Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

piątek 03 kwie 2020, 10:41

Witam. Moje działania: na stronie biblioteki utworzyłam podstrony z materiałami dla nauczycieli (narzędzia TIK, do pracy zdalnej itp.), dla uczniów - jak spędzać wolny czas w domu (wirtualne podróże po muzeach itd.; strony z ebookami/audiobookami - wolnelektury.pl, ibuk.libra.pl, promocja empiku na 60 dni itd.). Dla kl. 8 - gdzie mogą znaleźć materiały do powtórek do egzaminu. Nie mam dostępu do programu (mam Mola Optivum), więc robię całą resztę - wyszukiwanie materiałów, tworzenie nowych pomocy edukacyjnych, dokształcanie, wspieranie nauczycieli poprzez podpowiadanie narzędzi i stron z materiałami (mają teraz ogrom pracy). Staram się nie zasypywać dzieci mailami (mam do nich pisać z propozycjami relaksu, czytania itp.), więc piszę np. w poniedziałek do kl. 4, we wtorek do 5 itd. - tak przez cały tydzień mam codziennie kontakt. Mam rozgrzebane podręczniki do ubytkowania, ale ... też dzieci w domu i strach. Pracuję więc nad tym, co mogę zdalnie robić, reszta poczeka.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

poniedziałek 06 kwie 2020, 15:48

Na naszej stronie https://biblioteka.pl/ kolejne materialy, które mogą sie przydać

kaktus20
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2020, 11:38

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 07 kwie 2020, 10:47

Witam!
Panie Juliuszu, zamieszczone przez Państwa, w 4 cz. artykułu "Jak pracować zdalnie?" prezentacje, są super.
Chciałabym, aby zapoznali się z nimi nasi uczniowie. Czy mogę je, na przykład opublikować na stronie naszej szkoły? ( oczywiście z podaniem źródła).

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 14 kwie 2020, 14:30

Witam proszę o podpowiedź jak będziecie odbierać książki od maturzystów skoro kontakt należy ograniczyć do minimum. U mnie w szkole jest ich sporo

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

środa 15 kwie 2020, 10:37

Padło pytanie o maturzystów, ale jeśli izolacja się przedłuży, staniemy przed problemem jak odebrać od uczniów książki - zwykłe i podręczniki. Najgorzej będzie w przypadku, jeśli w ogóle dzieci nie wrócą do szkoły...
Poza tym przy odbiorze trzeba będzie pilnować, by książki odbyły własną kwarantannę. Różne są informację o czasie aktywności wirusa na papierze. Z podręcznikami będzie mniejszy problem , po prostu poleżą w czasie wakacji... Reszta - przed ponownym wypożyczeniem kilka dni odosobnienia 8)

Jotka
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 13:28

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

środa 15 kwie 2020, 18:23

Mam właśnie ten sam problem z maturzystami. Kiedy odbierać książki? Czy trzecioklasiści dostaną świadectwa ukończenia szkoły na koniec kwietnia? Jeśli tak, to w przyszłym tygodniu trzeba by jakoś wypożyczone przez nich książki ściągnąć do szkoły. Być może nie wszyscy przystąpią do matury, a może w ogóle jej nie będzie, więc najlepiej byłoby zebrać te książki już teraz... Co sądzicie?

Eska
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 17 mar 2020, 21:58

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

środa 15 kwie 2020, 20:02

Dzisiaj na dziennik dostałam takie zapytanie czy mogę pożyczać kolejne części edukacji dla klasy 1i mam zgryz, bo już chętnie wróciłabym do zostawionej pracy, ale jakoś logistycznie nie wyobrażam sobie dyżurowania w bibliotece i czekania aż rodzice odbiorą za pociechy książki. Nauczyciel ma przecież podręcznik online, ale zawsze komuś nie spasuje i woli papierowy. Co robić? Proponowałam poczekać jeszcze do wyznaczonej przez rząd daty, bo też pracuję zdalnie, ale sama nie wiem. Co radzicie?

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

środa 15 kwie 2020, 21:25

Ja zostawiłam w sekretariacie książki dla dwóch pierwszych klas. Umówiłam się z wychowawcami - przyszli i odebrali książki dla całej klasy. Wszystkie części podręczników dla pozostałych klas wypożyczyłam we wrześniu nauczycielom.

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 08:37

Dzisiaj na dziennik dostałam takie zapytanie czy mogę pożyczać kolejne części edukacji dla klasy 1i mam zgryz, bo już chętnie wróciłabym do zostawionej pracy, ale jakoś logistycznie nie wyobrażam sobie dyżurowania w bibliotece i czekania aż rodzice odbiorą za pociechy książki.
Miałam w planach wypożyczyć tylko tym rodzicom, którzy rzeczywiście nie mogą korzystać z podręczników online, ale dyrektor na razie kazał to zawiesić, szczególnie że nauczyciele stwierdzili, iż ... chcą dla całej klasy. W sumie byłyby więc pielgrzymki do szkoły i jak się to ma do zakazu wychodzenia?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 09:57

Też przez to przeszłam :roll: Jeden z rodziców napisał do mnie na eDzienniku, że ŻYCZY SOBIE wypożyczenia kolejnej części podręcznika do kl. I. Po konsultacji z dyrektorem zostawiłam na portierni podręczniki dla całej klasy (na szczęście z innych klas rodzice nie zażądali) z listą imienną do potwierdzenia odbioru. To było dwa tygodnie temu. Wychowawca napisał do wszystkich rodziców uczniów swojej klasy, że ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DLA CHĘTNYCH odebrania kolejnej części podręcznika itd... Do tej pory zgłosiło się TROJE rodziców. Ale to nie ma znaczenia. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom :lol:

Eska
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 17 mar 2020, 21:58

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 11:28

Dziękuję za odpowiedzi. Tak też po konsultacji z Wicedyrektorem doszłam do wniosku, ze wpiszę na konto nauczyciela odpowiednią ilość książek i zostawię do dyspozycji właśnie wychowawcy. Czekam na odpowiedź, ale coś czuję, ze pani nie zechce odpowiadać za książki i temat zakończy się na e-podręczniku.

Izis
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 11:25

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 11:34

Dzień dobry, Proszę o podpowiedź, kiedy i w jaki sposób będziecie odbierać książki od maturzystów.

SP3 Mielec
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 mar 2020, 11:07

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 12:27

Ja mam przygotować kolejne części dla wszystkich klas 1-3 i podpisać każdą książkę dla którego jest dziecka. Panie wychowawczynie mają wziąć i porozdawać rodzicom. Lepiej dać 1 część czy od razu przygotować 2, jak myślicie?

Eska
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 17 mar 2020, 21:58

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 16 kwie 2020, 22:05

Problem rozwiązał się sam, a właściwie rozwiązała go wychowawczyni, podejmując decyzję, ze zostaje przy e-podręczniku.

SPKle
Posty: 1
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 13:07

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

piątek 17 kwie 2020, 21:32

Czy w okresie zdalnego nauczania biblioteka może wypożyczać książki dla wszystkich uczniów? Czy wolno nam wypożyczać? Co ze zwrotami?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości