Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 22 mar 2017, 10:29

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... g-men.html
O nas ani słowa. Obligatoryjnie mają być zatrudniani logopedzi i pedagodzy.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 22 mar 2017, 11:07

Nie nakręcajmy się. My JESTEŚMY obligatoryjnie zatrudnieni (z pensum określonym w KN)- zgodnie z przepisami w każdej szkole ma być biblioteka - a więc i bibliotekarz (inna bajka to liczba etatów na jedną bibliotekę szkolną, ale tu nie o tym mowa). Zatrudnienie (i wymiar pensum) psychologa i pedagoga zależało od "widzimisię" organu prowadzącego szkołę.

Roza016
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 20:39

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 22 mar 2017, 11:33

Witam!
Spokój jest bardzo ważny, ale jeżeli czyta się te wszystkie rzeczy na nasz temat i co chcą z nami zrobić, to jednak o spokoju trudno mówić. Sprawa co pewien czas powraca. My bibliotekarze mamy zapis w KN o ilości godzin, ale inni specjaliści rzeczywiście pracują jak się komuś podoba w jakiejś np. gminie. Każdy z nauczycieli tych nietablicowych powinien pracować po równo, no prawie. Nie wiem KTO jest odpowiedzialny za nasz czas pracy (ustawiony dawno, dawno temu). Dzisiaj praca z dziećmi przy 30 godzinach to jest tez wyczyn + dodatkowe obciążenia. Chyba każda z nas jest wykończona. Tak, zaraz usłyszę, że inni mają gorzej a my przynajmniej mamy pracę. Ostatnio usłyszałam, że czego ja właściwie chcę przecież jestem zatrudniona na ETACIE BIBLIOTEKARZA. Oczywiście zaraz sprostowałam, zatrudniona jestem na etacie Nauczyciela bibliotekarza!!! Koleżanki i dyrekcja problemu nie widzą. Uważam, że mętne wyjaśnienia pani Zalewskiej na nasz temat dają nam powody, aby być w stresie.
Pozdrawiam

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 22 mar 2017, 14:15

Nic nie jest normalne ani gwarantowane w stosunku do nas. KN jest w trakcie opracowywania zmian przez świetną zmianę. Ministra nigdzie nie odwołała wcześniejszych zapowiedzi, np. przy okazji mówienia o "harmonogramie podwyżek" dla nauczycieli, tego, że jest mowa o podwyżkach dla nauczycieli "tablicowych", a w projekcie zapisuje oddzielne finansowanie nas.
Może ministra nie rozumie, co mówi, acz wątpię że nie rozumie.


p66
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 10:32

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

czwartek 23 mar 2017, 13:28

A co jeśli oprócz nauczyciela-bibliotekarza jestem nauczycielem np. edukacji dla bezpieczeństwa? To zmienia jakoś postać rzeczy i mojej sytuacji w kontekście opisywanych zapędów MEN?

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

czwartek 23 mar 2017, 22:03

Pułapki reformy, a ruch kadrowy
Ten artykuł powinien przeczytać każdy nauczyciel nie tylko ten pracujący w gimnazjum :(

http://dominiklinowski.natemat.pl/20432 ... w-szkolach

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 27 mar 2017, 23:27

"MINISTER ZALEWSKA LICZY NA TO, ŻE NAUCZYCIELE ODPUSZCZĄ
27 marca (16:17)
Minister edukacji Anna Zalewska wyraziła w poniedziałek nadzieję, że do planowanego na piątek ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty nie dojdzie. "Ja nie jestem stroną sporu zbiorowego, tak orzekł Trybunał Konstytucyjny w 1997 r." - dodała minister.
Przebywająca w poniedziałek w Krakowie szefowa MEN - przypominając o wyroku TK z 1997 r. dodała, że stroną dla nauczycieli jest bezpośredni pracodawca - czyli dyrektorzy szkół.

Zalewska mówiła, że do końca marca we wszystkich gminach zostaną podjęte uchwały dotyczące sieci szkół. "Wiemy o kilkunastu, które jeszcze dyskutują i nie ma to nic wspólnego z prawem oświatowym, ale raczej z wewnętrznymi, politycznymi tarciami" - oceniła szefowa resortu.

Minister Zalewska przypomniała na konferencji prasowej, że 4 kwietnia zakończy wstępne prace zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli, w kwietniu też podany zostanie harmonogram podwyżek dla nauczycieli. Kiedy dokładnie to nastąpi - zdecydować ma premier Beata Szydło.
"Kiedy rozmawiamy o podwyżkach musimy też mówić o tym, w jaki sposób uprościć system wynagradzania nauczycieli, jak ustalić pensum pedagoga, psychologa, logopedy, bibliotekarza" - mówiła Zalewska. Powtórzyła zapewnienie, że nie będzie zwolnień, bo w wyniku przekształceń w sieci szkół pojawia się ponad 5 tys. nowych miejsc pracy. "Nie mówimy o likwidacji Karty Nauczyciela. Karta jest, zostanie ona unowocześniona" - podkreśliła.

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się od MEN deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pracowników niebędących nauczycielami, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy nie zmienią się na niekorzyść, nie zostanie im też obniżone wynagrodzenie. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

Podręczniki będą gotowe przed wakacjami
Minister powiedziała też, że do tej pory do MEN wpłynęły 64 wnioski od wydawnictw podręczników. "Podręczniki i ich drukowanie nie jest absolutnie zagrożone. W czerwcu będziemy podręczniki mieć" - zapewniła dodając, że do końca czerwca wszyscy nauczyciele - szczególnie z wrażliwych roczników, czyli klas: I, IV i VII zostaną przeszkoleni.

