Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Numerowanie ubytków w MOLu

poniedziałek 25 cze 2012, 14:02

Bardzo proszę o pomoc :roll:
Mam wpisany jeden protokół ubytków (bo tylko tyle dotąd miałam). Pozycje są zaznaczone w księdze jako ubytki. Ale brakuje mi podsumowania: dowód ubytków nr 1/1998... Czy takie coś w molu jest? Bo teraz chcę zubytkować zniszczone książki. Gdy zaglądam w ustawienia w księdze inwentarzowej ostatni ubytek jest 0. I nie mogę tego zmienić.Nie da się edytować.Boję się wprowadzić kolejną książkę do ubytków - jaki nr dostanie 1 czy 44 (czyli kolejny). Gdy wprowadzałam księgozbiór do MOLa zrobiłam zgodnie z zaleceniami.Wprowadziłam ten jeden dowód ubytków jaki miałam... Czy program liczy kolejne dowody ubytków? Będę wdzięczna za pomoc.Może zdążę do piątku.... :D

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Numerowanie ubytków w MOLu

poniedziałek 25 cze 2012, 17:22

Ten jeden wpisany protokół masz w MOL-u? czy na papierze?

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Re: Numerowanie ubytków w MOLu

wtorek 26 cze 2012, 09:23

Protokól jest w MOLu. W księdze inwentarzowej widnieje nr ubytku.W ubytkach mam tę listę.Coś mi się zdaje,że w molu nie ma numeracji protokołów? Tych dowodów ubytku, tak jak w rejetrze papierowym?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Numerowanie ubytków w MOLu

wtorek 26 cze 2012, 09:57

W MOL-u w ustawieniach definiujesz księgi i ubytki papierowe, ( ilość i wartość) jeżeli takowe były, po to aby była kontynuacja numerów ubytków i wartości. Jeżeli zaczęłaś ubytkowanie w MOL-u to ilość i wartość masz w opcji Gromadzenie/wartość zbiorów. Protokoły zaś należy sobie każdorazowo drukować z pozycji Gromadzenie/ubytki, tam można sobie wybrać zakres numerów, wpisać komisję itp.

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Re: Numerowanie ubytków w MOLu

wtorek 26 cze 2012, 10:21

Sprawdziłam w gromadzeniu/wartość.Są ubytki, mają wartość,więc chyba ok.Gdy teraz zubytkuję program nada kolejny numer... I ten protokół, który wydrukuję - otrzyma ode mnie nr kolejny czyli u mnie nr 2. Myślałam, że w programie nadajemy gdzieś kolejne dowody ubytku, tak jak w nabytkach są kolejne nr wpływu.
Dziękuję za pomoc!!!! :lol:

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Numerowanie ubytków w MOLu

wtorek 26 cze 2012, 12:46

Tak, nabytkom, kiedy drukujemy możemy nadać kolejne numery, natomiast ubytki wchodzą bezpośrednio do rejestru ubytków w MOl-u nazwane księga inwentarzową ubytków, która możemy sobie wydrukować albo jako księgę i/lub jako poszczególne protokoły wtedy sami nadajemy numery protokołom.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 118 gości