Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MAKULATURA a PIENIĄDZE

wtorek 04 lut 2020, 10:27

Proponuję zwrócić się z zapytaniem do urzędu miasta / gminy. Wszak oni są właścicielami budynku szkoły, wyposażenia, w tym podręczników i książek. W moim mieście (na Śląsku) na koniec roku szkolnego zgłaszamy do wydziału edukacji UM szacunkową ilość makulatury do odebrania (w tym roku pół tony podręczników gimnazjalnych i oczywiście przy okazji wszelkie zaległe "wycofki" z księgozbioru z poprzednich lat ) i miasto podstawia swój transport. Robię tak pierwszy raz, bo czekałam. aż zbierze się większa ilość makulatury.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: MAKULATURA a PIENIĄDZE

wtorek 04 lut 2020, 18:58

Beata 8 pisze:
piątek 31 sty 2020, 15:30
Niestety, już ktoś pisał, że musi być potwierdzenie na piśmie, że oddano podręczniki na makulaturę.
U nas dyrekcja czeka na takie potwierdzenie od firmy i podręczniki czekają, aż ktoś się znajdzie :evil:
U mnie dyrekcja nic nie wie o takim potwierdzeniu. A jak skup makulatury ani wysypisko nie chcą? Przecież nie zmuszę ich do przyjęcia. U mnie nie chcą przyjmować, mam kilkanaście pudeł zapakowanych starymi książkami zubytkowanymi.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: MAKULATURA a PIENIĄDZE

środa 05 lut 2020, 09:47

U mnie też dyrektor nic nie wie o żadnych potwierdzeniach. Zamówiliśmy kontener z gminy i mają podjechać pod bibliotekę w przyszłym tygodniu. Zapełnię cały. Rozmawiałam ostatnio z dyrektorem publicznej biblioteki, robi dokładnie tak samo. Zamówił kontener, zapłacił kilkadziesiąt złotych i wywieźli mu kilka tysięcy zubytkowanych książek i czasopism.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MAKULATURA a PIENIĄDZE

środa 01 lip 2020, 12:16

W lutym pisałam w tym wątku tak:
(...) W moim mieście na koniec roku szkolnego zgłaszamy do wydziału edukacji UM szacunkową ilość makulatury do odebrania (w tym roku pół tony podręczników gimnazjalnych i oczywiście przy okazji wszelkie zaległe "wycofki" z księgozbioru z poprzednich lat ) i miasto podstawia swój transport. Robię tak pierwszy raz, bo czekałam. aż zbierze się większa ilość makulatury.

Od lutego wiele się zmieniło.
Mamy tonę makulatury - wycofane wszystkie podręczniki gimnazjalne + inne ubytki. Rozmawiałam z Urzędem Miasta. Już nie odbierają makulatury, nie mają na to środków. Zaproponowali poczekanie do jesieni, może będzie ogłoszony konkurs dla szkół na zbiórkę makulatury i wtedy możemy się pod to podpiąć. :shock:
O tempora! O mores! O pandemus!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 107 gości