Anna Zalewska mówiła, też że trwa dyskusja nad kształtem subwencji oświatowej, która w obecnej formie "nie przystaje do rzeczywistości, a już na pewno nie do szkolnictwa zawodowego". "Zobowiązaliśmy się jednak do różnicowania subwencji oświatowej, tzn. jeżeli jakiś powiat albo szkoła uprze się, że będzie kształcić dla rynku bezrobotnych, to będzie otrzymywała dużo niższą subwencję niż te szkoły, które kształcą dla rynku pracy" - mówiła szefowa resortu edukacji. Dodała, że pracodawcy są gotowi dofinansowywać szkolnictwo zawodowe, jeżeli będą mieć gwarancję, że absolwent będzie u nich pracować.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz mówił w poniedziałek w Warszawie, że ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty jest konieczny i legalny, zaapelował do rodziców o wyrozumiałość, a do nauczycieli o wytrwałość. "Związek został zmuszony do zorganizowania tak dramatycznego wydarzenia, jakim jest strajk" - dodawał Broniarz na wspólnej konferencji z partią Razem.
Przekazał, że strajk będzie prowadzony w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Ocenił, że udział w nim weźmie kilkanaście tys. placówek. Protestujący będą obecni w pracy, by zapewnić dzieciom opiekę, ale nie poprowadzą zajęć."

Nie wiem, jak u Was, ale w mojej szkole zwolnienia będą.

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 28 mar 2017, 08:46

Co to znaczy
jeżeli jakiś powiat albo szkoła uprze się, że będzie kształcić dla rynku bezrobotnych, to będzie otrzymywała dużo niższą subwencję niż te szkoły, które kształcą dla rynku pracy
Nie rozumiem. Albo pani nie rozumie co mówi. Ustalić pensum? Nie będzie zwolnień? Do końca czerwca wszyscy nauczyciele będą przeszkoleni? Harmonogram podwyżek?

Przecież jednocześnie napisała, że pula środków będzie taka sama.

Kształt subwencji nie przystaje do kształcenia zawodowego. Oczywiście. Pokażcie mi dobrego informatyka, elektryka czy innego specjalistę, który przyjdzie uczyć jako nauczyciel stażysta za 1600 zł.

I niech dyrektorzy sami sobie poradzą z problemem. No tak. Podzielmy środowisko jeszcze bardziej.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 28 mar 2017, 14:12

Po mojej dzisiejszej, koleżeńskiej rozmowie z koleżanką organizującą strajk, szefową związku w szkole: MEN nie zaprzeczył stawianym przez związek zarzutom, że: bibliotekarzy etc. MEN traktuje jak nie-nauczycieli, podwyżki będą sfinansowane w ramach tego samego budżetu tak: likwidacja 13 tek, dodatków wyrównawczych kłamliwie przez media nazywanymi inaczej / w mojej szkole od lat już nie są wypłacane, tak jest ... świetnie/, wypłat świadczeń urlopowych i socjalnych.

Na stawiane jasno pytania przez związek- MEN NIE ZAPRZECZYŁ, a wypisał epopeję, publikowaną wszędzie, jakie świetne ma zamiary, nikt nie straci pracy, przecież ... /np. polonista/ n-l może się przekształcić np. w doradcę zawodowego... i co tam jeszcze.
Dyletanctwo, głupota, wręcz dywersja w szkole. Świetna zmiana. Nie wiem, ilu z nas, po wiecznych rewolucjach, jej już nerwowo nie przeżyje. Znam wiele osób uczących po zażywaniu leków na uspokojenie.

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 28 mar 2017, 17:48

odsyłam na stronę "Solidarności" można tam zapoznać się z informacją o przebiegu spotkania z MEN, które odbyło się 21.03.2017
a w nim m.in
Wskutek rozsiewanych informacji o nieuwzględnianiu nauczycieli: bibliotekarzy i specjalistów w projektowanej części oświatowej subwencji ogólnej przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej zdecydowanie zaprzeczył ty pogłoskom.

https://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/ ... 017-r.html

Zwróciliście uwagę,że religia została dołączona do ramówek.... i tylko ona

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 28 mar 2017, 19:25

Zastanawia mnie jedno - na jakiej zasadzie nastapi obnizenie wynagrodzenia nauczyciela ( ja mam dodatek wiejski i mieszkaniowy), ewentualnie zmiana warunkow pracy - cofna nam mianowania?

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 28 mar 2017, 20:39

Podręczniki już w czerwcu będą? Tylko czy będzie miał je kto opracować itd.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 29 mar 2017, 09:22

MałaMI pisze:Zastanawia mnie jedno - na jakiej zasadzie nastapi obnizenie wynagrodzenia nauczyciela ( ja mam dodatek wiejski i mieszkaniowy), ewentualnie zmiana warunkow pracy - cofna nam mianowania?
... nie rozumiem postu- o jakim cofnięciu mianowania mowa?
Pozdrawiam, Beata

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 29 mar 2017, 11:53

Ja również tego nie rozumiem. U nas w szkole są już wstępne przydziały godzin na następny rok szkolny i mam jak dotychczas 30 godzin.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 68 gości