Strona 1 z 1

wygląd forum

: poniedziałek 17 kwie 2006, 15:40
autor: Gabba
Serdecznie witam na nowym forum!!! Wiwat "Biblioteka w Szkole"!!! Chciałabym prosić, żeby wygląd, forma tego forum nie zmieniała się. Dotąt najczęściej zaglądałam na forum Interklasy. Ale odkąd zmienili wygląd z takiej właśnie, jak ma obecnie BwSZ na formę niewygodną w użyciu, z możliwością zamieszczania swoich ikonek, często ruszających się (co rozprasza uwagę i utrudnia czytanie) - coraz rzadziej tam zaglądam. I proszę - Biblioteka w Szkole kolejny raz zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie zmieniajcie sie proszę!!! Tak trzymać!!!

Re: wygląd forum

: poniedziałek 27 lut 2023, 10:41
autor: Rudolfina
Mam pytanie dotyczące wpisów na forum.
Rozumiem, że każdy, kto założy konto, może się wypowiadać. Nie dałoby się jakoś weryfikować, czy dana osoba jest rzeczywiście nauczycielem bibliotekarzem? Niektóre wpisy są, mówiąc eufemistycznie, bardzo odjechane i totalnie przypadkowe. Dotyczy to zwłaszcza Forum Ogólnego.

Re: wygląd forum

: poniedziałek 06 mar 2023, 15:39
autor: Jan Wasilewski Redakcja
Osoby wpisujące te dziwne posty niedługo po rejestracji to raczej nie przypadkowi, zbłąkani internauci, tylko osoby, które celowo tworzą w ten sposób wątki, w których - w treści, w stopce, czasem malutką czcionką - zostawiają linki do stron, by je w ten sposób wypozycjonować w wyszukiwarkach. Staramy się kasować te wpisy na bieżąco. Wtedy nie bawimy się w wysyłanie ostrzeżeń itp., tylko blokujemy i usuwamy użytkowników.

Kiedyś problem był jeszcze większy, ponieważ rejestrowały się boty wrzucające jakieś przypadkowe treści, ale to udało nam się ukrócić. Z ludźmi jest większy problem, ponieważ każda forma weryfikacji utrudniałaby rejestrację również realnym użytkownikom. Więc chyba trzeba być konsekwentnym i kasować takie próby. Będziemy wdzięczni też za zgłaszanie postów, jeżeli budzą wątpliwości.

Re: wygląd forum

: czwartek 09 mar 2023, 09:57
autor: Rudolfina
Bardzo dziękuję za reakcję i wytłumaczenie problemu.

Re: wygląd forum

: czwartek 09 mar 2023, 10:01
autor: Rudolfina
Dzisiaj znalazłam dwóch wątpliwych użytkowników forum ogólnego i proponuję zablokować:
jubilanttent
bernhardjamil

Re: wygląd forum

: wtorek 14 mar 2023, 13:53
autor: Jan Wasilewski Redakcja
Dziękujemy za informację. Pierwszy użytkownik nie istnieje (widocznie został równolegle usunięty), natomiast drugi, po przeczytaniu postów, nie kwalifikuje się do usunięcia, ponieważ posty są na temat. Usunęliśmy jeden post na temat jakiejś strony, który nie zawierał linku.