AgnieszkaK.
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 paź 2013, 14:28

Wątpliwości osobiste

poniedziałek 28 paź 2013, 14:41

Pytanie dręczące mnie od 5 lat (czas rozpoczęcia pracy w nowej szkole, bo do wtedy wątpliwości nie miałam): czy nauczyciel bibliotekarz MUSI PRZECZYTAĆ wszystkie książki, jakie kupuje czy dostaje do biblioteki??? Jestem nauczycielem-bibliotekarzem z 22 letnim stażem, dyplomowanym, ale obawiam się, że daję sobie robić wodę z mózgu... ale może nie mam racji.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Wątpliwości osobiste

środa 30 paź 2013, 13:20

Myślę, że przeczytanie WSZYSTKIEGO jest niewykonalne i chyba mija się z celem. Musimy orientować się - bardzo ogólnie - w treści książek, żeby móc poradzić coś konkretnemu czytelnikowi. Poza tym - opracowując książkę - przeglądamy jej zawartość choćby po to, żeby ją odpowiednio sklasyfikować i opracować.

AgnieszkaK.
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 paź 2013, 14:28

Re: Wątpliwości osobiste

piątek 08 lis 2013, 14:43

Dziękuję za podparcie :D też tak zawsze uważałam. Koleżanka, z którą pracuję, nie pozwala postawić na półkach żadnej kupowanej książki, dopóki jej nie przeczyta, i twierdzi, że powinien tak robić każdy prawdziwy bibliotekarz.
Następne pytanie: czy w bibliotece szkolnej szkoły średniej można grać w karty (makao), kulturalnie i oczywiście nie hazardowo :) ?
I jeszcze jedno: czy uczeń, który spędza w bibliotece sporo czasu (nie ma religii, w-f albo lubi czasem przyjść pogadać - zwłaszcza ten) MUSI koniecznie coś dla biblioteki robić (np myć półki)?

smerfna
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 13:56

Re: Wątpliwości osobiste

czwartek 23 sty 2014, 12:55

Agnieszko :shock: Twoja koleżanka ma co najmniej dziwne poglądy. Jak przeczyta wszystko, to i tak zrobi jej się z tego umysłowa papka, nie da rady zapamiętać, co w której książce było ;-) Poza tym jest takie powiedzenie, że jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego :D A od mycia półek jest sprzątaczka :)

karlo
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 16:13

Re: Wątpliwości osobiste

środa 26 lut 2014, 12:15

Bibliotekarz to nie komputer tylko człowiek, ma wiedzę, a jak ktoś potrzebuje znać treść książki to niech ją sam przeczyta. Wg mnie to brednia z czytaniem wszystkich książek.

smerfna
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 13:56

Re: Wątpliwości osobiste

poniedziałek 08 gru 2014, 15:18

karlo pisze:Bibliotekarz to nie komputer tylko człowiek, ma wiedzę, a jak ktoś potrzebuje znać treść książki to niech ją sam przeczyta. Wg mnie to brednia z czytaniem wszystkich książek.
Warto jest się orientować co jest w jakiejś książce, przeczytać streszczenie czy recenzję. Ale nadal podtrzymuję swoje zdanie, że nie trzeba czytać wszystkiego.

tewa
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 12:03

Re: Wątpliwości osobiste

środa 17 gru 2014, 10:38

Nie no bez przesady, nie trzeba znać wszystkich książek. Czyli co osoba pracująca w księgarni też musi znać wszystkie książki?

Iann5
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2018, 18:35

Re: Wątpliwości osobiste

czwartek 20 wrz 2018, 18:40

Warto wiedzieć co za książki przyjmuje do biblioteki, ale przeczytanie WSZYSTKICH, od deski do deski jest chyba sporym przegięciem :/

Gerald5
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2018, 18:46

Re: Wątpliwości osobiste

czwartek 20 wrz 2018, 18:55

no jasne... bez sensu, wiadomo, że coś trzeba wiedzieć, ale nie żeby każdą czytać ;0

andrzej.raczek
Posty: 2
Rejestracja: środa 09 paź 2019, 16:17

Re: Wątpliwości osobiste

środa 09 paź 2019, 16:24

Nie, nie musi każdej czytać. Chodzi o to, aby wiedział mniej więcej o czym są i jakiego są gatunku.

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości