menia

sprawozdanie

środa 21 cze 2006, 12:03

proszę niech mi ktoś pomoże! właśnie pracuję nad sprawozdaniem rocznym pracy biblioteki szkolnej i kompletnie nie wiem czy to co pisze ma sens. może ktoś mógłby mi podaĆ KILKA WSKAZÓWEK :lol:

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

środa 21 cze 2006, 13:40

Jeśli pracujesz od niedawna w bibliotece to zajrzyj to jakiejś teczki swojej poprzedniczki, powinny być sprawozdania.
W sumie dziwne pytanie - jak to nie wiesz, co powinno się w nim znaleźć? :roll:
Za godzinkę mam radę podsumowującą, a sprawozdanie już gotowe..

Statystyka wypożyczeń
najlepszy czytelnik
wykaz lekcji bibliotecznych
inne projekty, które przeprowadziłaś np. wieczorki poetyckie, lekcje multimedialne
zakupy nowości, suma
wystawy, gazetki
konkursy czytelnicze
wszystko to, co robiłaś w pracy

w sprawozdaniu komisji zespołu humanistycznego (my u nas do niej należymy) zamieszczasz to, co robiłaś we wspólpracy z innymi humanistami, i wogóle u mnie np. osiągnięcia w konkursach itp
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

środa 21 cze 2006, 14:38

Sprawozdanie powinno się w jakiś sposób odnosic do planu pracy. Więc należałoby krótko podać, jakie rzeczy z planu zostały zrealizowane, a jakie nie i z jakiego powodu. Oczywiscie jeżeli były przedsięwzięcia ponad plan to też trzeba podać. Ja bym ewentualnie (jeżeli by była taka potrzeba) w sprawozdaniu uwzględnił też np. liczbę doraźnych zastepstw i ich skutki dla pracy biblioteki

ania

środa 21 cze 2006, 15:07

Ja zawsze piszę wg.punktów :praca pedagogiczna, praca aktywu, praca organizacyjno - techniczna, wnioski, jako załączniki realizacja budżetu, statystyka.
W zeszłym roku od dyr dostałam wytyczne:
1. biblioteka jako szkolna pracownia ogólnoinformacyjna - próba oceny stopnia zaawansowania stopniowego przekształcania klasycznej biblioteki w pracowni ogólnoinformacyjną.
2.próba ewaluacji poziomu umiejętności dzieci/młodzieży samodzielnego wyszukiwania różnych źródeł informacji i późniejszego ich wykorzystywania
3.Jak wygląda statystyka korzystania ze zbiorów mult. i czytelnictwa w ciągu ostatnich 2, 3 lat - tendencje zmian, próba interpretacji.
4.Pozycje najcześciej wypożyczane - gusty czytelnicze w różnych grupach wiekowych
5ocena skuteczności działań popularyzujących czytelnictwo, sukcesy w konkursach
6Informacja o stopniu wykorzystania księgozbioru przez nauczycieli
7 wnioski do pracy

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 165 gości