Ania2006
Posty: 1
Rejestracja: piątek 20 kwie 2007, 13:54

kwalifikacje

piątek 20 kwie 2007, 14:12

Od 1998r jestem zatrudniona w placowce oswiatowej , mam ukonczone studium biblotekarskie w dniu 5.10.2000r otrzymalam stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Chciałabym wiedzieć czy moje kwalifikacje są wystarzajace do pracy na stanowisku bibliotekarza.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: kwalifikacje

piątek 20 kwie 2007, 16:45

moim zdaniem nie... gdyż przepisy o kwalifikacjach sa takie:
§ 15. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:

1) ukończyła wymagane do danego typu szkoły odpowiednio studia magisterskie lub wyższe zawodowe w zakresie bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa albo legitymuje się dyplomem ukończenia pomaturalnego studium bibliotekarskiego.
zatem jeśli posiadasz tylko studium bibliotekarskie to kwalifikacji nie masz i Twój stosunek pracy winien wygasnąć z dniem 31 sierpnia 2006 r.

Chyba, że masz jeszcze coś innego ukończone ale tu o tym nie piszesz

Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

niedziela 22 kwie 2007, 17:03

Jeżeli masz napisane na dyplomie ukończenia "kwalifikacyjne studium bibliotekarskie" - to jest dobrze. Ja tak miałam - nikt mnie nie zwolnił ze szkoły i zrobiłam dyplomowanego. Jeżeli brak kluczowego słowa "kwalifikacyjny" to będzie problem.

damajar
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2007, 14:06

niedziela 22 kwie 2007, 18:38

Jeśli masz wyszkałcenie wyższe + studium, to Ala ma rację. Jeśli Twoje studium nadaje KWALIFIKACJE to jest wszystko OK, ale jeśli jest jedynie studium DOSKONALąCYM, to zaczyna się problem...

Wszystko zależy od dyrektora oraz od rodzaju placówki, w której pracujesz.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 117 gości