aneta224
Posty: 34
Rejestracja: piątek 13 kwie 2007, 13:36

poniedziałek 11 cze 2007, 13:45

łatwo Ci sie śmiać Polly-Anno...dzisiaj tez miałam kilka zastępstw,rzuciłam listy obecności,przypilnowałam żeby nie uciekali i zaczęlam wykonywać "prace graficzne" dla mojego dyrektora na wczoraj...a komputeryzacja lezy.........

Maryjka

zastępstwa

wtorek 12 cze 2007, 13:18

Przepraszam, że odpowiadam tak późno. Byłam "poza zasięgiem".
Odnośnie płacenia za zastępstwo doraźne w sytuacji, gdy nie odpracowujemy tej GODZINY - za takie zrealizowane zastępstwo nie otrzymamy zapłaty. W sytuacjach, gdy dyrektor jest szanującym siebie i INNYCH istnieje wiele możliwości wynagrodzenia za TAKĄ pracę. Są to, niestety, bardzo nieliczne przypadki, o których nie mówi głośno się. Przepraszam, ale nie mogę wskazać konkretnych "nagrodzeń", bo leżą one w KREATYWNOŚCI naszych zwierzników i tylko oni mogą się tymi pomysłami podzielić (tzw prawa autorskie). hihihi!
Pozdrawiam M.

aneta224
Posty: 34
Rejestracja: piątek 13 kwie 2007, 13:36

wtorek 12 cze 2007, 18:41

no tak ...a ja jutro mam 5 godzin zastępstw na 6 godzin pracy...superos

PollyAnna
Posty: 289
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 08:18

piątek 15 cze 2007, 13:55

aneta224 pisze:łatwo Ci sie śmiać Polly-Anno...dzisiaj tez miałam kilka zastępstw,rzuciłam listy obecności,przypilnowałam żeby nie uciekali i zaczęlam wykonywać "prace graficzne" dla mojego dyrektora na wczoraj...a komputeryzacja lezy.........

Och anetko pamietaj moja droga, ze smiech to zdrowie :lol: ...kazde dziecko Ci to powie :wink: ...ja juz dawno przestalam narzekać na te zastepstwa, bo co mi to da :?: , tylko bardziej mnie to rozjątrza :cry:

Beata73
Posty: 1
Rejestracja: środa 06 paź 2021, 09:56

Re: Zastępstwa koleżeńske.

środa 27 paź 2021, 18:41

Witam, te sytuacje z zastępstwami koleżeńskimi wymakają się już moim wyobrażeniom. Ostatnio osłupiałam, gdy zgadzając się na takie zastępstwo, które miało odbyć się następnego dnia - tuż przed zakończenie pracy usłyszałam, że zostanę wtedy poddana hospitacji przez dyrektora...Nie wiedziałam, co powiedzieć ,,hospitacja na zastępstwie koleżeńskim??" Jak się bronić w takiej sytuacji, nie mam zbyt dużego doświadczenia w zawodzie. Dodam, że miałam ,,zrealizować jakąś lekcje biblioteczną"

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Zastępstwa koleżeńske.

czwartek 28 paź 2021, 07:08

Beata73 pisze:
środa 27 paź 2021, 18:41
Witam, te sytuacje z zastępstwami koleżeńskimi wymakają się już moim wyobrażeniom. Ostatnio osłupiałam, gdy zgadzając się na takie zastępstwo, które miało odbyć się następnego dnia - tuż przed zakończenie pracy usłyszałam, że zostanę wtedy poddana hospitacji przez dyrektora...Nie wiedziałam, co powiedzieć ,,hospitacja na zastępstwie koleżeńskim??" Jak się bronić w takiej sytuacji, nie mam zbyt dużego doświadczenia w zawodzie. Dodam, że miałam ,,zrealizować jakąś lekcje biblioteczną"
Po pierwsze jako takich lekcji bibliotecznych już nie ma. Po drugie chyba dyrekcja umawia się na hospitację? Pierwszy raz słyszę o takich praktykach, żeby iść z marszu. Ja w tym roku obserwację już miałam (w świetlicy co prawda, gdzie uzupełniam etat), ale zrobiłam z okazji październikowego święta bibliotek szkolnych zajęcia o historii pisma i książki. U nas zawsze my ustalamy kiedy i na jakiej lekcji takie zajęcia się odbędą. Czy da się obronić przed tym? Myślę, że trzeba porozmawiać z dyrekcją.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Zastępstwa koleżeńske.

czwartek 28 paź 2021, 07:11

xandre pisze:
czwartek 28 paź 2021, 07:08
Beata73 pisze:
środa 27 paź 2021, 18:41
Witam, te sytuacje z zastępstwami koleżeńskimi wymakają się już moim wyobrażeniom. Ostatnio osłupiałam, gdy zgadzając się na takie zastępstwo, które miało odbyć się następnego dnia - tuż przed zakończenie pracy usłyszałam, że zostanę wtedy poddana hospitacji przez dyrektora...Nie wiedziałam, co powiedzieć ,,hospitacja na zastępstwie koleżeńskim??" Jak się bronić w takiej sytuacji, nie mam zbyt dużego doświadczenia w zawodzie. Dodam, że miałam ,,zrealizować jakąś lekcje biblioteczną"
Po pierwsze jako takich lekcji bibliotecznych już nie ma. Po drugie chyba dyrekcja umawia się na hospitację? Pierwszy raz słyszę o takich praktykach, żeby iść z marszu. U nas najpierw wypełniamy arkusz przed obserwacją o czym będzie lekcja, zawarte w nim cele, metody itp. Ja w tym roku obserwację już miałam (w świetlicy co prawda, gdzie uzupełniam etat), ale zrobiłam z okazji październikowego święta bibliotek szkolnych zajęcia o historii pisma i książki. U nas zawsze my ustalamy kiedy i na jakiej lekcji takie zajęcia się odbędą. Czy da się obronić przed tym? Myślę, że trzeba porozmawiać z dyrekcją.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Zastępstwa koleżeńske.

czwartek 28 paź 2021, 07:13

Opracuj sobie kilka zajęć na takie przypadki. Bo może w Twojej szkole są po prostu takie praktyki.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zastępstwa koleżeńske.

czwartek 28 paź 2021, 08:31

W mojej szkole już dawno dyrekcja powiedziała, ze biblioteka w zastępstaw koleżeńskich nie uczestniczy bo potem są kłopoty, by koleżanka tę godzinę oddała bibliotece. Zwykłe zastępstwa owszem ale płatne więc wiele ich nie mamy. tematy z czytelnictwa ustalamy kiedy, gdzie i z kim. Czasem wykorzystuję zastępstwo do tematów bibliotecznych ale to rzadko.

Dora 67
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2020, 07:59

Re: Zastępstwa koleżeńske.

poniedziałek 08 lis 2021, 12:48

Mam ten sam problem co Wy. Ciągle do mnie przychodzą żebym wzięła koleżeńskie, Już mam ich serdecznie dosyć . Zbiera się w sobie , aby kategorycznie to zakończyć. To jest wyzysk w biały dzień i białych rękawiczkach. a do tego słyszę od uczniów że bibliotekarka nie jest nauczycielem.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zastępstwa koleżeńske.

wtorek 09 lis 2021, 09:58

Radzę zapytać proszącego w jaki sposób odda ci tę godzinę. Co zrobi w bibliotece konkretnie. A jeśli jesteś sama to argument jest - nie mogę zamknąć biblioteki. Może jakieś wsparcie w dyrekcji.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Zastępstwa koleżeńske.

wtorek 09 lis 2021, 14:02

Anna pisze:
wtorek 09 lis 2021, 09:58
Radzę zapytać proszącego w jaki sposób odda ci tę godzinę. Co zrobi w bibliotece konkretnie. A jeśli jesteś sama to argument jest - nie mogę zamknąć biblioteki. Może jakieś wsparcie w dyrekcji.
Ja bym raczej powiedziała, jakiej konkretnie pomocy oczekuję - czyli co moim zdaniem powinien zrobić. Bo skąd nauczyciel ma wiedzieć, co jest do zrobienia w bibliotece?

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Zastępstwa koleżeńske.

środa 10 lis 2021, 09:45

Nie wiem, czy wniosę coś do dyskusji, ale...
kilka lat temu mój dyr powiedział na konferencji, że zastępstwa koleżeńskie są nielegalne. A to dlatego, że w dzienniku wpisuje się nauczyciel, którego nie ma na danej lekcji . Czyli wpis jest nieprawdą. To słowa dyrektora, które pamiętam do dziś. Koleżeńskie w mojej szkole od tamtej pory nie są praktykowane :!:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości