Strona 1 z 1

funkcja wychowawcy klasy

: piątek 24 kwie 2020, 13:11
autor: Monna
Witam. Proszę o Państwa opinię na temat łączenia obowiązków nauczyciela bibliotekarza z funkcją wychowawcy klasy. Mam taką sytuację na przyszły rok szkolny i mimo moich próśb, nie została ona zmieniona w projekcie. Dodam,że szkoła dość duża, a więc dużo podręczników, a etat bibliotekarza zredukowany do połowy. Mam obawy. Dziękuję.

Re: funkcja wychowawcy klasy

: piątek 24 kwie 2020, 19:55
autor: kno_da
Czy oprócz godzin bibliotecznych masz godziny dydaktyczne? Kilka lat temu w gimnazjum miałam taką sytuację, ale miałam jednocześnie godziny dydaktyczne. Miałam więc kontakt z klasą podczas zajęć dydaktycznych. Nie wyobrażam sobie jednak, że mogłabym być wychowawcą mając tylko godziny biblioteczne. Dziwna sytuacja.

Re: funkcja wychowawcy klasy

: poniedziałek 04 maja 2020, 13:18
autor: Monna
Dziękuję serdecznie za komentarz.

Re: funkcja wychowawcy klasy

: środa 13 maja 2020, 16:26
autor: Anna Gorzelany
Od 17 lat łączę funkcje bibliotekarza i wychowawcy. Najpierw klasy gimnazjalne, teraz podstawówka. Dydaktyczne tylko godzina wychowawcza. Praca fajna, ale płaca niewspółmierna. Liczą nas jak etat w bibliotece. Oprócz 30 h w bibliotece kolejne na sprawy klasy, zebrania, wyjazdy, rady, zespoły, dostosowania. A i tak dalej traktują Cie jak bibliotekarza.

Re: funkcja wychowawcy klasy

: poniedziałek 20 lip 2020, 14:45
autor: Kamilla94
Dość dziwna sytuacja lecz myślę, że bez problemu jesteś w stanie to pogodzić z pracą w bibliotece.