Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 13:59

biblio_teka1 pisze:
środa 20 lis 2019, 13:50
Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 13:30
biblio_teka1 pisze:
środa 20 lis 2019, 12:56


@Anula2010: Co masz na myśli pisząc, że koszyk wypożyczeń to ułatwienie? Czy nie łatwiej jest odczytać kod kreskowy i od razu mieć gotowe wypożyczenie?
Ja wchodzę w klasę, klikam na nazwisko ucznia i skanuje wszystkie podręczniki po kolei jakie ma otrzymać, na koniec wypożycz. Moim zdaniem tak jest szybciej.
Bez koszyka wygląda to tak samo, tylko na końcu nie trzeba już klikać wypożycz. Wystarczy odczytać kody kreskowe czytnikiem i nie trzeba już nic więcej klikać.
Fakt, teraz sprawdziłam i wychodzi podobnie, ale nadal jakoś bardziej to do mnie przemawia.
Szybciej będzie napewno z problemem o którym pisała Oxyvia - zmieniany datę tylko raz w koszyku, a nie przy każdym wypożyczeniu.

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: eBiblio Librusa

piątek 22 lis 2019, 16:40

Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 11:45
Ustawiłam w księgozbiórze o nazwie "Podreczniki" iż w nim wypożyczamy na ~290 dni (w innych inaczej). Na początku września wypożyczamy wszystkim uczniom hurtem - do tego świetnie sprawdza się "koszyk wypożyczen", bo dla jednego ucznia mogę od razu dodać więcej podręczników i program sam podpowiada datę czerwcową, a jak ktoś dojdzie do szkoły w trakcie roku, to przestawiam przewidywany termin zwrotu. Nie ma z tym żadnego kłopotu. Pracowałam na MOL NET i uwierz mi, że to akurat wygląda bardzo podobnie, na plus dla eBiblio - koszyk wypożyczeń (spore ułatwienie).
Nie do końca rozumiem: czyli program sam podpowiada jaką datę czerwcową?
I czy podpowiada tę samą datę dla wszystkich podręczników, niezależnie od dnia wypożyczania?
Ja też wypożyczam na początku września wszystkim uczniom, ale to trwa ok. dwóch tygodni, a później przez kilka miesięcy jeszcze ciągle przychodzą "niedobitki" po podręczniki, o których zapomnieli, bo nie przyszli razem z klasą. Dlatego tak mi zależy, żeby nie musieć ciągle ustawiać ręcznie daty zwrotu podręczników.
Czy system sam ją podpowiada? Jak to rozumieć? :)

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 gru 2019, 10:32

Gdzie w eBiblio znajdę historię wypożyczeń czytelnika?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 gru 2019, 19:26

Jak otworzysz kartę czytelnika, po prawej stronie jest oznaczenie "-" i "v" (nad uwagami). Jak najedziesz na "v" i klikniesz otworzy się dalszy ciąg karty. Na środku tam jest symbol zegara (zawinięta strzałka) oznaczona jako historia czytelnika. Mam nadzieję, że znajdziesz :)

Holly
Posty: 1
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:59

eBiblio Librusa

piątek 03 sty 2020, 10:08

Mam pytanie do użytkowników eBiblio, korzystamy z tego już rok ale zaczęły sięproblemy z programem. Przy wprowadzaniu nowych książek program się zawiesza, strasznie wolno zapisuje, wyrzuca nas z programu. Czy ktoś tak jeszcze ma? Dodam, że nie jest to wina sprzętu ponieważ mamy nowe komputery.
Wprowadzenie nowej książki graniczy z cudem a na infolinii mówią że u jakiejś ilości szkół tak się zdarza tylko dlaczego nic z tym nie mogą zrobić?
Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

piątek 03 sty 2020, 10:41

Holly pisze:
piątek 03 sty 2020, 10:08
Mam pytanie do użytkowników eBiblio, korzystamy z tego już rok ale zaczęły sięproblemy z programem. Przy wprowadzaniu nowych książek program się zawiesza, strasznie wolno zapisuje, wyrzuca nas z programu. Czy ktoś tak jeszcze ma? Dodam, że nie jest to wina sprzętu ponieważ mamy nowe komputery.
Wprowadzenie nowej książki graniczy z cudem a na infolinii mówią że u jakiejś ilości szkół tak się zdarza tylko dlaczego nic z tym nie mogą zrobić?
Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić?
Spróbuj na innej przeglądarce. Ja też tak miałam na Internet Explorer, jak zmieniłam na Google Chrome, to wszystko działa jak należy.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: eBiblio Librusa

piątek 03 sty 2020, 14:25

Anula2010 pisze: Spróbuj na innej przeglądarce. Ja też tak miałam na Internet Explorer, jak zmieniłam na Google Chrome, to wszystko działa jak należy.
Jestem na Google Chrome i też mnie wyrzuca, chyba błąd 504 (jestem w domu). Bardzo długo zapisuje i ...znika. Rzeczywiście trzeba coś z tym zrobić. Sprawdzam, czy zapisało się w bazie. Czasem mam po kilka takich samych opisów, bo nie wiem, czy książka już jest.
To nie jest sprawa przeglądarki i komputera, błąd w programie. Nie dzwoniłam, ale też tak mam.
Radzę sobie, jeżeli pamiętam, otwieram kilka stron ebiblio i sprawdzam, ale to strata czasu :evil: :twisted:

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

wtorek 07 sty 2020, 14:04

U mnie dzisiaj też się zawiesza :(
Przedtem były problemy tylko wtedy, gdy wykonywałam operacje jednocześnie na wielu egzemplarzach, a dzisiaj przy byle czym

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

wtorek 07 sty 2020, 16:30

Basia pisze:
wtorek 07 sty 2020, 14:04
U mnie dzisiaj też się zawiesza :(
Przedtem były problemy tylko wtedy, gdy wykonywałam operacje jednocześnie na wielu egzemplarzach, a dzisiaj przy byle czym
Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką, która miała podobny problem - Dział Pomocy eBiblio zalecił jej zmianę przeglądarki (u niej najlepiej działa na Mozilla Firefox), wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookies. Czyści przeglądarkę raz na jakiś czas i od kilku miesięcy problemu nie ma.

Informatyk u nas w szkole mówi, że w 90% przypadków przy programach tego typu, to pomaga. Jak nie, to cos jest nie tak z internetem.

Dzwońcie do nich - podpowiedzą co i jak.

U mnie śmiga! :)

kalta
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 15:32

Re: eBiblio Librusa

piątek 10 sty 2020, 12:30

Dzień dobry.
Mam już niestety system e-biblio. Zupełnie nie mogę się w tym połapać. Przez lata pracowałam w MOL-u. Proszę o pomoc:
Co dokładnie mam wpisać w miejscu: Listy i rodzaje - Lista lektur? Czy mam wpisać każda lekturę w osobnym rekordzie? I potem w danych egzemplarza zaznaczyć lektura mam: Wybierz, do której listy lektur dodasz wybrany opis bibliograficzny. Czy mam tu znowu wybrać tytuł tej lektury?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

piątek 10 sty 2020, 13:18

kalta pisze:
piątek 10 sty 2020, 12:30
Dzień dobry.
Mam już niestety system e-biblio. Zupełnie nie mogę się w tym połapać. Przez lata pracowałam w MOL-u. Proszę o pomoc:
Co dokładnie mam wpisać w miejscu: Listy i rodzaje - Lista lektur? Czy mam wpisać każda lekturę w osobnym rekordzie? I potem w danych egzemplarza zaznaczyć lektura mam: Wybierz, do której listy lektur dodasz wybrany opis bibliograficzny. Czy mam tu znowu wybrać tytuł tej lektury?
Witaj!

Lepiej niż tu ciężko to wyjasnic:

https://e-biblio.edu.pl/eBiblioWeb/inst ... ektur.html

https://e-biblio.edu.pl/eBiblioWeb/inst ... nikow.html

...jednak w skrócie:
1. W ustawieniach wpisujesz nazwę listy lektur/podręczników. Nic więcej!
2. Przy dodawaniu książki lub w dowolnym momencie możesz zaznaczać, że ta pozycja to lektura/podręcznik dla klasy np. 2.
3. Później mamy to w jednym miejscu (menu Opracowanie), można to wydrukować, wysłać uczniom itp.
4. Nie jest to wymagane! Jeśli tego nie potrzebujesz, to nie ma co w to wchodzić.

Pozdrawiam!

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

piątek 31 sty 2020, 13:23

Cały czas chodzi mi po głowie przejście na e-biblio z Progmana i mam pytanie, nawet dwa: co w przypadku braku internetu? Przeszliśmy niedawno na OSE i awarie się zdarzają niestety... Czy pozostaje zapisać sobie na kartce kto i co wypożyczył, a później gdy wróci internet zrobić to w programie?
I czy statystyki (roczne, półroczne) i dziennik można wydrukować?

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: eBiblio Librusa

piątek 31 sty 2020, 15:27

sylv pisze:
piątek 31 sty 2020, 13:23
co w przypadku braku internetu?
Albo się nie wypożycza, albo na kartce zapisuje się numery i nazwiska, masakra :twisted:
sylv pisze: I czy statystyki (roczne, półroczne) i dziennik można wydrukować?
Statystyki się drukuje, różne, te także, ale dziennika nie drukowałam. Może ktoś wie?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

piątek 31 sty 2020, 21:26

sylv pisze:
piątek 31 sty 2020, 13:23
Cały czas chodzi mi po głowie przejście na e-biblio z Progmana i mam pytanie, nawet dwa: co w przypadku braku internetu? Przeszliśmy niedawno na OSE i awarie się zdarzają niestety... Czy pozostaje zapisać sobie na kartce kto i co wypożyczył, a później gdy wróci internet zrobić to w programie?
I czy statystyki (roczne, półroczne) i dziennik można wydrukować?
Ja czasami na kartce, czasami wyciągam telefon i w nim wypożyczam. Nie widzę w tym problemu. Spójrz ile rzeczy/problemów odchodzi pracując online... Nie martwisz się o archiwizację, o to czy coś się stanie z komputerem, możesz zajrzeć z domu... etc. Ja myślę takimi kategoriami.

Dziennik i wszystkie statystyki da się wydrukować, wyeksportować do excela lub nagrać na płytę i trzymać przez 5 lat razem z dziennikami lekcyjnym (tak chyba będziemy robili w tym roku - szkoda papieru).

Pozdrawiam!

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 03 lut 2020, 12:27

co prawda jestem w fazie wprowadzania danych ale na dzień dzisiejszy nie jestem fanką wypożyczania za pomocą programu. Właśnie przez 2 tygodnie mieliśmy problemy z bujającym się dostępem - raz był, raz go nie było. Tak w ciągu dnia kilka minut od czasu do czasu z dostępem. Nie mam możliwości wejścia na internet z telefonu. Wtedy co - kolejka uczniów po lektury a ja zapisuję na kartce czy odmawiam wypożyczenia?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 104 gości