Dora 67

Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

wtorek 15 wrz 2020, 09:52

Pracuje w bibliotece szkolnej i borykam się z problemem inwentaryzacji podręcznków. Poradźcie mi jak można to usprawnić . Ja każdy podrecznik wpisuje osobno do księgi. Każdemu podrecznikowi wypisuje kartę ksiażki. To zajmuje bardzo dużoczasu. Może ktoś robi to inaczej i sprawniej?

Nux
Kontakt: Strona WWW

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

środa 16 wrz 2020, 00:15

Karta książki? A nie wystarczy kod kreskowy lub nr inw i już? Szczerze powiedziawszy dawno już nie widziałem karty książki.

Libertad

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

środa 23 wrz 2020, 08:31

Mam kody kreskowe, naklejane na okładce - takie jak numer książki, np. 1978P. Unikam wtedy wpisywania kodów do programu. Ważne, by nie było spacji między numerem a literą, wtedy czytnik "widzi" dokładnie numer z księgi. Ogromne usprawnienie - kiedyś naklejałam cenówki i pisałam numery ręcznie (dwa razy - na książce i pod pieczątką), ubyło więc sporo pracy. Kart podręcznikom nie zakładam, mam tylko w zwykłych książkach - stosuję, bo karty są trzymane w kopercie danego ucznia, a w razie niemożności korzystania z programu w razie awarii zawsze jest jakiś ślad u kogo jest książka.

Wróć do „Forum Techniczne”