pren.czas

prenumerata czasopism

wtorek 04 lis 2008, 16:02

Witam chciałam zamówić prenumerate czasopism do biblioteki podpowiedizano mi że najlepiej w RUCHu. Zna ktoś może jakąś stronke gdzie jest cennik czasopism na 2009r. bo szukam i nie mogę znaleźć

KASIA
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 10 paź 2006, 17:08

wtorek 04 lis 2008, 17:36

A jakie czasopisma Cię interesują? Biblioteka w szkole ma podane cennik na swojej stronie. Podejrzewam że inne czasopisma też:)Pozdrawiam

KASIA
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 10 paź 2006, 17:08

wtorek 04 lis 2008, 17:38

Na stronie Ruchu też podane są ceny za prenumeratę czasopism :D


Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Re: prenumerata czasopism

czwartek 13 lis 2014, 13:24

Korzystając ze starego wątku chciałaby zapytać czy ktoś korzysta z innego kolportera prasy niż RUCH przy prenumeracie dla biblioteki? Na razie otrzymuję prasę przez ruch ale już drugi rok miałam problemy z fakturami i płatnością. Faktury nie otrzymaliśmy, a po otrzymaniu ponaglenia do zapłaty, nie można było się skontaktować z RUCHem (nikt nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile itp.) żeby sprawę wyjaśnić. Wiem, że inne szkoły w moim mieście też tak miały. A jak jest u Was? Zamawiacie przez RUCH albo innego kolportera? Proszę o radę.

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: prenumerata czasopism

czwartek 13 lis 2014, 15:34

Teraz raczej tendencja jest taka, żeby zamawiać bezpośrednio od wydawcy. Zwykle jest taniej i jakieś gratisy dodają. Fakt, że zamiast jednej faktury kilka się pojawia, ale to jest do ogarnięcia. Chyba, że ktoś dużo tytułów prenumeruje - wtedy może być z tym problem...

Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

Re: prenumerata czasopism

czwartek 13 lis 2014, 19:42

Również miałam taki problem. Gdy w końcu przysłano fakturę (zapłaciliśmy tyle, co było na zamówieniu), kwota różniła się o 1 grosz i znowu afera. W końcu księgowej udało się cudem dodzwonić do RUCHu i już sama dalej załatwiała.
Teraz prosiłam (http://www.prenumerata...) 2 razy o konkretne informacje i wyjaśniłam jak było rok temu i że nie chciałabym rezygnować... Odpisał mi pan :
" Ponowienie prenumeraty zostało wysłane w dniu dzisiejszym do Pani. Powinna pani otrzymać to ponowienie wraz z wysyłką prasy. Druk proszę wypełnić oraz wysłać mailowo bądź faxem. Jeżeli mailowo to w załączniku proszę przesłać w formacie pdf wypełnione ponowienie prenumeraty.

Z wystawieniem faktury natomiast nie będzie problemu. Na początku grudnia wystawiłbym fakturę i wysłał do Pani.
Pozdrawiam i tu nazwisko

To ja na to, czy mogę zwracać się do niego, a nie do bezosobowej "pani prenumeraty"?
I otrzymałam odpowiedź: "Bardzo proszę. Z wszystkimi pytaniami do prenumeraty zapraszam do mnie."
Aż mi się wierzyć nie chce w taki obrót sprawy, po tak niemiłych doświadczeniach. Zobaczymy czy rzeczywiście pan stanie na wysokości zadania.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: prenumerata czasopism

poniedziałek 17 lis 2014, 13:39

Ale po co zamawiać w Ruchu? Nasze wydawnictwo, a z tego co wiem, to i większość innych, oferuje prenumeratę taniej, niż Ruch. Przy pojedynczej prenumeracie od razu otrzymuje się 12 zł rabatu, a zamawiając w pakiecie - nawet 92 zł. W tym jest darmowa przesyłka pod każdy adres, a nie np. do kiosku. Zawsze można się dodzwonić i wszystko elastycznie załatwić.

Zresztą zachęcam do prenumerowania bezpośrednio u wydawcy, ponieważ wtedy wydawcy nie muszą płacić kolporterowi aż takiej prowizji i bardziej im się to opłaca, dzięki czemu mogą właśnie zaoferować rabat, dorzucić potem większy plakat, jakiś gratis itp.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: prenumerata czasopism

poniedziałek 17 lis 2014, 22:38

Pewnie by wyszło taniej ale w moim przypadku jest wygodniej w Ruchu. Zamawiam na jednym blankiecie (a jest tego za prawie 3 tyś), rachunek do zapłaty przychodzi w styczniu. Teraz na koniec roku nikt by mi takich pieniędzy nie dał kasa pusta. Wiele czasopism ma taki sposób - zapłać a my ci przyślemy fakturę po zapłaceniu. Moja księgowość bardzo tego nie lubi a za takie pieniądze to by się nie zgodziła. Z trudem udało się nam w zeszłym roku zamówić 3 letnią prenumeratę NG. Zapłaciłam (szkolna księgowa wisiała rozliczenie w op) czekaliśmy na fakture a księgowa z op codziennie poganiała kiedy będzie faktura, szkolna księgowa poganiała mnie kiedy będzie faktura, ja dzwoniłam do NG kiedy będzie faktura no i mam tego dość.

Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: prenumerata czasopism

wtorek 18 lis 2014, 12:52

Czasopisma zamawiam od lat w GARMOND PRESS na jednym blankiecie, bo tak jest wygodnie.
Do tej pory wszystko było w porządku, czyli ja i księgowa byłyśmy zadowolone. Kilka razy kierowca opóźnił dostawę, ale po telefonie wszystko było ok.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: prenumerata czasopism

poniedziałek 15 gru 2014, 13:23

Reasumując, powiedzcie mi, jakie czasopisma polecacie dla uczniów gimnazjum i gdzie najlepiej je zamawiać?

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: prenumerata czasopism

wtorek 16 gru 2014, 13:05

No więc :)

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: prenumerata czasopism

wtorek 13 sty 2015, 15:16

Wprawdzie ja nie z gimnazjum, ale chyba lepsza taka odpowiedź, niż żadna. Niezłe są czasopisma wydawane przez AgaPress. Ja mam w SP Kumpla i Victora Juniora, ale Jest też Victor Gimnazjalista. Nie proponują takiej sieczki. Mają wiele ciekawych artykułów i testy próbne oraz (dodatkowo) dość dobre strony internetowe: dla Victora Gimnazjalisty to http://www.victor.com.pl/

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: prenumerata czasopism

wtorek 12 sty 2016, 14:55

Szukam więcej rysunków z "Małego Księcia" niż te, które są w lekturze. Powiedzcie mi, czy znajdę w Victorze albo gdzieś indziej coś jeszcze?

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: prenumerata czasopism

poniedziałek 21 mar 2016, 13:26

Powiedzcie mi, jakie prenumerować czasopisma, żeby wzbudzić zainteresowanie wśród gimnazjalistów? Victor gimnazjalista jak na razie się nie sprawdził :(

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości