BenzilLobo
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 13 sie 2020, 12:22

kupujemy program Librus szukam informacji?

czwartek 13 sie 2020, 12:22

Jak w temacie. Do tej pory miałam zupełnie inny program ale firma właściwie przestała istnieć i muszę przejść na coś nowego. Kupimy Librusa. Moje pytanie jak się na tym pracuje? Dotychczasowy program był posadowiony na komputerze teraz czytam, ze z Librusem łączymy się przez internet (trochę mi się to nie podobaale ja jestem starej daty). Będziemy musiały przeprowadzić całą bazę na nowo. Mam nadzieję, ze kody kreskowe już funkcjonujące będą działały i na librusie. Jeśli jest ktoś z Warszawy kto na librusie pracuje chętnie skorzystałabym z porady.SHAREit Appvn
Ostatnio zmieniony piątek 14 sie 2020, 09:19 przez BenzilLobo, łącznie zmieniany 1 raz.

Kukuryku
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 13 sie 2020, 18:25

Re: kupujemy program Librus szukam informacji?

czwartek 13 sie 2020, 18:46

Pracowałam na starej wersji librusa, teraz pracuję na nowej: e-biblio. Połączenie z internetem nie jest problemem. Jest wygodne bo masz dostęp do systemu z każdego miejsca w którym jest internet. Zdarzało mi się pracować na telefonie kiedy padł internet, a nawet prąd w bibliotece (ostatnie zdarzyło mi się raz). Przeniesienie baz nie było problemem, bo to za mnie zrobiła w dużej części firma, ja musiałam uzupełnić i skontrolować to czego przenieść się nie dało ze względu na różnice w budowie programu. Pracy dużo, ale mogłam to rozłożyć w czasie bo po przeniesieniu podstawowych informacji o tytułach można pracować i wypożyczać książki. Kody działają teoretycznie, tzn. po przeniesieniu na e-biblio czytnik kodów słabo je czyta. Wbija kod, ale jakby nie mógł powiązać z książką. Choć sam kod jest poprawny, bo po wpisaniu ręcznie działa, bez problemu. Fajne jest to, że uczniowie mogą zamawiać książki przez internet i sprawdzać swój stan konta, bez przychodzenia do biblioteki.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 104 gości