Małgorzata44
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2017, 23:12

POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

środa 24 cze 2020, 22:50

Witam. W mojej szkole od zawsze zajmował się tym dyrektor i sekretariat (1 sekretarka obsługująca szkołę podst. i druga dotychczasowe gim.) . Opracowanie, wydawanie i cała reszta, to moja praca. Aktualnie jedna z nich została zmuszona do skorzystania z przywileju przejścia na emeryturę. Współpraca z Nią układała się doskonale, wszystko było zrobione przykładnie. Dyrektor poinformował mnie, że teraz do moich obowiązków dokłada wszystko w temacie podręczników: zamawianie, kontakt z przedstawicielami handlowymi wydawnictw, monitorowanie przesyłek, ich odbiór, wypełnianie dokumentacji związanej z dotacją celową...itd.
Wiem, że art. 22 ustawy o systemie oświaty podaje, że "czynności związane z zakupem do biblioteki szkolnej podręczników, materiałów eduk., materiałów ćwicz. i innych materiałów bibliotecznych oraz czynności związane z gospodarowaniem tymi podręcznikami i materiałami wykonuje dyrektor szkoły."
Obawiam się jednak, że dyrektor w tym temacie sceduje już na mnie niemalże wszystko. "Przecież pani Ania w sekretariacie nie może zajmować się wszystkim ..."
Jeszcze nie zakończyłam bieżącego roku szkolnego, a już ze łzami myślę o kolejnym. Macie jakieś pomysły?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

czwartek 25 cze 2020, 12:33

W szkołach z mojego miasta zajmują się tym wicedyrektorzy. Z POMOCĄ bibliotekarzy. Tak jest od początku i mam nadzieję, że zostanie.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

czwartek 25 cze 2020, 13:36

Małgorzata44 pisze: "Przecież pani Ania w sekretariacie nie może zajmować się wszystkim ..."
Obowiązki jakieś p. Ani nie mają nic wspólnego z pracą w bibliotece szkolnej. To sprawa dyrektora szkoły.
Jeżeli nie chcesz mieć dodatkowych obowiązków, to musisz się postawić. Nie wyrażasz zgody.
Albo na piśmie zakres obowiązków łącznie z zamawianiem podręczników i sprawa do PIP. Ciężko się na to zdecydować, ale chyba nikt tego nie żałował.
Dyrektorzy się zmieniają, ale raz przyjęte obowiązki zostają.
Trzymaj się 8)

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

czwartek 25 cze 2020, 13:47

Zamawiam podręczniki od kilku lat. Zostałam w to wkręcona takimi "malutkimi kroczkami" i zanim się spostrzegłam już było po wszystkim. Oczywiście dużo dodatkowej pracy, zwłaszcza w kwestii zwrotów, domówień, rozliczenia z OP itp. Ale jest jeden plus, robię to sama i od początku do końca wiem na czym stoję. Temat podręcznikowy opanowałam szybko, chociaż na początku nie obyło się bez wpadek. Wiem, wiem, teraz gromy spadną na moją głowę, że się tak dałam, ale każdy z nas pracuje w różnych warunkach i z różnymi ludźmi. Pozdrawiam.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

piątek 26 cze 2020, 11:57

Znam to wkręcanie drobnymi kroczkami :cry:
Jesteś dzielna, chylę czoła!

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: POMÓŻCIE :( dołożenie obowiązków / zamawianie podręczników

piątek 26 cze 2020, 12:20

Gdy podręczniki zamawiały dyrekcje i sekretariat przy mojej obecności (początki mojej pracy) było pełno pomyłek, odsyłania itp., które już były na mojej głowie. Odkąd ja zamawiam z wicedyrekcją (drugi bibliotekarz) błędów jest dużo mniej. Roboty sporo, fakt. Nikogo do tego nie zachęcam, ale moja wice jest super, bo to moja poprzedniczka biblioteczna i wie, jak wygląda praca w bibliotece i bardzo mnie wspiera. Teraz niestety ma tylko 5 godzin tygodniowo w bibliotece.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości