DM -Gość

Dylemat: liczba dzieci zapisanych - grupy świetlicowe

sobota 03 wrz 2011, 10:35

Witam, mam pytanie:
Czy przepisy mówiące o 25 osobowych grupach świetlicowych odnoszą się do liczby dzieci wpisanych w dziennik i tym samym podlegających jednemu nauczycielowi-wychowawcy, czy do dzieci faktycznie przebywających w danym momencie w sali świetlicowej?
Moje zapytanie wynika z faktu, że w tym roku szkolnym na dzień 2.09. do naszej świetlicy rodzice zapisali (składając karty) 209 uczniów - zatrudnionych jest 4 nauczycieli na cały etat 26 godzin i kierownik świetlicy mający 14 godzin pracy z grupą. Świetlica jest czynna od 7.00 do 17.15.
W związku z tym, że zajęcia w świetlicy nie są obowiązkowe nigdy do końca nie wiadomo ilu uczniów skorzysta z opieki w danym dniu. ( Rodzice w większości przypadków deklarują codzienny pobyt dziecka) .
Czy w takim przypadku dyrektor powinien wystąpić do władz o kolejny etat?
Dziękuję za odpowiedź. DM

DM- gość

piątek 09 wrz 2011, 00:26

Nie ma nikogo, kto mógłby cokolwiek podpowiedzieć w tej sprawie?:(:(

MM

piątek 09 wrz 2011, 16:22

Witaj A więc powie Ci tak- przepisy przepisami, życie- życiem ;(((((((( Niestety rzadko zdarzają się szkoły gdzie rzeczywiście na jednego wychowawcę przypada 25 wychowanków, z reguły grupy są znacznie, znacznie większe Z mojej wiedzy wynika iż przepis mowi o grupie wychowawczej, nie zas o liczbie dzieci w danej godzinie. Przeciez w kalsie tez nie przewidzisz chorób i nikt nie dokłada nauczycielom w klasach kolejnych dzieci, bo której zachorował czyż nie tak? Pozdrawiam

Kittena

sobota 01 paź 2011, 21:11

Ja w tym roku rozpoczełam swoja przygode ze świetlica szkolną. Mam na liście 120 osob, świetlica czynna od 12 do 16.30. jestem jedna na pełnym etacie i mam jeszcze jedna nauczycielke na pol etatu reszta dwie osoby to godziny z KN. W praktyce to wyglda tak, ze tamte biora po 10 -15 dzieci ida do innych klas a ja zostaje z 60 tak średnio . swietlica sklada sie z 3 pokoi i ja jedna tak "latam" miedzy "tymi pomieszczeniami. To jest koszmar, bo nie da sie przeprowadzic zajec z tak duza grupa. Poprostu w papierach jest odpowiednia ilosc osob a w praktyce takjak pisze.

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości