aniam

przeprowadzka

środa 13 wrz 2006, 21:37

Witam Wszystkich!

Czeka nas (szkołę i bibliotekę) przeprowadzka do innego budynku.
Proszę wszystkich, którzy coś takiego przeżyli o jakieś wskazówki, rady organizacyjne.

basik

przeprowadzka

środa 20 wrz 2006, 11:27

Najlepiej popakować wszystkie książki w kartony albo takie kosze plastikowe i zatrudnić do przeniesienia tego uczniów ale do tego potrzebne są 3 osoby( może być woźna)Jedna wydaje paczki druga stoi na trasie a trzecia odbiera

aria
Posty: 35
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 09:59

przeprowadzka

czwartek 21 wrz 2006, 22:20

Witam,
moja przeprowadzka polegała na pakowaniu książek w kartony. Każdy z nich opisywalam np. powieści historyczne A-C. Pomagało mi to później układać je na regałach i półkach.
Pozdrawiam aria

Tonks

środa 27 wrz 2006, 13:38

Ja przenosiłam księgozbiór do pomieszczenia zastępczego na czas remontu i zastosowaliśmy zasadę taką: książki z I. regału ułożyliśmy na stolikach, przenieśliśmy ten regał i powkładaliśmy na niego książki z II. regału, przenieśliśmy regał i tak dalej. Po remoncie wnieśliśmy wszystko w odwrotnej kolejności :)

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

czwartek 12 paź 2006, 08:35

Współczuję z całego serca. My przeprowadzałyśmy się w zaszłym roku dwa razy (zawiniła dyrekcja, a robota spadła na nas). Jedyne wyjście jak pisały koleżanki wyżej, to dobrze opisane kartony i uczniowie do pomocy. Czasem trzeba się też liczyć z bezpłatnymi nadgodzinami i narzekaniem dyrekcji, że tak długo to trwa. Tego oczywiście nie życzę nikomu. Pozdrawiam

Bianka
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 11:27

Re: przeprowadzka

czwartek 01 mar 2007, 21:52

Czeka nas przeprowadzka do innego budynku.
Proszę wszystkich, którzy coś takiego przeżyli o jakieś wskazówki, rady organizacyjne.

Przeprowadzałam się już 3 razy i znam ten ból :-))) , ale wszystko można opanować. Przygotowałam kosze , pudełka i opróżniłam pierwszy regał. Uczniowie przenieśli go do nowego pomieszczenia , a następnie książki z niego ściągnięte , które bezpośrednio układało się z powrotem na regał. Może i było to wolniejsze tempo , ale przynajmniej nie narobiłam sobie bałaganu .
Tym razem było łatwiej , ponieważ do nowego pomieszczenia zakupione zostały nowiutkie regały , więc opróżnianie regałow w starym pomieszczeniu i przenoszenie książek i układanie ich na nowe odbyło się bez problemu . Życzę powodzenia w przenosinach i nie jest tak strasznie jak nam się to wydaje .

jakubolejnik92
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:29

Re: przeprowadzka

środa 18 lis 2020, 12:37

Zdarzyło mi się pomagać przy takich większych przeprowadzkach. Bardzo ważna jest organizacja. Posegregowanie wszystkiego i dokładne spakowanie. Potem idzie już z górki. Polecam jednak wynająć firmę do przeprowadzki. Samemu ciężko zorganizować duże auto, żeby zrobić jak najmniej kursów. Kiedyś przeliczałem i wynajem firmy wyszedł porównywalnie do paliwa w moim dostawczym aucie (i kilku kursów) no i czasu... Mam jedną sprawdzoną firmę z mojej okolicy. Podrzucę kontakt http://przeprowadzki-gorzow-wielkopolski.pl jeżeli mogłoby pomóc

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 78 gości