Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

poniedziałek 30 wrz 2019, 14:08

Dziękuję za odpowiedź:) Mam nadzieję, że doczekam chwili, aby status nauczycieli bibliotekarzy był jasny i klarowny (a pracuję już 19 rok) :) Aby nasze godziny nie były uzależnione od "widzimisię" kolejnych włodarzy obejmujących stanowisko w OP.
[/quote]

Tez pracuję bardzo długo w bibliotece i doszły mnie słuchy, że kolejna zmiana włodarzy szykują się do obcięcia godzin bibliotekom, obecnie mam 20 a za chwile zapewne będzie ich 15...

grey.bn
Posty: 58
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 11:19

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

poniedziałek 06 kwie 2020, 21:15

Bardzo proszę o poradę: czy naprawdę wymiar naszego zatrudnienia może zależeć od "widzimisię" OP? Nie zmieniają się u mnie żadne warunki pracy, jestem nauczycielem dyplomowanym a chcą mi zmniejszyć etat z pełnego do 15/30. Czy to możliwe?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

wtorek 07 kwie 2020, 09:51

W gestii organu prowadzącego jest ustalanie tzw. etatów wsparcia - świetlicy, biblioteki, pedagoga, logopedy. Obowiązują tu lokalne standardy zatrudnienia. W odpowiedniej Uchwale Prezydenta Miasta (lub innego urzędu w zależności od wielkości jednostki terytorialnej) zwykle na początku marca określone są przeliczniki etatów na uczniów w szkole. Na podstawie tego dokumentu dyrektor tworzy arkusz organizacyjny dla nauczycieli nietablicowych. Samorządy niestety szukają oszczędności i z roku na rok standardy mogą ulec zmianie.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

wtorek 07 kwie 2020, 19:37

Niestety idą cięcia etatów. Polecą etatyn auczycieli specjalistów wszędzie.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

środa 08 kwie 2020, 09:39

Niestety masz rację. Właśnie dowiedziałam się, że w moim mieście od września nie będzie w żadnej szkole etatu logopedy...

p66
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 10:32

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

poniedziałek 07 wrz 2020, 12:53

Witam
W mojej szkole (szkoła średnia) zajęcia ruszyły w normalnym trybie. Mam cały etat - 30 godzin, jestem jedynym bibliotekarzem (ok. 170 uczniów w szkole), mam także 3 godziny zajęć przedmiotowych. Czy w przypadku przejścia na zdalne nauczanie organ prowadzący/dyrektor... może zmienić mi warunki zatrudnienia, np. obciąć mi etat bibliotekarza np. do 1/2 argumentując to tym, że skoro biblioteka jest zamknięta to nie ma potrzeby płacić mi całości pensum sprzed przejście na zdalne itd.? Mocno mnie to zastanawia, nie ukrywam, że trochę się tego boję, gdyż na dniach mam brać kredyt... i sami rozumiecie. Prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

wtorek 08 wrz 2020, 08:26

Etatu raczej ci nie obetną, ale te 3 godziny możesz stracić. Przynajmniej ja tak miałam: 5 h ponadwymiarowych miałam zaliczone do etatu i proporcjonalnie zmniejszone godziny biblioteki tak aby łącznie wychodził goły etat

p66
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 10:32

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

wtorek 08 wrz 2020, 10:54

Dzięki za odpowiedź, czuję się nieco pewniej:)

p66
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 10:32

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

sobota 07 lis 2020, 13:53

Dzień dobry
Ze strony organu prowadzącego było pytanie do dyrekcji o mnie i formy mojej pracy jako nauczyciela bibliotekarza (szukanie oszczędności). Mam przekazać na prośbę dyrekcji to w jaki sposób pracuję w tym czasie. Oczywiście chcę pracować (i zarabiać) normalnie i przedstawię harmonogram i całą listę zajęć, które będę wykonywał o wykonuję i które pojawiały się na łamach Biblioteki. Chciałbym zapytać czy w takiej sytuacji, w czasie nauczania zdalnego organ prowadzący może przenieść mnie "na siłę" jako nauczyciela bibliotekarza na tzw. postojowe (poobcinac mi pensje o wszystkie dodatki)? Nawet pomimo tego ze będę co jakiś czas pojawiał się w bibliotece i tam wykonywał swoją pracę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

sobota 07 lis 2020, 22:48

Decyduje dyrektor szkoły. Jeśli on uzna, że nauczyciel bibliotekarz ma co roboć, to to jest decydujące. Dyrektor może uznać, że nauczyciel powinien pracować stacjonarnie lub zdalnie (o pracy zdalnej sporo jest tu: https://biblioteka.pl/artykul/Pensja-a- ... dalna/9589)..
Trudno sobie wyobrazić, żeby dyrektor wyslał nauczyciela na tzw. postojowe. Może dotyczy to raczej niektórych pracowników administracji, którzy w związku z brakiem uczniów w szkole faktycznie nie maja co robić (np. personel kuchni).

p66
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 10:32

Re: Ograniczenie etatu bibliotekarza

niedziela 08 lis 2020, 10:48

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jutro będę miał rozmowę w tej sprawie.
Pozdrawiam.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości