stella

biblioteka + świetlica

wtorek 30 paź 2007, 14:53

Myślę, że sporo osób łączy pracę w swietlicy z pracą w bibliotece. Uwazam, że to jest niezłe połączenie, bo można uzupełniać - np. promocję czytelnictwa w świetlicy. Gorzej jak biblioteka zaczyna pelnić rolę świetlicy.

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

środa 31 paź 2007, 11:37

Stello, wybacz to są jakieś herezje.Świetlica to świetlica, biblioteka to biblioteka.Można oczywiście ściśle współpracować, ale robić tak zwane dwa w jednym???Nie wyobrażam sobie wszystkich dzieci ze świetlicy w mojej bibliotece od rana do wieczor.Włąściwie jedyne co mogłabym robić to sprawować opiekę.Role buiblioteki i świetlicy są tak odmienne, że trudno je łączyć, szczególnie kiedy ma się jedno pomieszczenie.Już sobie wyobrażam dzieciaczki grające w mini hokeja między regałami i rozwlająceradośnie klocki między czytelnikami korzystającymi z IMC.Paranoja.Mam nadzieję, że mój dyrek nie wpadnie na taki pomysł.

stella

środa 31 paź 2007, 13:02

Chyba się źle zrozumieliśmy. Nie chodziło mi o robienie "2 w jednym". Wielu bibliotekarzy ma jakieś kawałki etatu w świetlicy (i odwrotnie). Idąc na taki kawałek etatu do świetlicy można czasem np. promować czytelnictwo, informować o ofercie biblioteki itp.

agatka77
Posty: 105
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 20:02

środa 31 paź 2007, 13:28

Stella ma rację. Ja mam 3 godziny świetlicy. I w tym czasie można promować czytelnictwo w różny sposób: np. akcja "Cała Polska czyta dzieciom".Starsi uczniowie mogą czytać maluchom bajki a następnie maluchy mogą wykonywać do tych bajek ilustracje. I mamy propagowanie czytelnictwa i zajęcia świetlicowe. I jest "dwa w jednym". :)
Człowiek stworzony jest na to, by szukał prawdy, a nie by ją posiadać.

Gość

piątek 02 lis 2007, 13:34

Agatko, starsze dzieci nie powinny czytać młodszym.Czytanie to rola dorosłych .Dzieci dzieciom powinny czytać naprawdę w wyjątkowych sytuacjach np. licealiści lub gimnazjaliści podstawówce.Takie są założenia CPCD...

agatka77
Posty: 105
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 20:02

sobota 03 lis 2007, 18:46

U nas czytają maluchom gimnazjaliści. To są te starsze dzieci.
Człowiek stworzony jest na to, by szukał prawdy, a nie by ją posiadać.

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości