evakucharczak
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 paź 2019, 10:28

e- Biblio

środa 23 paź 2019, 11:19

Witajcie!

Czy ktoś z Was pracuje w programie e-Biblio?
Mamy przejść z Mola Opivum własnie na ten i chciałabym podpytać, czy jest ok. Czy warto zmieniać?

Ewa

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: e- Biblio

czwartek 24 paź 2019, 12:26

Może za jakiś czas to będzie dobry program, bo ma kilka fajnych rozwiązań, ale na razie jest jeszcze niedopracowany.
Obecnie w jednej szkole pracuję w Molu , w drugiej w e-Biblio. Jeżeli mogłabym wybierać, to na razie zostałabym przy Molu.

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: e- Biblio

piątek 22 lis 2019, 16:28

O, dzięki, bo ja właśnie też szukałam porady. Pracuję w Mol Net + i jestem zadowolona. Proponowano mi e-Biblio i nawet podobają mi się niektóre sprawy, ale niestety nie ma bardzo ważnej dla mnie funkcji, tzn. ustawiania daty zwrotu dla określonego rodzaju zbiorów (dla podręczników).
Utwierdziłaś mnie w podejrzeniu, że e-Biblio ma jeszcze różne niedoskonałości i lepiej na razie poczekać.
Ale wiem, że program się rozwija, więc trzeba śledzić zmiany. Za jakiś czas może stać się naprawdę rewelacyjnym programem.

Jakub Salamon
Posty: 34
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:00
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: e- Biblio

środa 18 lis 2020, 12:21

Basia pisze:
czwartek 24 paź 2019, 12:26
Może za jakiś czas to będzie dobry program, bo ma kilka fajnych rozwiązań, ale na razie jest jeszcze niedopracowany.
Obecnie w jednej szkole pracuję w Molu , w drugiej w e-Biblio. Jeżeli mogłabym wybierać, to na razie zostałabym przy Molu.
A co konkretnie jest niedopracowane w e-biblio? Chętnie o tym porozmawiam?

Pozdrawiam

Qba
Jakub Salamon
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Aga95
Posty: 4
Rejestracja: środa 05 cze 2019, 10:16

Re: e- Biblio

czwartek 19 lis 2020, 14:43

Proszę o pomoc.
Mam problem z e-biblio.
próbuję z katalogu karo pobrać plik w formacie marc.W karcie importuj karo-wybierz plik(pobieram). Ale na końcu strony; przycisk dodaj już nie działa.Buforuje się ale nie dodaje.Próbowałam na różnych komputerach, również w domu.W czym może być problem?Dodam tylko, że w ustawieniach opracowanie mam wszystkie uprawnienia.

BlondAnka
Posty: 20
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 12:17

Re: e- Biblio

czwartek 19 lis 2020, 20:33

Aga95 pisze: Proszę o pomoc.
Mam problem z e-biblio.
próbuję z katalogu karo pobrać plik w formacie marc.W karcie importuj karo-wybierz plik(pobieram). Ale na końcu strony; przycisk dodaj już nie działa.Buforuje się ale nie dodaje.Próbowałam na różnych komputerach, również w domu.W czym może być problem?Dodam tylko, że w ustawieniach opracowanie mam wszystkie uprawnienia.
Rozumiem, tak dla pewności, że pobrany plik zapisujesz a następnie wybierasz w okienku i dopiero klikasz Dodaj?
Akurat ta opcja u mnie działa. Tzn dodaje zawsze, tylko czasem zmienia treść tzn przypisuje inne funkcje ludziom i wydawnictwom albo inne drobiazgi według uznania.

Aga95
Posty: 4
Rejestracja: środa 05 cze 2019, 10:16

Re: e- Biblio

piątek 20 lis 2020, 13:51

Tak, plusem. Istnieje inna opcja?

BlondAnka
Posty: 20
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 12:17

Re: e- Biblio

piątek 20 lis 2020, 15:49

No raczej wszystko robisz jak trzeba. Pozostaje pisać mejla do pomocy librusa, tylko zrób screeny przy każdej czynności i załącz, bo ci nie uwierzą.

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: e- Biblio

piątek 18 gru 2020, 16:02

Jakub Salamon pisze:
środa 18 lis 2020, 12:21
A co konkretnie jest niedopracowane w e-biblio? Chętnie o tym porozmawiam?

Pozdrawiam

Qba
Szwankuje bardzo dużo rzeczy, właściwie wszystko.
Pisałam o tym do Pana w drugim wątku na tym forum. I nie tylko ja, kilkoro innych bibliotekarzy też narzekało na wadliwe działanie programu.
Tutaj dodam jeszcze, że usterki i wadliwe działanie programu trwa już od niemal roku, tj. od stycznia 2019 r.
Na Forum ustały narzekania w maju br., ale problemy się nie skończyły, przeciwnie: nasilają się. Wielu rzeczy nie można wykonać, wiele funkcji programu nie działa tak, jak powinno, bardzo często przy WSZELKICH czynnościach program "wylogowuje" użytkownika i trzeba czasem resetować komputer, by wrócić do eBiblio.
Najbardziej uciążliwe jest to, o czym piszą bibliotekarze na Forum: kuriozalnie długie działanie programu - aż do zawieszania się i wylogowywania użytkownika - przy ładowaniu widoku "Czytelnicy", przy zapisywaniu większej ilości egzemplarzy oraz przy tworzeniu opisu bibliograficznego; a czasem podwójne lub potrójne zapisywanie egzemplarzy - tworzą się wtedy wolne numery, które trzeba później ręcznie dodawać przy zapisie nowych egzemplarzy innej książki.
Poza tym teraz akurat przypominam sobie to, że np. przy tworzeniu opisu bibliograficznego nie da się ustawić formularza - ustawiam go, zaznaczam te pola, które mi będą potrzebne, a "odhaczam" te, których nie użyję - zaś program i tak otwiera mi w formularzu te pola, które zostały ustawione fabrycznie, i każe mi je wypełniać obowiązkowo. Skutkiem tego muszę dwukrotnie wpisywać datę wydania, dwukrotnie nazwisko autora, za to nie mam pola numeru UKD czy pola słów kluczowych... (Swoją drogą formularz opisu bibliograficznego jest w moim odczuciu o wiele za bardzo rozbudowany i skomplikowany, co też utrudnia pracę, i to nie tylko bibliotekarza, ale pewnie i systemu, jak sądzę).
Podobnie jest z ustawieniem etykiet - ustawienie ręczne nie działa, jak już pisała inna bibliotekarka na forum.
Zdarzają się też przerwy w działaniu programu, trzeba czekać kilkanaście minut do pół godziny, żeby móc się ponownie zalogować (o tym też ktoś już pisał na Forum).
A wczoraj na przykład program przestał zapisywać streszczenia książek...
To są tylko przykłady, które akurat teraz sobie przypominam. Ale niestety zgoła nic nie działa tak, jak powinno, i jest coraz gorzej. Po prostu generalnie program szwankuje - coś jest w nim nie tak, coś się psuje i to jest coś ważnego, co oddziałuje na pracę całego programu, a nie tylko jakichś konkretnych jego funkcji.
Pozdrawiam.
Oxyvia

Jakub Salamon
Posty: 34
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:00
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: e- Biblio

piątek 22 sty 2021, 13:18

Wszystkie zgłoszenia udało się pozyskać osobiście.
Dziękuję za spotkanie.

Dołożymy wszelkich starań żeby nowe funkcjonalności wprowadzać systematycznie.
Z naszym dystrybutorem - firmą Librus - jesteśmy w stałym kontakcie, w celu ciągłej optymalizacji wydajności systemu e-biblio.

Jakub Salamon
Trzecia Strona
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)
Jakub Salamon
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: e- Biblio

piątek 29 sty 2021, 18:15

Jakub Salamon pisze:
piątek 22 sty 2021, 13:18
Wszystkie zgłoszenia udało się pozyskać osobiście.
Dziękuję za spotkanie.

Dołożymy wszelkich starań żeby nowe funkcjonalności wprowadzać systematycznie.
Z naszym dystrybutorem - firmą Librus - jesteśmy w stałym kontakcie, w celu ciągłej optymalizacji wydajności systemu e-biblio.

Jakub Salamon
Trzecia Strona
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)
Ja też dziękuję za spotkanie i szczegółowe oględziny wszystkich moich uwag i propozycji zmian w programie. Cieszę się, że jest ktoś, komu zależy, żeby program działał jak najlepiej. W Panu cała nadzieja.
Rozumiem, że nie da się usprawnić wszystkiego od razu ani dodać od razu wszystkich nowych funkcji. Ale wierzę, że trzyma Pan rękę na pulsie.

Pozdrawiam serdecznie.
Oxyvia

kno_da
Posty: 137
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: e- Biblio

czwartek 18 mar 2021, 13:20

Od poniedziałku nie działa mi w e-Biblio "Rejestr pracy". Wpisując działania, po zapisaniu wyskakuje błąd. Czy u kogoś pojawia się ten sam problem?

Wróć do „Forum Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości