Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

Czy czytałyście "Cień wiatru"?

sobota 06 sty 2007, 17:53

Autor Carlos Ruiz Zafon. Ja dość późno zaskoczyłam, więc może niektóre z Was też przegapiły tą książkę. A tematyka jest nam - bibliotekarkom - bliska. Rzecz o tym, jak jedna książka może zmienić życie człowieka. Piękna recenzja jest na stronie http://paweltkaczyk.midea.pl/52/
W książce jest smutne ale prawdziwe stwierdzenie, może zacytuję:
"Bea twierdzi, że sztuka czytania powoli zamiera, że jest to intymny rytuał, że książka jest lustrem i możemy w niej znaleźć tylko to, co już nosimy w sobie, że w czytanie wkładamy umysł i duszę, te zaś należą do dóbr coraz rzadszych."
Czy to jest wytłumaczenie spadku czytelnictwa? Patrząc na brak wrażliwości młodych ludzi, chyba trzeba zgodzić się z autorem.
Przeczytajcie koniecznie! Ja, zamykając "Cień wiatru", ogromnie żałowałam, że skończyłam czytanie. Jak to ktoś mądry powiedział: "byłam tylko ja, cisza, bicie serca i słowa".

Buba
Posty: 90
Rejestracja: sobota 30 wrz 2006, 15:46

'cień wiatru'

sobota 06 sty 2007, 18:23

Dostałam pod choinke i czytam. Polecam, piekna i nastrojowa powieść.

Ola
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 07 lis 2006, 21:48

piątek 19 sty 2007, 18:46

Polecam książkę Arturo Perez Reverte "Klub Dumas". Tematyka podobna, też o książkach i kilka zagadek na dokładkę. "Cień wiatru" jest piękny, pożyczyłam od uczennicy :wink: i szybko "połknęłam". Pozdrawiam

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

niedziela 04 mar 2007, 23:58

Zaczęłam czytać i... dlaczego ta książka jest taka gruba! (jak zwykle mówią uczniowie). Gdyby była w dwóch tomach, mogłabym czytać na leżąco

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

poniedziałek 05 mar 2007, 09:11

Książkę "połknęłam" w 2 wieczory. ŚWIETNA!!!! POLECAM! :D

PollyAnna
Posty: 289
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 08:18

środa 25 kwie 2007, 11:08

Książka dobra i moglabym ja polecić już nawet 12 latkowi :-)))

Książniczka
Posty: 277
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 10:25

Czy czytałyście...

czwartek 26 kwie 2007, 09:20

Właśnie czytam.Mam za sobą dopiero 50 stron, ale już mnie wciągnęła...Więcej napiszę potem.
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Marianna
Posty: 112
Rejestracja: piątek 29 cze 2007, 17:25

Re: Czy czytałyście...

niedziela 09 wrz 2007, 18:19

Czytałam.. i żałowałam,ze tak szybko się skończyła :P

Gość

czwartek 13 wrz 2007, 18:37

Ja też byłam zachwycona, choć w mojej opinii początek ciągnął się niemożliwie zniechęcająco

Iga

poniedziałek 07 sty 2008, 19:18

"Cień wiatru" to książka magiczna. Gdy otworzy się ją to niełatwo już zamknąć zanim się nie przeczyta. Powinni ją przeczytać wszyscy, którzy na codzień stykają się z woluminami. By nauczyli się je szanować.
Ola pisze:Polecam książkę Arturo Perez Reverte "Klub Dumas". Tematyka podobna, też o książkach i kilka zagadek na dokładkę.
A co do Klubu Dumas" to został on zekranizowany - przez (nomen omen) naszego polskiego reżysera Romana Polańskiego i znana jest szerszej publiczności jako film pt. "Dziewiąte wrota".

książka
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 mar 2007, 11:26

wtorek 08 sty 2008, 12:51

Olu, Igo, dzięki za podpowiedź. Już zamawiam ją w Azymucie:)

karmela
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 19:36

poniedziałek 19 sty 2009, 11:47

Dla mnie "Cień wiatru" to takie podrasowane romansidło, choć nie powiem, wciągające. Początek dobry, ale nie uważam tego za jakąś rewelację.

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

sobota 14 lut 2009, 17:14

„Cień wiatru” nie daje się jednoznacznie sklasyfikować. Mieści się gdzieś pomiędzy powieścią przygodową, thrillerem, a powieścią o mieście. Pewne jest tylko jedno: „Cień wiatru” jest książką, po którą nie tylko warto sięgnąć, ale także należy do niej wracać.

Ważliwy czytelnik zanurza się w przeszłość, w zaczarowany świat dzieciństwa, tajemniczych zakamarków, ciemnych strychów pełnych zakurzonych, zapomnianych książek z ich bohaterami czekającymi często całe lata na powołanie ich z powrotem do życia. W taką podróż zaprasza Was Carlos Ruiz Zafón. Nie obiecuje, że będzie ona bezpieczna, ale na pewno fascynująca. Nie dajcie się prosić.

Napisana z niebywałą lekkością, posiada klimat najlepszych XIX-wiecznych powieści. Czytając ją po raz pierwszy, odnosi się niesamowite wrażenie, iż jest się jedynym czytelnikiem. Natomiast kończąc lekturę z wypiekami na twarzy, ma się poczucie doskonale spędzonego czasu i ochotę na kolejnych 500 stron.
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

czajola
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:35

czwartek 22 paź 2009, 10:29

Oj, czytałyśmy, czytałyśmy......
Czytałam ją ok. 2 lata temu. Czarowna.
Podpisuję się pod poprzednimi opiniami. Połknęłam ją szybko.
I ostatnio zakupiłam Grę anioła, ale syn mnie ubiegł i czyta.
Ja obecnie kończę Kryształowego anioła K. Grocholi. Też świetna, aczkolwiek tematyka współczesna, obyczajowa. Drugą podobną,Trzepot motyla też przeczytałam. Są odmienne, niż poprzednie tomy o Judycie. I dobrze.
Dzięki, Alu, za piękny cytat.
A Wam, Dziewczynki, za miłość do dobrej literatury. Cieszę się, że jest nas więcej.
w życiu piękne są tylko chwile

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: Czy czytałyście "Cień wiatru"?

piątek 04 sty 2013, 22:07

I kolejne tego autora też!

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości