tulipanowa

ile pieniedzy na godziwe zycie?

wtorek 06 cze 2006, 00:46

Ile Waszym zdaniem powinno być pieniędzy w 3-osobowej rodzinie (dziecko powiedzmy w wieku szkoly podstawowej), żeby można było mówić o godziwych warunkach zycia? Mamy z meżem razem ok. 4.000 i zupełnie nam nie starcza.

książka

wtorek 06 cze 2006, 09:59

Czy to prowokacja moze?? Ja mam 4 osobowa rodzine (jedno dziecko na studiach nie ma stypendium, drugie w gimnazjum) i musimy sie utrzymac za ok 3 tys. Gotuje w domu, do restauracji idziemy tylko na wyjezdzie, ekskluaywne zakupy odpadają, samochód kupiony po harówie za granicą.Jest bardzo cienko,ale nie zapozyczamy sie,przynajmniej narazie.

Pola z Opola

wtorek 06 cze 2006, 10:28

To chyba tez zależy od miejsca zamieszkania. Wiadomo, że koszty utrzymania w wielkim mieście (typu np. Warszawa, Gdańsk) są o co najmniej 30% wyzsze niż na wsi lub małym mieście. Są też różnice regionalne - np. na wschodze Polski jest (generalnie) taniej niż powiedzmy na Mazowszu

krEwka

wtorek 06 cze 2006, 13:09

książka pisze:Czy to prowokacja moze?? (...) do restauracji idziemy tylko na wyjezdzie, ekskluaywne zakupy odpadają, samochód kupiony po harówie za granicą.Jest bardzo cienko,ale nie zapozyczamy sie,przynajmniej narazie.
No to sama dalaś sobie odpowiedź, czy to prowokacja. Przecież Tulipanowa zapytała o pieniądze na godziwe zycie a nie na przeżycie

Gość

wtorek 06 cze 2006, 19:07

Hej Tulipanowa , a co powiesz na 900 zł na osobę, w tym chore dziecko?I zaiste pracuje w budżetówce z mgr i mianowaniem.Trzeba żyć oszczędniej i nie marudzić.Myślę, że trzeba rozpatrywać to w sytuacjach indywidualnych , wysokości opłat itp.W moim przypadku dwa tysiące na osobę byłoby zupełnie wystarczające.

Tulipanowa

wtorek 06 cze 2006, 19:34

Sorry, ale nie mozecie miec do mnie pretensji, że mam 4 tys. Też mi się wydaje, że inni miewaja mniej i jakoś zyją. Dlatego pytam. 900 zł na osbę to mniej niż u mnie, bo u mnie jest 1300, ale więcej niz u Książki, ktora ma 3 tys na 4 osoby, czyli troche powyżej 700 zl na glowę. Gdyby bylo 2 tys. na osobe, to ja bym miala 6 tys wszystkich dochodów i pewnie też by mi starczylo.

Gość

wtorek 06 cze 2006, 22:33

Nie musisz przepraszać, że masz cztery tysiące, tylko tak średnio masz powody do marudzenia...Z tymi wyliczeniami na osobę też popełniasz typowy błąd, taki jaki robią np. MOPS'y 500 zł na 4 osoby to czasem realnie więcej niż 1000 na jedną.Po zrobieniu opłat (łącznie z biletem, przedszkolem i rehabilitacją 1200 zł. na dwie osoby zostaje mi 600 - 300 na osobę.Starcz na jedzenie, ubranie i wszystko. 300 złoty dla czterech osób czyli 1200 suma sumarum starczą na trochę więcej niż jedzenie i coś na grzbiet.Prawda jest jedna nasze zarobki wystarczają na wegetację i nic więcej. Naprawdę nie wiem jak żyją ludzie, którzy zarabiają najniższą krajową.

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości