ella

Kiermasz książek

wtorek 11 wrz 2007, 12:01

Witam
Planuję zorganizować kiermasz książek. Proszę o porady, jak to zrobić oraz o adresy hurtowni książek czy wydawnictw, które wystawiłyby książki.

marylap

wtorek 11 wrz 2007, 14:07

Witaj. Ja takie kiermasze robię od wielu lat, kilka razy w ciągu roku szkolnego. Nie wiem, skąd jesteś i w jakiej szkole pracujesz, ja - z centralnej Polski, ze szkoły podstawowej. Współpracuję od bardzo dawna z hurtownią książek w Tuliszkowie - kurier od nich przywozi (uzgodniony ze mną, jeśli chodzi o zawartość) pakiet książek, mam te książki około miesiąca, czasem dłużej - stosownie do potrzeb. Potem kurier przyjeżdża po rozliczenie i pozostałości książek. Ich strona - http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/. Polecam też poszukanie przedstawiciela wydawnictwa PUBLICAT blisko Ciebie - korzystam na tej samej zasadzie: przedstawiciel przywozi książki, potem odbiera resztę. Jeśli masz pytania - chętnie służę informacjami. Pozdrawiam - Maryla

Gość

wtorek 11 wrz 2007, 21:47

Polecam księgarnię z Tuliszkowa (tak jak moja poprzedniczka). Współpracuję z nimi w sprawie kiermaszu od dwóch lat, a w tym roku kupowałam u nich książki na nagrody pod koniec roku szkolnego. Wszystko jest świetnie zorganizowane, a poza tym jest dzięki temu możliwość pozyskania nowych książek do biblioteki - pewien procent od zakupów jest przeznaczony na książki dla biblioteki, a nowych książek nigdy nie jest za mało. :D

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 12 wrz 2007, 08:52

Widzę, że Tuliszków dociera wszędzie :lol: Ja również w tym roku kupowałam u nich książki na nagrody. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Mają rzeczywiście dobre ceny, a i o bibliotece pamiętają przekazując część książek jako "prezent" od firmy 8)

ella

kiermasz książek

środa 12 wrz 2007, 12:24

--------------------------------------------------------------------------------

Dziękuję za informacje. Chciałabym jeszcze wiedzieć w jaki sposób płacicie księgarni z Tuliszkowa za sprzedane książki- gotówką czy przelewem. Jeżeli przelewem to z jakich pieniędzy pokrywacie opłatę pocztową? Chyba nie z własnej kieszeni? Ile jednorazowo zamawiacie paczek z książkami? Organizowałyście może kiermasz w czasie ogólnoszkolnego zebrania wychowawców z rodzicami rodzicami. jeżeli tak , to napiszcie, proszę, kilka wskazówek.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 12 wrz 2007, 13:12

Ja płaciłam gotówką kurierowi, który wystawiał mi zaświadczenie o pobranej kwocie. Zresztą, najlepiej do nich zadzwonić (mają bardzo miłą obsługę) i dogadać się jak będzie dla Ciebie wygodniej. A zamawiałam tyle ile było mi potrzebnych nagród (nie przeliczałam na żadne paczki-a wyszło 2).

marylap

środa 12 wrz 2007, 15:23

Ja też zwykle płacę kurierowi, raz chyba płaciłam pocztą - wtedy opłata pocztowa była potrącona z należności dla hurtowni. Zresztą - oni nawet przysyłają kopertę zwrotną ze znaczkiem, jeśli trzeba po zakupie np. nagród odesłać fakturę. Pod względem finansowym są bardzo solidni. Jednorazowo na kiermasz otrzymuję pakiet 100 - 150 książek (po 2 - 3 egzempalrze z tytułu), ale jak mi braknie jakiejś pozycji - dzwonię i w ciągu 2 - 3 dni mam paczkę u siebie.
Robię kiermasze w czasie zebrań z rodzicami często - albo w pomieszczeniu biblioteki, albo w holu szkolnym. Częściej wynoszę stoliki na hol blisko wejścia, bo biblioteka jest w miejscu dość odległym od drzwi wejściowych do szkoły. Pomagają mi w tym uczniowie - są bardzo chętni, zabawnie zachwalają książki. Jestem mniej więcej 40 minut przed zebraniami i zostaję koło 15 minut po zebraniach. O tym, że w czasie zebrań będzie kiermasz informuję poprzez ogłoszenie w bibliotece, ale też mówię wychowawcom i oni przypominają w klasach. Zawsze jest wielu zainteresowanych rodziców.
O tym, jakie książki chcesz na swój kiermasz - możesz zdecydować sama (czy to np. słowników więcej, czy lektur, czy może jakichś nie chcesz wcale). Nie ma też żadnego problemu ze zwrotami.
Jeśli coś jeszcze Cię interesuje - pytaj! Pozdrawiam - Maryla.

marylap

środa 12 wrz 2007, 15:30

Zapomniałam jeszcze napisać - zawsze na początku roku, kiedy kupuje się materiały papiernicze dla szkoły, proszę o kupienie takich najmniejszych żółtych karteczek samoprzylepnych, na nich piszę ceny i nalepiam na książki. Często też takie karteczki są w paczce z książkami od hurtowni.

sp2

czwartek 22 lis 2007, 20:46

My też współpracujemy z Tuliszkowem i baaaardzo sobie chwalimy. Wyobraźcie sobie, że bardzo potrzebowalismy jedną książkę (tzn. jeden tytuł, książek 15), która w Tuliszkowie kosztowała (i w innych księgarniach też) 24zł. Ale ja znalazłam jedno wydawnictwo, które chciało 18zł i 10% upustu dla biblioteki. Co zrobił Tuliszków? Nie wiem, czy ze stratą dla siebie, czy też nie - ale oddzwonili, że dostaniemy te książki po 18zł i 15% rabatu. Tak szanują klienta. Dogadacie się z nimi ze wszystkim. Dary dla bibliotek mają solidne. My czasami robimy specjalne zamówienia dla dzieci - dzieci same wybieraja książki, które rodzice pozwolą im kupić. No i jak to z dziećmi bywa - nie wszystkie zamówione książki są odbierane. Nie było jednak problemu z odesłaniem "resztek". Mało tego - nie odebrano nam gratisów, które dostalismy za te nieodebrane książki. Współpraca z Tuliszkowem jest bardzo udana. Życzę powodzenia. My w przyszłym tygodniu mamy kiermasz dla rodziców (wywiadówki)

WP

piątek 23 lis 2007, 09:32

;) no to się przyznam ;) ja też współpracuje z Tuliszkowem i zawsze wszystko jest OK. Kurier przywozi książki i kurier odbiera książki. Wcześniej mieli swoich ludzi którzy wozili paczki z książkami i im można było płacić a teraz np. wozi firma kurierska i pieniędzy nie biorą, ja przelewam pieniądze z konta na konto czyli 50 gr. opłata ;)

Gość

poniedziałek 05 sty 2009, 14:14

Witam! Też nawiązałam współpracę z Tuliszkowem, żeczywiście jest tak jak piszecie.
Mam tylko jedno pytanie. jak wpisujecie do inwentarza ksiązki- gratisy? Czy robicie protokół wyceny? Bo na fakturze sa symboliczne groszowe kwoty. Przeciez nie wpiszę do inwentarza słownika za 16 groszy.

marylap
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2007, 18:27

poniedziałek 05 sty 2009, 16:52

Ja wpisuję groszową cenę z faktury (bo faktura jest dla mnie dowodem wpływu), natomiast w "Uwagach" podaję ceną katalogową. To na wypadek - gdyby np. uczeń zgubił książkę i chciałabym mu podać, o jakiej wartości ma odkupić.
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Forumowiczom! Maryla

Nina

wtorek 06 sty 2009, 09:34

Czy to jest zgodne z prawem? Czy można w czasie swojej pracy (zakresu obowiązków) pracować dla innej, prywatnej firmy? Rozumiem, cel takiego przedsięwzięcia jest dobry. Jednak rozmawiałam z prawnikiem i to on zasugerował, iż nie należy pracować dla innego pracodawcy w czasie swoich godzin w szkole, otrzymując wynagrodzenie od szkoły.

KASIA
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 10 paź 2006, 17:08

wtorek 06 sty 2009, 09:42

Ja również współpracuję z Tuliszkowem i jestem zadowolona. Każda forma zdobycia choć kilku książek do biblioteki jest dobra. Ale jak sami widzicie zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie luki prawne w naszych staraniach. A to książka za złotówkę-niezgodna z prawem, teraz kiermasze, bo pracujemy na rzecz innej firmy... Ehhh. Szkoda słów. Ale jak to w piosence: "Róbmy swoje". Pozdrawiam i WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU

Nina

łamanie prawa

wtorek 06 sty 2009, 10:10

Napisałam, że rozumiem dobre intencje. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to łamanie prawa. Sprawa w sądzie byłaby przegrana.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 134 gości