mardud

Koniec roku w MOLu

poniedziałek 19 cze 2006, 09:09

Mam pytanie do osób rejestrujących wypożyczanie w MOLu. Czy jest możliwość sprawdzenia, którzy uczniowie nie oddali książek przed końcem roku? (Nie chodzi o zaległości - to mogą być książki pożyczone 2 dni temu, ale muszą być oddane do dzisiaj). Pierwszy rok prowadzimy wypożyczalnię w MOLu i jeszcze się nie zorientowałam. Czy trzeba "otwierać" wszystkie karty czytelnicze po kolei? To koszmarna robota. Muszę przygotować "donos" na konferencję, no i sama chcę wiedzieć, kogo "ścigać".
Pozdrawiam przedwakacyjnie
Marta

Asik

poniedziałek 19 cze 2006, 09:15

Witam! Ja to robię w ten sposób: w zegarze systemowym windowsa przesuwam datę np. miesiąc do przodu i wtedy sprawdzam raport zaległości. Powodzenia :)

mardud

poniedziałek 19 cze 2006, 09:24

Sprytny "myk". Dziękuję! Swoją drogą program powinien chyba przewidywać taką (powszechną przecież) sytuację.

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 19 cze 2006, 14:26

Ja w maju w ustawieniach zmieniam termin wypozyczeń na jeden dzień i na koniec roku w zaległościach mam wszystkich dłużników.

Pozdrawiam
Tara

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

Re: Koniec roku w MOLu

poniedziałek 19 cze 2006, 23:17

mardud pisze:Mam pytanie do osób rejestrujących wypożyczanie w MOLu. Czy jest możliwość sprawdzenia, którzy uczniowie nie oddali książek przed końcem roku? (Nie chodzi o zaległości - to mogą być książki pożyczone 2 dni temu, ale muszą być oddane do dzisiaj).
Jest możliwość inna bez przestawiania dat, na liście czytelników (nie zaległości) zaznaczasz "drukuj" otworzy się okienko wyboru ucznia, nauczyciela, klasy, wszystkich uczniów, dalej zaznaczasz interesującą cię opcję, dalej drukuj i pokazuje się lista wszystkich wypożyczonych książek, dalej drukujesz lub rezygnujesz z drukowania. znajdą sie tu pozycje wypożyczone również 5 minut wcześniej. pozdrawiam Beata
Beata

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

poniedziałek 19 cze 2006, 23:26

A co dzieje się z uczniami, którzy kończą (albo zmieniają) szkołę? Podpisuję im obiegówkę, że są rozliczeni, ale w wykazie uczniów pozostają. Czy można ich jakoś wykasować? Albo specjalnie oznaczyć?

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

poniedziałek 19 cze 2006, 23:29

Jeżeli są rozliczeni to ich usuwam.
Beata

Gość

wtorek 20 cze 2006, 07:47

Usuwanie jest ryzykowne, gdyz wtedy na koniec roku jest niepełna statystyka, ja raz usunęłam trzecie klasy w kwietniu, to miałam w staystyce tylko pierwsze i drugie klasy.

U mnie uczniowie mają karty z kodem paskowym, w trzecich klasach po podpisaniu obiegówki, wykasowuje kod z komputera.
W młodszych klasach ustalam termin, że od tego dnia podpisujemy obiegówki i juz po prostu nikomu nie pożyczam.

Pozdrawiam

mardud

wtorek 20 cze 2006, 09:15

Bardzo dziękuję za wszystkie pomysły. Metoda Tary jest genialna w swej prostocie. Że też ja na to nie wpadłam! Ale tak to już jest z dobrymi pomysłami- proste wydają się dopiero kiedy ktoś je wymyśli.
Serdecznie pozdrawiam

Gość

wtorek 20 cze 2006, 22:39

A w jaki sposób mozna usunąć czytelnika, nie mogę znaleźć takiej opcji?

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

środa 21 cze 2006, 07:47

Czytelnika usuwa się klawiszem Delete

Pozdrawiam
Tara

Asik

środa 21 cze 2006, 07:49

Ja też się z tym długo męczyłam. Wystarczy nacisnąć Delete :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 71 gości