gosiasta10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 11:13

Mój syn miał wypadek!

wtorek 12 cze 2007, 12:55

Mój syn (15 - latek)miał wypadek na hali sportowej. Uderzyła go piłka w twarz, w wyniku czego doznał ogromnych obrażeń oka. Okazało się, że oprócz licznych krwiaków i obrzęków, ma częściowo rozwarstwioną siatkówkę i dużą dziurę w tejże siatkówce. Przeprowadzono operację (w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wie), wstawiono mu jakąś plombę (między siatkówkę a naczyniówkę), która ma zapobiegać dalszemu rozwarstwianiu.
Mam pytanie: Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem, a może zna namiary na jakiegoś dobrego okulistę - specjalistę od siatkówki oka?
Syn prawie nie widzi na to oko i zdajemy sobie sprawę z tego, że tak pewnie już zostanie. Ale główny dramat polega na tym, że nie wolno mu biegać, grać w piłkę, dźwigać,itp., a syn grał przed wypadkiem w piłkę nożną i z tym wiązał swoje przyszłe życie,(mój mąż jest byłym piłkarzem niższej ligi, a obecnie trenerem).
Przepraszam, że tak bardzo się rozpisałam, ale szukamy wszędzie, gdzie to możliwe pomocy dla naszego syna. Chcemy, żeby zajął się nim jakiś specjalista, który doprowadzi do tego, że syn będzie mógł żyć normalnie i zrealizuje swoje największe marzenie. Proszę o jakieś informacje, adres, telefon. Przecież trudno w to uwierzyć, że jacyś sportowcy nie mieli podobnego przypadku, a dziś dalej uprawiają sport. Z góry dziękuję za każdą wiadomość od Was drodzy forumowicze. Pozdrawiam.

kajtek

sobota 28 lip 2007, 20:36

Naszego znajomego syn miał również wypadek z okiem, po uderzeniu gałęzią w oko odkleiła mu sie siatkówka.
Operowany był w Gdańsku, ale problem mu sie odnawiał, znalazł okulistę w Niemczech blisko granicy w jakiejś klinice; w rejestracji rozmawiają również po polsku.
Chłopak miał już jakieś operacje przeprowadzone, jest lepiej, ale nie wiem dokładnie na jakim to jest etapie, wiem ze trochę ich to kosztowało, ale czego sie nie zrobi dla dziecka...
Wiem tez ze starali sie o jakiś zwrot z funduszu zdrowotnego i ponoć jest to możliwe.
Jeśli jeszcze jesteś zainteresowana tymi informacjami postaram ci sie jak najwięcej dowiedzieć.
życzę powodzenia i wytrwałości, a waszemu synowi powrotu do zdrowia i do realizacji marzeń.
pozdrawiam

gosiasta10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 11:13

Dziękuję Kajtkowi

środa 12 wrz 2007, 13:56

Bardzo dziękuję Kajtkowi za słowa otuchy i za to, że jako jedyny odpisał.
Dopiero w roku szkolnym mam dostęp do internetu, dlatego przepraszam, że nie odpisałam od razu. Oczywiście każda informacja na temat leczenia siatkówki jest mile widziana. Dostaliśmy od znajomych jakieś namiary na profesora w Łodzi, jesteśmy zapisani na wizytę w październiku, ale czy on nam pomoże? Jeszcze raz dziękuję i gorąco pozdrawiam.

Marcela

Szukanie okulisty

czwartek 20 wrz 2007, 14:57

Niewielu ci pomoże, gdyż o dobrych okulistach - chirurgach w Polsce nie słychać. Mieszkam w podlaskim, ale w poszukiwaniu okulisty do Białegostoku przyjeżdzali ludzie z Zielonej Góry. W białostockiej klinice okulistyki - nie znam dokładnej nazwy szpitala ani adresu - pracuje pani doktor Łazarczuk. Uratowała mi wzrok - po uderzeniu w głowę widziałam przez 20 tygodni tylko rozmazane kolorowe plamy i miałam problemy z nerwem ocznym.Jej leczenie przywróciło normalne widzenie w 2 tyg. Przed 5 laty lekarka ta przyjeżdzała do mojego miasta raz na miesiąc na wizyty w prywatnej przychodni. Obecnie nie wiem co się z nią dzieje, bo gdy została ordynatorem w Białymstoku, zaprzestała przyjazdów. Być może prowadzi prywatną klinikę w Białymstoku. Jej mąż to laryngolog - może szukać po nazwisku??? Nie wiem, czy p. Łazarcuk coś tu pomoże sama czy do kogoś skieruje, ale PRZY LECZENIU WZROKU ważne jest by leczyć jak najszybciej a nie czekać na wizyty z listy nfz i w kolejkach za państwowe pieniądze, bo może być zbyt późno na leczenie . Uważaj tylko na rosyjskich okulistów - ci autentyczni są ponoć rewelacyjni ale jest sporo "podrobionych doktorów". Pozdrawiam

gosiasta10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 11:13

Do Marceliny i Czajoli

wtorek 01 sty 2008, 01:33

Dziewczyny - przepraszam, że dopiero teraz, ale baaaardzo Wam dziękuję za Wasze cenne rady i słowa otuchy. Pozdrawiam serdecznie.

Agniesia
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 11:14
Kontakt: Strona WWW

Re: Mój syn miał wypadek!

czwartek 21 maja 2015, 11:39

Nie słyszałam o żadnym dobrym specjaliście w PL. Proszę się poważnie zastanowić nad konsultacją poza krajem. Jest to bardzo kosztowne, ale może się okazać jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości