Domenicas
Posty: 2
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 12:55

Drukarka z dotacji

piątek 04 lis 2016, 12:59

W związku z możliwością kupna drukarek, tuszy czy papieru ksero z dotacji nauczyciele takowe kupili i problem spadł na mnie, na bibliotekarza. Czy mam cały ten sprzęt wpisywać do księgi inwentarzowej? Co z Regulaminem wypożyczania darmowych podręczników? Jaki zapis powinien się znaleźć? Dziękuje za odpowiedź

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Drukarka z dotacji

piątek 04 lis 2016, 14:07

Czemu nauczyciel bibliotekarz ma zajmować się wpisywaniem ksera do inwentarza (bo papier w inwentarzu to już kompletny odjazd). A księgowość co u Was robi? Książki opracowuje i wypożycza?
O podręcznikach się nie wypowiadam, bo ja ponadgimnazjalna jestem ;)

Domenicas
Posty: 2
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 12:55

Re: Drukarka z dotacji

piątek 04 lis 2016, 14:18

W naszej szkole przyjęto, że wszystko co z "dotacji" musi przejść przez bibliotekę. Niestety nie ma jasno sprecyzowanych wytycznych dot. drukarki, tuszy itp. jeśli chodzi o dotację. Papier też przyjęłam do księgi i po trzech latach je usunę /bo jak inaczej mam zrobić?/. To jakiś obłęd, dlatego pytam, może ktoś też ma takie problemy jak ja?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Drukarka z dotacji

piątek 04 lis 2016, 22:18

Czy to znaczy, że prowadzisz w bibliotece inne księgi inwentarzowe niż księgozbioru, zbiorów specjalnych itp. związane ściśle z biblioteką? Bo chyba ksero w księdze głównej księgozbioru nie występuje (a papier i toner, które przecież zużywa sie na bieżąco)???

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Drukarka z dotacji

piątek 04 lis 2016, 23:16

W naszej szkole jest takie stanowisko jak kierownik gospodarczy.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Drukarka z dotacji

poniedziałek 03 wrz 2018, 22:39

Domenicas, jeśli już wszystko z dotacji musi przejść przez bibliotekę, to załóż sobie dodatkową księgę/zeszyt na "inne wydatki dotacyjne" i faktury tam podepnij. Nie wyobrażam sobie, żeby mieszać woluminy z tonerem... opieczętować może jeszcze? numer nadać? :roll:
Drukarka powinna być przyjęta na stan majątku szkoły i oznakowana specjalnymi numerami jak inne sprzęty. Oficjalnie szkoła nie może posiadać rzeczy nieoznakowanych wg tego porządku.
POZDR:) Kaja

ofiren
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 wrz 2018, 10:28

Re: Drukarka z dotacji

środa 05 wrz 2018, 10:40

Trochę to absurdalne, że tego typu rzeczy leżą na barakach bibliotekarza. Samo zarządzanie biblioteką to wystarczająca odpowiedzialność. Może warto byłoby przedyskutować tę kwestię z dyrektorem? Bo to jednak nie jest normalne.
Cierpisz na trądzik różowaty? Potrzebujesz skutecznego rozwiązania! - https://rabatio.com/sklepy/acnerose

mariolkaKrejzolka
Posty: 1
Rejestracja: piątek 23 paź 2020, 13:17

Re: Drukarka z dotacji

piątek 23 paź 2020, 13:19

Zgadzam sie ale wiele chyba na to nie poradzimy :(

-------
http://maczfit-rabat.pl - Maczfit kod rabatowy GrzFit172

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Drukarka z dotacji

piątek 23 paź 2020, 13:28

Po pierwsze - materiały typu papier, tonery, drukarki - można kupić tylko z dotacji na ćwiczenia, zamiast ćwiczeń. Po drugie - faktury muszą być opisane z jakich środków. Po trzecie sprzęt przechodzi przez inwentarz szkoły, nie biblioteki... Jak każdy inny sprzęt. Tylko musi być opisany w dokumentacji, na fakturach źródło finansowania. Ktoś komplikuje sprawy...

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Drukarka z dotacji

piątek 23 paź 2020, 14:37

Biblioteka (jako pomieszczenie) posiada swoją księgę inwentarzową ale SPRZĘTU tzn. wpisane są regały, komputery, stoliki itp. To właśnie tam powinna być wpisana drukarka z dotacji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 77 gości