majeczka

Zmiany w Karcie Nauczyciel

piątek 04 mar 2011, 12:17

Witam wszystkich wychowawców świetlic. Co sądzicie na temat zmian w Karcie, na podział nauczycieli na tablicowych i nietablicowych? Coś mi się wydaje, że my wychowawcy świetlic zostaniemy pozbawieni wszystkich przywilejów. Mimo, że pracujemy z dziećmi (niestety nie przy tablicy) i mamy już 28 godzin jeszcze chcą nam "polepszyć". Bibliotekarze już napisali list otwarty do p. Minister. A my co?

tacowie

wtorek 15 mar 2011, 01:16

a my nic:)
pracujemy w "podziemiu" i nikogo nasze warunki pracy nie interesują

w sumie nasza grupa zawodowa jest mało rozgarnięta (bez obrazy)
rodzice traktują nas jak niańki-tyle,ze bezpłatne
a nianie mają 1 dziecko a nie 80 pod opieką:) więc tylko desperaci pracują w świetlicy:) a jaki desperat jest rozgarnięty i będzie walczyć o swoje prawa?:D:D:D
sorry za ironię ale jestem sfrustrowana i zmęczona tą jakże niezwykłą, rozwijającą pracą w świetlicy:)
pzdr.

tacowie

sobota 19 mar 2011, 03:45

a gdzie dyskusja??? w swietlicy pracuja same emerytki, ktore nie znaja neta???????????:)
chyba tak:(
p.s. a to dobra wiadomosc dla mlodych wilkow : biznes tkwi w scenariuszach-ksiazkach dla swietic, bo nie ma!
nawet w wawie nie ma metodyka odnosnie swietlicy
ja nie pisze, bo mam w d.......(mam bogatego faceta) ale mnie to boli, bo jestem w tym:)

mandrivka

środa 23 mar 2011, 18:30

tacowie ja też w tym siedzę i net posiadam :) Ba, nawet poczyniłam kroki aby uciec zawodowo ze świetlicy :) Zrobiłam podyplomówkę i uczę drugiego przedmiotu, ale to tylko 6 godzin w tygodniu... Nowe pomysły minister Hall mnie przerażają... Pisanie konspektów jako biznes? Niezła myśl, tylko kto to wyda? Jaki będzie oddźwięk w grupie zawodowej? Posiadam sama 2 książki służące polepszeniu pracy w świetlicy, ale i tak korzystam albo z moich własnych materiałów albo tych dla klas 1-3-bo moja grupa w świetlicy to dzieci z klas 1-2...
Też jestem sfrustrowana i zmęczona świetlicą, ciągłymi zastępstwami itp, zastanawiam się nad tym, czy nie zrobić studiów lub kursu całkowicie spoza szkolnictwa.. Owszem można uciec do nauczania, ale dopóki nasze płace wyznacza KN, to kokosów się nie zarobi.. Co ja piszę o kokosach...Mam koleżankę młodszą ode mnie, która mieszka na tzw ścianie wschodniej i jako nowy pracownik w agencji reklamowej otrzymuje 2,5 tyś netto wypłaty, z możliwością awansu i podwyżki za 3 do 6 miesięcy...

załamana

zastępstwa

czwartek 23 cze 2011, 12:23

Drogie panie jestem załamana, po moim sprawozdaniu dyrektorka się strasznie wściekła. A sprawozdanie nie powiem było ostre, ale co miałam zrobić jeśli od dwóch lat pracuję na świetlicy i tylko jestem poniżana, a dyra udaje, że tego nie widzi? Tylko w tym roku razem z koleżanką miałyśmy 493 zastępstwa. A tu pretensje o to że odważyłam się to na głos powiedzieć i sugestie, że w przyszłym roku będę sprawdzana pod kątem swojej pracy skoro mam jakieś ale. Fakt wymieniłam jeszcze parę innych rzeczy niewygodnych dla nauczycieli, ale przecież sprawozdanie miało być z rocznej pracy świetlicy? Co mam robić?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

środa 29 cze 2011, 13:12

Zajrzałam na Forum świetlicy, zaintrygowana nickiem "załamana".

Po prostu przeczekaj. Nie jesteś jedyną w walce o.. nie, nie o godność, o nie robienie z siebie zapchajdziury, jak w bibliotekach.
Pewnie, ze dyr. wściekła, teraz trudniej jej będzie wysyłac całe hordy na zastępstwa, jak wiesz, że to się o mobbing ociera.
Ona też wie, że istnieje PIP.

Ja przeczekałam. Kontrolowała mnie ok 2 lat non stop, sprawdzała kiedy wchodzę, dziennik w kółko. Ale ja nie jestem idiotką. Znam swoja pracę, umiem robic dodatkowe rzeczy, umiem tez wpisac do dziennika to, co nie jest moją pracą.. ;) /a dziennik jej sprawdza "siła wyższa"/
Po kilku latach- żyjemy na dystans. I bardzo dobrze.

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości