Strona 1 z 1

Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

: wtorek 15 wrz 2020, 09:52
autor: Dora 67
Pracuje w bibliotece szkolnej i borykam się z problemem inwentaryzacji podręcznków. Poradźcie mi jak można to usprawnić . Ja każdy podrecznik wpisuje osobno do księgi. Każdemu podrecznikowi wypisuje kartę ksiażki. To zajmuje bardzo dużoczasu. Może ktoś robi to inaczej i sprawniej?

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

: środa 16 wrz 2020, 00:15
autor: Nux
Karta książki? A nie wystarczy kod kreskowy lub nr inw i już? Szczerze powiedziawszy dawno już nie widziałem karty książki.

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

: środa 23 wrz 2020, 08:31
autor: Libertad
Mam kody kreskowe, naklejane na okładce - takie jak numer książki, np. 1978P. Unikam wtedy wpisywania kodów do programu. Ważne, by nie było spacji między numerem a literą, wtedy czytnik "widzi" dokładnie numer z księgi. Ogromne usprawnienie - kiedyś naklejałam cenówki i pisałam numery ręcznie (dwa razy - na książce i pod pieczątką), ubyło więc sporo pracy. Kart podręcznikom nie zakładam, mam tylko w zwykłych książkach - stosuję, bo karty są trzymane w kopercie danego ucznia, a w razie niemożności korzystania z programu w razie awarii zawsze jest jakiś ślad u kogo jest książka.

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

: środa 07 lip 2021, 08:51
autor: alexandra
Dzień dobry,

właśnie zakupiliśmy w szkole e- biblio. Wcześniej nie mieliśmy w bibliotece żadnego innego systemu. Założyłam księge inwentarzową do podręczników. W jaki sposób wprowadzić tam podręczniki??

Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Wpisywanie podręczników do księgi inwentarzowej

: niedziela 05 wrz 2021, 17:38
autor: Jacek K-ko
Ja wpisuję jedynie nr pod pieczątką.
Przygotowałam sobie wzór tabeli podzielonej na przedmioty- poziomo i listę uczniów. mam więc na jednej kartce A4 całą klasę. Wypożyczam wpisując ( zazwyczaj nauczyciel przedmiotu) przy każdym uczniu nr danego podręcznika. Kiedy już tabela jest cała uzupełniona, kseruję ją. Oryginał zostaje u mnie a ksero u wychowawcy. Przy zwrotach na koniec roku, muszę tylko wykreślić zwrócony egzemplarz. Jest to prosty sposób i czytelny. Wcześniej próbowałam wypożyczać przez MOLa, ale było z tym więcej zabawy...
K.Walosik