damajar
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2007, 14:06

Tydzień Bibliotek

środa 25 kwie 2007, 19:51

Drodzy Forumowicze!
Jakie macie plany na Tydzień Bibliotek? Planujecie jakieś ciekawe przedsięwzięcia?

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

czwartek 26 kwie 2007, 08:36

W moim zespole szkół tydzień bibliotek będzie ze względów oczywistych skrócony do 5 dni :) i zaplanowałam:
Spotkania dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym, znacznym i sprzężeniami - którzy nie odwiedzają biblioteki szkolnej (i tu przeczytanie krótkich opowiadań i zaprezentowanie oferty uczniom i ich wychowawcom), przedstawienie "Rzepka" w wykonaniu uczniów (w przygotowaniu pomogła mi wychowawczyni), oraz konkurs wiedzowy o Kubusiu Puchatku (w związku z nim uczniowie klas IV i V, którzy uczestniczą w nim zaproszeni zostali na projekcję filmu o przygodach tego bohatera).
Pozdrawiam

PollyAnna
Posty: 289
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 08:18

czwartek 26 kwie 2007, 10:57

Tydzień bibliotek (8-15 maja)to sprawa fantastyczna, ale trudna do zorganizowania w naszej szkole, ponieważ w tym czasie wciagnięto mnie do komisjii maturalnych , no i siedzę cały maj na maturach - fajnie prawda?:-(((

Ale mimo wszystko , w porozumieniu z polonistkami przygotowałam 2 dniowy kiermasz pod hasłem : " Ksiażka za złotówkę". Uczniowie będą mieć fajna zabawę , ponieważ kiermasz będzie na rynku miasta . Oprócz tego przygotowałam dwa spotkania autorskie z naszymi miejscowymi twórcami , a także spotkanie z " zyjacymi jeszcze kartami historii" - czyli byłymi Sybirakami działajacymi w naszym Terenowym Kole Sybiraków .

damajar
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2007, 14:06

piątek 27 kwie 2007, 15:47

Moja Biblioteka Pedagogiczna organizuje w Tygodniu Bibliotek spotkanie dla nauczycieli bibliotekarzy (8.05.07 - w Dzień Bibliotekarza).

To jedna z okazji, kiedy możemy spotkać się w zawodowym gronie, przy kawce i ciachu i porozmawiać na nurtujące nas tematy zawodowe i nie tylko. Chcemy, aby to spotkanie posłużyło wymianie informacji i zebraniu ciekawych pomysłów na dalszą pracę i współpracę.

Nauczyciele bibliotekarze, którzy do nas przyjdą zostaną szczegółowo poinformowani o usługach jakie im oferujemy, o możliwościach współpracy.
Do wypełnienia dostaną ankietę ewaluacyjną, w której przedstawią swoje "żądania" i które postaramy się spełnić.

Czy w Waszych miejscowościach biblioteki pedagogiczne organizowały dla Was jako nauczycieli bibliotekarzy szkolnych coś takiego? Jeśli tak, to jakie odnoszą efekty i jak wyglądają organizacyjne? Chętnie "skradniemy" parę pomysłów. ;)

Jeśli, któryś z Szanownych Forumowiczów pracuje w regionie piotrkowskim, to zapraszam serdecznie na to spotkanie. Szczegóły jak zwykle znajdują się na stronie WWW:
http://www.pedagogiczna.edu.pl

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 194 gości