Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

wygląd forum

poniedziałek 17 kwie 2006, 15:40

Serdecznie witam na nowym forum!!! Wiwat "Biblioteka w Szkole"!!! Chciałabym prosić, żeby wygląd, forma tego forum nie zmieniała się. Dotąt najczęściej zaglądałam na forum Interklasy. Ale odkąd zmienili wygląd z takiej właśnie, jak ma obecnie BwSZ na formę niewygodną w użyciu, z możliwością zamieszczania swoich ikonek, często ruszających się (co rozprasza uwagę i utrudnia czytanie) - coraz rzadziej tam zaglądam. I proszę - Biblioteka w Szkole kolejny raz zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie zmieniajcie sie proszę!!! Tak trzymać!!!

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: wygląd forum

poniedziałek 27 lut 2023, 10:41

Mam pytanie dotyczące wpisów na forum.
Rozumiem, że każdy, kto założy konto, może się wypowiadać. Nie dałoby się jakoś weryfikować, czy dana osoba jest rzeczywiście nauczycielem bibliotekarzem? Niektóre wpisy są, mówiąc eufemistycznie, bardzo odjechane i totalnie przypadkowe. Dotyczy to zwłaszcza Forum Ogólnego.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: wygląd forum

poniedziałek 06 mar 2023, 15:39

Osoby wpisujące te dziwne posty niedługo po rejestracji to raczej nie przypadkowi, zbłąkani internauci, tylko osoby, które celowo tworzą w ten sposób wątki, w których - w treści, w stopce, czasem malutką czcionką - zostawiają linki do stron, by je w ten sposób wypozycjonować w wyszukiwarkach. Staramy się kasować te wpisy na bieżąco. Wtedy nie bawimy się w wysyłanie ostrzeżeń itp., tylko blokujemy i usuwamy użytkowników.

Kiedyś problem był jeszcze większy, ponieważ rejestrowały się boty wrzucające jakieś przypadkowe treści, ale to udało nam się ukrócić. Z ludźmi jest większy problem, ponieważ każda forma weryfikacji utrudniałaby rejestrację również realnym użytkownikom. Więc chyba trzeba być konsekwentnym i kasować takie próby. Będziemy wdzięczni też za zgłaszanie postów, jeżeli budzą wątpliwości.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: wygląd forum

czwartek 09 mar 2023, 09:57

Bardzo dziękuję za reakcję i wytłumaczenie problemu.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: wygląd forum

czwartek 09 mar 2023, 10:01

Dzisiaj znalazłam dwóch wątpliwych użytkowników forum ogólnego i proponuję zablokować:
jubilanttent
bernhardjamil

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: wygląd forum

wtorek 14 mar 2023, 13:53

Dziękujemy za informację. Pierwszy użytkownik nie istnieje (widocznie został równolegle usunięty), natomiast drugi, po przeczytaniu postów, nie kwalifikuje się do usunięcia, ponieważ posty są na temat. Usunęliśmy jeden post na temat jakiejś strony, który nie zawierał linku.

Wróć do „Forum Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości