Maryla

Rada Pedagogiczna

wtorek 11 sty 2011, 09:28

Dzień dobry.
Czy mogłabym prosić Forumowiczów o pomoc w wyjaśnieniu takiej sytuacji? Otóż jestem wychowawczynią w świetlicy szkoły podstawowej. Świetlica jest czynna do godz. 16.30. Posiedzenia rady pedagogicznej odbywają się natomiast o godz. 14.30 - 14.40. W związku z tym nie mam z reguły możliwości uczestniczenia w posiedzeniach. Dyrekcja poinformowała mnie, iż przepisy stanowią, że rady mogą być zwoływane po zajęciach lekcyjnych (z wyłączeniem zajęć opiekuńczych.
Ostatnia rada (w dniu wczorajszym) rozpoczynała się o godz. 14.40. Kończąc zajęcia o 16.30 - poszłam do domu. Dziś poinformowano mnie, że mam nieusprawiedliwioną nieobecność, ponieważ rada trwała do 17.00, a ja nie weszłam po pracy na obrady.
Czy rzeczywiście jest to zgodne z prawem?

Gość

środa 12 sty 2011, 20:28

Witaj. Nie wiem jakie są zasady u Ciebie w szkole. Osobiście też mam zajęcia świetlicowe do godz. 16 i w dzień konferencji zawsze się spóźniam. Skoro jestem nauczycielem w swojej szkole, to powinnam też czynnie uczestniczyć we wszystkich pracach nauczycieli.

swietliczanka

czwartek 27 sty 2011, 02:13

twoim obowiązkiem było dołączenie do rady po ukończeniu pracy (tak robia wszyscy nauczyciele, którzy maja popoludniowe zajecia np. wf-owcy). nikt ze spoźnienia nie bedzie cie rozliczal:)
z drugiej strony twoja dyrekcja strasznie cie mobbinguje- halo o poł godziny? wspolczuje..no ale pewnie jestes mlodym nauczycielem i o uklady musisz sama z CZASEM zadbac:) powodzenia!

mesaya

niedziela 30 sty 2011, 21:37

U nas także trzeba dołączyć do rady, nawet na 20 min. Takie są przepisy.

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości