10 kwie 2012, 13:30

Twoja "przyznana nauczycielowi stawka wynagrodzenia zasadniczego" to 30/30 i, niestety, tyle jest płatna twoja godzina. Podobnie, gdybyś miała jako bibliotekarz płatne zastępstwo, to również z etatu 30/30.

Gość

wtorek 10 kwie 2012, 23:26

Pamiętajmy, że nigdzie w przepisach oświatowych nie ma co oznacza określenie "stawka osobistego zaszeregowania". Jest jedynie tabela zaszeregowania. Dyrektorzy interpretują "stawkę..." odnosząc się do tabeli ale bywają też tacy co interpretują "stawkę..." jako pensum. Nie pozwól na tę drugą interpretację.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

środa 11 kwie 2012, 10:19

Stawka wynagrodzenia zasadniczego zależy od: stopnia awansu zawodowego, stażu pracy (wysługa lat), przyznanego dodatku motywacyjnego, dodatków za pracę w warunkach szkodliwych, za wychowawstwo i co tam jeszcze. A - zgodnie z przywołanym w pierwszym poście przepisem - dzieli się ją "przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych lub doraźnego zastępstwa nauczyciela", w tym przypadku pensum to 18/18.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

środa 11 kwie 2012, 13:29

Prusak pisze:Twoja "przyznana nauczycielowi stawka wynagrodzenia zasadniczego" to 30/30 i, niestety, tyle jest płatna twoja godzina. Podobnie, gdybyś miała jako bibliotekarz płatne zastępstwo, to również z etatu 30/30.
Nie zgadzam się z taką interpretacją. Jest ona błędna.
Jak słusznie zauważa Gość interpretacja jest dowolna i zazwyczaj zła ze względów finansowych. Natomiast my musimy stać na swoim i taka interpretację przyjąć, nawet gdyby zapłacili nam inaczej to musimy dać do zrozumienia, że jest to dla nas krzywdzące.
Pozdrawiam, Beata


hannak
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 11:06

czwartek 19 kwie 2012, 10:40

Badas pisze:
Prusak pisze:Twoja "przyznana nauczycielowi stawka wynagrodzenia zasadniczego" to 30/30 i, niestety, tyle jest płatna twoja godzina. Podobnie, gdybyś miała jako bibliotekarz płatne zastępstwo, to również z etatu 30/30.
Nie zgadzam się z taką interpretacją. Jest ona błędna.
Jak słusznie zauważa Gość interpretacja jest dowolna i zazwyczaj zła ze względów finansowych. Natomiast my musimy stać na swoim i taka interpretację przyjąć, nawet gdyby zapłacili nam inaczej to musimy dać do zrozumienia, że jest to dla nas krzywdzące.
Do Prusaka
Witam, spróbuj przeczytać dokładnie to co napisane jest w tym zarządzeniu!

Stefano
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 17:30

czwartek 19 kwie 2012, 17:43

Prusak pisze:Twoja "przyznana nauczycielowi stawka wynagrodzenia zasadniczego" to 30/30 i, niestety, tyle jest płatna twoja godzina. Podobnie, gdybyś miała jako bibliotekarz płatne zastępstwo, to również z etatu 30/30.
Niestety, próba interpretacji tego przepisu prowadzi do niejasnych wniosków, które w gruncie rzeczy zależą bardziej od punktu siedzenia, niż faktycznego stanu rzeczy... Uważam również, że jakiekolwiek próby sygnalizowania naszego niezadowolenia z tego powodu, nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, choć to jest tylko osobiste odczucie...

bibliofilka005

piątek 20 kwie 2012, 09:09

a co w przypadku wypracowanych KN? zgłosiłam dyrekcji , że już wypracowałam swoje godziny KN , sprawdzono , podliczono -jest ok, ale dyrekcja musi się zastanowić czy mogę zmienić plan i odjąć sobie te godziny. Trochę zdębiałam, czy ktoś zna podobne przypadki?

alan
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 08:22

Re: Godziny ponadwymiarowe nauczyciela bibliotekarza

środa 29 mar 2017, 08:50

Do tej pory miałam godziny ponadwymiarowe wypłacane 1/18. Dzisiaj się dowiedziałam, ze teraz będę miała liczne 1/30 bo się przepisy zmieniły. Czy ktoś ma namiary na takową zmianę w przepisach ?

inka
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 12:48

Re: Godziny ponadwymiarowe nauczyciela bibliotekarza

środa 29 mar 2017, 10:20

Szukaj w regulaminie OP

alan
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 08:22

Re: Godziny ponadwymiarowe nauczyciela bibliotekarza

środa 29 mar 2017, 13:46

No jakoś nigdzie nowelizacji przepisów nie widzę.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: www5 i 103 gości