daria

reforma edukacji

piątek 16 sty 2009, 13:57

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Moje pytanie dotyczy reformy edukacji szkół podstawowych, która ma wejść we wrześniu 2009. Na ostaniej konferencji Pani Dyrektor przedstawiła nam jej założenia z których jasno wynikało, że od września każdy nauczyciel będzie miał uprawnienia do pracy w świetlicy szkolnej i będzie musiał przeprowadzić w niej jedną godzinę zajęć tygodniowo. W naszej szkole pracuje ok. 30 nauczycieli- wynika z tego, że wychowawca świetlicy nie jest już potrzebny. Takie są moje odczucia, napiszcie proszę jak Wy to widzicie i jak jest to przedstawione w szkołach w których pracujecie. Sama już nie wiem co o tym sądzić... :(

Gość

sobota 17 sty 2009, 11:10

Nie zapominaj, że mają dojść 6-latki, a świetlica szkolna ma pracowac w standarzdzie przedszkolnym, więc pracy dla wszystkich starczy

Gość

poniedziałek 19 sty 2009, 12:02

Co to za świetlica, gdzie każdy odsiedzi swoją godzinę.To jakiś absurd, świetlica to nie przechowalnia, te dzieci też powinny mieć jednego nauczyciela.Jak to zoorganizować zgodnie z planem, by świetlica była czynna przez cały czas.Czy wasz dyrektor nie ma pojęcia????a kółka, godziny wyrównawcze, terapie będzie liczył osobno.Absurd, przecież lepiej nie zapłacić za powyższe zajęcia i zrobić je w ramach nowego pensum, niz robić bałagan na świetlicy.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

poniedziałek 19 sty 2009, 18:32

Można tak: wydzielić małe pomieszczenie, gdzie będą po cichu odrabiać lekcje i zostanie duża "głośna" świetlica dotychczasowa do zabawy. W ten sposób każdy będzie miał godzinę, dzieci opiekę a świetlica - porządek. A kółka też będą.

aldona32

wtorek 20 sty 2009, 14:35

A ja się cieszę, że nauczyciele będą musieli "wejśc" do świetlicy na godzinkę. Dzięki temu możemy wydłużyc godziny pracy swietlicy, o co proszą rodzice. Po za tym możemy przydzielic nauczycielowi jakieś kółko zaintersowań, dzięki temu porozdzielamy dzieci (których mamy o wiele za dużo zapisanych, wbrew przepisom) na mniejsze grupy. Nie będzie "spędu" dzieci w jednej małej sali, hałasu i mam nadzieję skarg rodziców. Tak to sobie wyobrażam. Ale niestety, dużo zależy od dyrektora i samych nauczycieli. Znając moich, to będą się wkręcac jak się da, byle tylko nie przyjśc do świetlicy.

dalila

środa 21 sty 2009, 19:14

Więcej na temat naszej przyszłości w szkole można poczytać na forum OSKKO W WĄTKU co z n-lem świetlicy zmiany w KN. zachęcam do lektury.

andjaw1@tlen.pl

swietliczanka

wtorek 10 lut 2009, 19:05

pracuje na swietlicy szkolnej jestem nauczycielem stazystą, teraz dzieki rozporzadzeniu juz mogę pozegnac sie z praca, moje godziny przejma pozostali nauczyciele, skonczylam studia aby pracowac na swietlicy a teraz okazuje sie ze niepotrzebnie,,, juz wiem ze od wrzesnia bebe bezrobotna... brak mi slów.[/b]

Gość

Re: swietliczanka

wtorek 17 lut 2009, 19:30

[quote="gosc
]pracuje na swietlicy szkolnej jestem nauczycielem stazystą, teraz dzieki rozporzadzeniu juz mogę pozegnac sie z praca, moje godziny przejma pozostali nauczyciele, skonczylam studia aby pracowac na swietlicy a teraz okazuje sie ze niepotrzebnie,,, juz wiem ze od wrzesnia bebe bezrobotna... brak mi slów.[/b][/quote]

Gość

wtorek 01 lut 2011, 03:34

aldona32 pisze:A ja się cieszę, że nauczyciele będą musieli "wejśc" do świetlicy na godzinkę. Dzięki temu możemy wydłużyc godziny pracy swietlicy, o co proszą rodzice. Po za tym możemy przydzielic nauczycielowi jakieś kółko zaintersowań, dzięki temu porozdzielamy dzieci (których mamy o wiele za dużo zapisanych, wbrew przepisom) na mniejsze grupy. Nie będzie "spędu" dzieci w jednej małej sali, hałasu i mam nadzieję skarg rodziców. Tak to sobie wyobrażam. Ale niestety, dużo zależy od dyrektora i samych nauczycieli. Znając moich, to będą się wkręcac jak się da, byle tylko nie przyjśc do świetlicy.
to cieszysz się czy nie?????
wierzysz w to,ze w spokoju zjesz sniadanie i nikt ci nie bedzie zaglądał w talerz: rodzic, uczen?
czy wierzysz w to, ze nauczyciele zabiora ci wszystkie dzieci na zajecia?
swieta krowa-swietliczanka:D rzad dolozy ci prace w wakacje, ferie, w okresie przedswiatecznym bez dodatkowej kasy
a jak zaoszczedzą gminy:) koniec akcji "lato,zima w miescie":) świetliczanka zorganizuje wakacyjne, feryjne zajęcia:) wszak to twoje powołanie:D a jak się można zrealizować rozmawiając z 7-latkami gadając o niczym i sprzątając po nich smarki z ławki:P

chocolate7
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:38

Re: reforma edukacji

czwartek 23 sty 2014, 09:42

jakiś absurd, świetlica to nie przechowalnia, te dzieci też powinny mieć jednego nauczyciela.Jak to zoorganizować zgodnie z planem, by świetlica była czynna przez cały czas.Czy wasz dyrektor nie ma pojęcia?
Smile PleazZZZzzzZZZzzzz

Serwacy90
Posty: 1
Rejestracja: sobota 26 lip 2014, 14:03

Re: reforma edukacji

sobota 26 lip 2014, 14:05

Z perspektywy czasu wygląda to tak, że te wszystkie reformy w edukacji i tak nie są do końca przemyślane. Jeśli chodzi o świetlice to niestety ale wszystko zależy od finansów.

Pani w okularach
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 15:51

Re: reforma edukacji

niedziela 01 maja 2016, 16:01

Zmiany mają prowadzić do zmiany na lepsze, jednakże musiałyby obrać jeden konsekwentny kierunek. W tym momencie jest tak, a za chwilę uznają, że to jednak nie to. Cierpią przede wszystkim dzieci, które nie wiedzą co się dzieje.

Aleksandra62
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 17:43

Re: reforma edukacji

piątek 24 lis 2017, 17:58

Witam!


Ogólnie rzecz biorąc, jedno co jest niezmienne to reformy w oświacie bez względu jaki jest aktualnie rząd.
Jak długo istnieje szkoła ,to trzeba się uczyć.
Osobiście wychowana jestem na systemie 8-klasowym szkoły podstawowej,gdzie potem można było iść do 4-letniego liceum, 5-letniego technikum lub 3-letniej zawodówki. Nikt uczniów nie pytał się ,czy mają ''za ciężko''. Trzeba było się uczyć
i tyle. Teraz uczniowie mają dostęp do wiadomości ,nie ruszając się z domu. Pamiętam czasy, gdy należało zapisywać się w bibliotekach w kolejce, by zdobyć daną książkę,. Wtedy tym bardziej nauka była przyjemniejsza, bo zdobyta w trudzie.
Jeśli dziecko jest od początku przypilnowane przez rodzica, to z pewnością ''reforma jest udana''. Z kolei ci rodzice, którzy nie wiedzą nawet, czego uczy się ich dziecko, nie chodzą na zebrania, nie kontrolują poczynań dziecka-to dla takich rodziców''każda reforma jest zła''.

mon-ika
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 01 lip 2018, 14:20

Re: reforma edukacji

poniedziałek 23 gru 2019, 11:32

Według mnie szkolnictwo potrzebuje cały czas reformy. Aktualny model jest po prostu przestarzały.
Wariaci zwykle wierzą w to, co robią. To czyni ich potężnymi.

przemko121
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 12:07
Kontakt: Strona WWW

Re: reforma edukacji

wtorek 14 kwie 2020, 12:11

Zgadzam się jest nawet bardzo przestarzały i to aktualne

Wróć do „Świetlica w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości