Zuzza
Posty: 684
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: godziny świetlicowe

piątek 01 paź 2010, 15:17

zielonka pisze:W naszej szkole dyrekcja zażądała w tym roku, żebyśmy odliczali przerwy, bo przecież wtedy się nie pracuje. Czyli żeby odpracować 1 godzinę 60-minutową, muszę do 45 minut godziny lekcyjnej dodać 15 minut z następnej lekcji. Oznacza to, że gdy zabrzmi dzwonek na przrerwę, dzieci muszą odłożyć kredki i wymaszerować ze świetlicy. A ja, zamiast o 15-ej, wychodzę z pracy o 16.15 na przykład.
Czy ktokolwiek z was zetknął się z podobnie porąbanym pomysłem? A może istnieje jakaś podstawa prawna uzasadniająca twórcze pomysły naszej dyrekcji?
Świetlica funkcjonuje od lat, dyrekcja też nie nowa, a w tym roku skrzy się od pomysłów.
a może - cytując wczorajszą wypowiedź jednego z polityków o innym: dyrekcja jest na proszkach?

POLA
Posty: 5
Rejestracja: środa 15 lut 2012, 18:08

środa 15 lut 2012, 18:47

Witam W naszym gimnazjum godziny 60 minutowe są podzielone na 45 minutowe np.bibliotekarz pracujący na 1/2 etatu musi przepracować 20 godzin 45 minutowych.Przerwy nie są liczone do czasu pracy.Taka sama sytuacja jest ze świetlicą i pedagogiem.Godziny z K N (pracujemy 3 X 45 minut tygodniowo co daje 53 godziny a nie 40.Ciekawa jestem czy to jest zgodne z prawem?
POLA

POLA
Posty: 5
Rejestracja: środa 15 lut 2012, 18:08

piątek 13 kwie 2012, 12:15

bogna3 pisze:Ciekawa jestem czy przedmiotowcom też kazano odpracowywać przerwy, bo wówczas też nie wszyscy (bo niektórzy maja dyżury) pracują? PARANOJA
Witam W naszym gimnazjum godziny 60 minutowe są podzielone na 45 minutowe np.bibliotekarz pracujący na 1/2 etatu musi przepracować 20 godzin 45 minutowych.Przerwy nie są liczone do czasu pracy.Taka sama sytuacja jest ze świetlicą i pedagogiem.Godziny z K N (pracujemy 3 X 45 minut tygodniowo co daje 53 godziny a nie 40.Ciekawa jestem czy to jest zgodne z prawem?
POLA

Juliusz Wasilewski
Posty: 901
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: godziny świetlicowe

wtorek 25 sty 2022, 22:13

Jest nawet niezgodne z jednostkami czasu obowiązującymi na świecie. Bo zawsze godzina trwa 60 minut. Nie ma nigdzie (także w prawie oświatowym) godziny, która trwa 45 minut. Ktoś, kto coś takiego twierdzi, powinien wrocić do szkoły podstawowej

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości