sp4nau
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2020, 16:32

Skontrum w e-Biblio

poniedziałek 16 mar 2020, 19:28

Mam pytanie, czy ktoś robił już skontrum w ebiblio, nie mogę sobie poradzić. Po próbie wczytania książki do skontrum, wyświetla "Nieprawidłowy kod lub numer inwentarzowy" co robić? :shock:

Basia S
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 11:04

Re: Skontrum w e-Biblio

czwartek 10 wrz 2020, 10:41

Też mam ten problem, ale dopiero teraz zaczynam skontrum. Czy jest z tego jakieś wyjście??

Jakub Salamon
Posty: 34
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:00
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Skontrum w e-Biblio

piątek 22 sty 2021, 14:04

Dzień dobry,

przed zrobieniem skontrum, do systemu powinny być wprowadzone wszystkie egzemplarze, uruchomiona wypożyczalnia oraz wprowadzone braki względne z poprzedniego skontrum. System musi wiedzieć które z egzemplarzy są teoretycznie w bibliotece a które na zewnątrz (u czytelników).
Następnie tworzymy nowe skontrum wpisując wszystkie wymagane przez system dane:
Obrazek
Po utworzeniu skontrum należy do niego pobrać wszystkie egzemplarze z bazy z wybranej księgi inwentarzowej, lub ze wszystkich ksiąg inwentarzowych:
Obrazek

Dopiero jak system pobierze do skontrum wszystkie egzemplarze z bazy (tabela na dole powinna być wypełniona egzemplarzami) można rozpocząć porównywanie (sczytywanie) egzemplarzy ze stanem w bibliotece.

Pozdrawiam
Jakub Salamon
Trzecia Strona
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)
Jakub Salamon
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

fiolkastop
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2023, 07:04

Re: Skontrum w e-Biblio

poniedziałek 09 sty 2023, 07:14

Dzień dobry. Podczas przygotowania skontrum miałam już dodane egzemplarze i omyłkowo ponowiłam tę czynność. Teraz w części "dodawanie egzemplarzy do skontrum" nie mogę zatrzymać tego zadania. Na ekranie widnieje: krok 3 z 3 postęp 1% i się nie zmienia. Nie mogę wrócić do innych funkcji i zakończyć zadania. Co robić? Pozdrawiam, Wioletta.

Comenis
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 lis 2023, 11:31

Re: Skontrum w e-Biblio

piątek 24 lis 2023, 11:34

fiolkastop pisze:
poniedziałek 09 sty 2023, 07:14
Dzień dobry. Podczas przygotowania skontrum miałam już dodane egzemplarze i omyłkowo ponowiłam tę czynność. Teraz w części "dodawanie egzemplarzy do skontrum" nie mogę zatrzymać tego zadania. Na ekranie widnieje: krok 3 z 3 postęp 1% i się nie zmienia. Nie mogę wrócić do innych funkcji i zakończyć zadania. Co robić? Pozdrawiam, Wioletta.fnaf games
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dandalini i 5 gości